МОТОВИЛІВСЬКИЙ ПОВСТАНСЬКИЙ КОМІТЕТ

СПРАВА «МОТОВИЛІВСЬКОГО ПОВСТАНСЬКОГО КОМІТЕТУ» 1921 року

ДІДЕНКО Микола, ? року народження, с. Панська Мотовилівка Мотовилівської волості Васильківського повіту (нині Фастівського району), українець. Проживав у с. Борова Фастівського району, залізничник-машиніст . Один з керівників підпільного Мотовилівського петлюрівського повстанського комітету і петлюрівської залізничної організації, яка охоплювала своєю діяльністю багато установ на київських залізницях. Був зв’язаний з керівниками Центрального Українського Повстанького Комітету і Всеукраїнського Повстанського Комітету, які готували масове повстання в Україні у 1921 році.Саме йому ними була доручена місія виїхати на консультації до С.Петлюри у Варшаву з питань спільних повстанських дій і повалення радянської влади в Україні. При масових арештах учасників підпільного Мотовилівського петлюрівського повстанського комітету Київській ГубЧеКа не вда-лося його впіймати і він ще довгі роки продовжував антибільшовицьку боротьбу. Помер в еміграції 14.06.1932 року у Франції і там же похований.

СПИСКИ БОРІВЧАН, АРЕШТОВАНИХ І ЗАСУДЖЕНИХ ПО СПРАВІ
«МОТОВИЛІВСЬКОГО ПОВСТАНСЬКОГО КОМІТЕТУ» у 1921 році:

ЗАСУДЖЕНІ:

БАЗАСЬ Микола Євстахович, 1900 року народження, с. Борова Мотовилівської волості Васильківського повіту (нині Фастівського району), українець. Проживав у с. Борова Фастівського району, конторщик . 31.07.1921 року арештований, як активний учасник підпільного Мотовилівського петлюрівського повстанського комітету і Постановою колегії Київської ГубЧеКа від 12.10.1921 року засуджений до розстрілу. Акту у справі про виконання вироку немає, подальша доля або місце поховання невідомі. Реабілітований у 1992 році.
ДОВГАНЬ Петро Васильович, 18.01.1897 року народження, с. Ладижинка Уманського повіту, українець. Проживав у с. Борова по вул. Садовій, колишній офіцер армії Директорії в Осадному корпусі, шляховик-десятник Мотовиловської контори нового залізнич-ного підприємства «Вєтвєстроя». 28.07.1921 року арештований, як «главарь»і активний учасник підпільного Мотовилівського петлюрівського повстанського комітету і Постановою колегії Київської ГубЧеКа від 12.10.1921 року засуджений до розстрілу. Акту у справі про виконання вироку немає, подальша доля або місце поховання невідомі. Реабілітований у 1992 році.
КІНДЗЕРСЬКИЙ Петро Володимирович, 1902 року народження, с. Рижівка Уманського повіту , українець. Проживав у с. Борова Фастівського району, працював на ст.Мотовилівка . 05.08.1921 року арештований, як активний учасник підпільного Мотовилівського петлюрівського повстанського комітету і Постановою колегії Київської ГубЧеКа від 12.10.1921 року засуджений до розстрілу. Акту у справі про виконання вироку немає, подальша доля або місце поховання невідомі. Реабілітований у 1992 році.
КУШКОВ Михайло Данилович, 1894 року народження, с. Борова Мотовилівської волