архів. ОТГ. Мотовилівський кущ. дописи..

це чергове архівне повідомлення про стан речей на той час, у створенні отг..

..крайні події на теренах Мотовилівського куща, що направлені на створення місцевого отг, сколихнули людей.

Передумовою подій стало те, що довгоочікуване і обіцяне рішення по створенню Мотовилівської ОТГ з центром у смт Борова, на відповідному засіданні уряду, було скасоване. Всі попередні балачки між цим рішенням і наявністю у перспективних планах не сприймались, бо в такому турбулентному режимі відбувалось багато справ у інших отг,  як у наших близьких сусідів, так і тих що знаходяться далі. Це – процес!

..після оприлюднення 20.05.2020 рішення на анонсованному засіданні Уряду, що базувалось на рішеннях засідання Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, куди входять наші депутати (а ми розраховували на їх підтримку) стало очевидним: нашу громаду не включили до перспективного плану..

..звісно, що одразу відбулась спроба консолідувати наявні сили для спільної роботи за отг, і було запрошено до співпраці як представників від місцевої опозиції (Сергій Мартинюк), так і “лідера” опзж сусіднього села (Віталік Сайченко) та інших активних осіб: всі вони відмовились (почитайте їх дописи на сторінках фб).

..також звертались до голів сусідніх сіл (кому дозвонились) та запрошували – дехто відреагував (голова с.Оленівка та голова с.Мотовилівська Слобідка). І все..

..розуміючи необхідність заявити про незгоду з рішенням Уряду стосовно Мотовилівської ОТГ, вирішили долучитись 29 травня 2020 року до акції Асоціації Об’єднаних територіальних громад щодо захисту законних прав та інтересів об’єднаних територіальних громад. Почали гуртуватись самостійно..

..звіт по зустрічам, по збору підписів, по підготовці плакатів, по акції, по зустрічі з Дундою – все це активовано лише за один тиждень після оголошення рішення Уряду. Це все виконувалось для поінформування місцевого населення про поточний стан справ, у сфері створення ОТГ (об’єднана територіальна громада) на теренах Мотовилівського куща..

..стосовно “втрачених можливостей”: нещодавно півтора року, коли у бср на керуючих посадах посідала теперішня “опозиція”, і в депутатах була їх переважна більшість, вони  дуже “активно” розвивали тему створення отг і проводили всі відповідні підготовчі дії. На виконкомах приймались важливі рішення, на сесіях їх погоджували (численні фото та відеозвіти як доказ), тогочасний в.о. їздив по фаховим комісіям і збирав заключення (маса сканів на офіційному сайті селища), зустрічався з ключовими діячами у цій сфері і обговорював проблемні тонкощі (має піб усіх ключових осіб з контактами), витрачав чимало часу на розрахунки спроможності і постійно листувався з головами сусідніх сіл і громад (спільні звіти додаються), спілкувався стосовно підтримки з місцевими промисловими конгломератами, зібрав усі підписи зацікавлених осіб у створенні нашої громади (плани, графіки, розрахунки), навіть печатки зібрав (така його доля) і  створив майже одноосібно Борівську ОТГ з центром в смт Борова!(сарказм!)     …але ніт! Вони промахали все (бюджет у них був порожній, навіть для бср крали світло!), бо були не здатні до цього процесу, від слова ВЗАГАЛІ. Тому коли Дунда питав, чого втрачено той час, розкажіть йому про свої “здобутки” на цій ниві..

..одночасно в сусідньому селі “лідер” опзж і його прибічники усіляко “сприяли” створенню нашого отг – спочатку блокували всі рухи по об’єднанню з сусідами (вони мають спільні межі), а потім розпочали з ними формувати “свою отг” без Борови (така собі сепарація)! Сайченко і голова села Мотовилівка Сперкач провели презентацію, в картинках розповіли про свої плани, де все було так гарно, що забули згадати про повну залежність від зовнішніх дотацій і відсутність власних фінансових потужностей (чого варто послухати було про транспортний хаб на з.п.”Сорочий брід” ). Про кофіцієнт своєї спроможності вони тактично промовчали. Ці їхні дії теж сильно уповільнили процес, коли слово “добровільне об’єднання” ще враховувалось. Потім вони різко під кінець 2019 року відкинули свої амбіції (стала очевидним слабкість надії), і начебто погодили всі листи від бср, але час було втрачено. Дякую особисто пані Сперкач, пані Босенко, Сайченку (всі вони у різний час представники “ригів”) і тим хто їм “дув у вуха”… Ви свою справу зробили..

..а що робив Фастів? Місто до нашого смт байдуже, бо їх бюджет (а він дуже значний) формується без нас, і вони його планують лише в своїх адміністративних межах. Ми їм будемо скоріше фінансовим тягарем, ніж донором, бо обставини можуть скластись так (нещодавне інтерв’ю Дунди). А район? А тут саме цікаве: освіта – півбюджета района, це лише однієї Борової бюджет (а як вони вправно ним керують, ммм..), адміністрування – у разі створення Мотовилівської отг для нас зникне надбудова району, бо зникне потреба, а на місцях будуть створені свої служби з відповідним бюджетом (сучасна райрада і її функціонери втратять гроші), медицина – тут аналогія з освітою доречна, але вже не “районна” буде розвиватись, а місцева (нагадаю ситуацію про півмільйона на узі і очікуванням “нашого” рентгенкабінету) буде розвиватись за рахунок прямих державних інвестицій, великі місцеві платники податків (док-меркс) – тут все просто, вони раніше увесь час платили …у район (!) і створювали до 60% надходжень від загалу (у кращі часи). Тепер не тільки менше, а “дякуючи” району взагалі пішли з податками у м.Київ, а виробництво знаходиться у нас (з відповідним навантаженням на екологію та інфраструктуру). Громада (у разі створення отг) керуючись законом і рішенням місцевої влади, порекомендує повернути кошти на місце розташування потужностей, звичайним перереєстуванням (де працюють – там і платять)..

…зведемо все це до купи, і стане очевидним, що головним мірилом було лише бюджетні кошти (мовчимо про інші зиски), котрими пов’язані всі зазначені сфери, які розподіляв на свій розсуд (через депутатів чи своїх осіб) черговий керманич у райраді. Тож створення Мотовилівської отг їм не до вподоби, бо зникне посада (район зникне), а на виборах можна і не виграти (актуальні партійні осередки формують своїх) …

..загальна інфантильність мас, відсутність бажання перепровіряти інформацію і легке сприйняття “дези”, низька самоорганізація, втома від обіцянок “гречкосіїв” і партійних брехунів, економічні негаразди і бажання “простих-швидких” рішень – додатково зумовлюють труднощі в просуванні ідеї створення Мотовилівської отг.

..політична складова: тут все просто для отг, або правляча політсила гне свої інтереси і відповідно формує як программу, так і опозиція намагається й собі отримати якісь зиски, що дасть їй право на існування, балансуючи між електоратом і банальним фінансовим живленням. Політсила керує рішеннями, рішення направляють фінанси, фінанси через численні виконавчі ланки йдуть на підтримку політсил. Це спрощенно..

..це коротко нагадав про передумови того стану, в якому на тепер ми опинилась, зі створенням Мотовилівського ОТГ з центром в смт Борова. Тому коли згадують “чому досі її не створили?”, врахуйте той шлях перепон що долали, а не оформили все оперативно і згідно закону. Але процес триває..

 


матеріали по темі:
ОТГ. Мотовилівський кущ. Дунда. 29.05.2020
ОТГ. Мотовилівський кущ. акція. 29.05.2020
ОТГ. Мотовилівський кущ. плакати. 28.05.2020
ОТГ. Мотовилівський кущ. збір підписів. 28.05.2020
ОТГ. Мотовилівський кущ. УКМЦ 27.05.2020
ОТГ. Мотовилівський кущ. збори. 26.05.2020
архів. Проєкт “Децентралізація”. “КиевVласть”
ОТГ. Мотовилівський кущ. збори . 24.05.2020.
ОТГ. Мотовилівський кущ. Дунда . 22.05.2020.
ОТГ. Мотовилівський кущ. Звернення ВАГ . 21.05.2020.
ОТГ. Мотовилівський кущ. Фастівська рда . 21.05.2020.
ОТГ. Мотовилівський кущ. засідання Уряду. 20.05.2020.
ОТГ. Мотовилівський кущ. 20.05.2020.
ОТГ. Мотовилівський кущ. 19.05.2020.
ОТГ. Мотовилівський кущ. 14.05.2020.
ОТГ. Мотовилівський кущ. 21.04.2020. листи..
ОТГ. Мотовилівський кущ. 17.04.2020
ОТГ. Мотовилівський кущ. 11.03.2020. листи..
ОТГ. Мотовилівський кущ. 24.02.2020. листи..
отг. лист-звернення номер 02-31/620.
отг. Мотовилівка. 26.10.2019. громадське слухання. відео
отг. деза від опзж.
отг. М.Солтанівка. 12.10.2019. громадське слухання. відео
02.10.2019 В.Мотовилівка. сесія по отг.
ОТГ неФастівська.
анонс. ОТГ Фастівська…
Борівська ОТГ. Рішення 3 від 12.09.2019
отг. В.Мотовилівка. 18.09.2019. громадське слухання. відео
отг. обговорення 07.08.2019
отг. анонс обговорення 07.08.2019..як там справи з отг?
Проект змін. отг
про отг..
30 червня. ОТГ
КОДА затвердила створення Глевахівської ОТГ
Вибори в ОТГ 2020
Мотовилівський кущ. ОТГ. фб
Створення Фастівської ОТГ: хто ж приєднається до Фастівської громади?“Заруба” в Забір’ї
архів. паспорт Фастівської громади
архів. мапа Борівської громади
про громади..
СТАТУТ ТЕРІТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ. (ПРОЕКТ)
..громади. об’єднання. мапи.
мапа громади. Калинівської!?..
Про нинішню проблематику відносин територіальної громади з органами місцевого самоврядування
Борівська громада

Comments are closed.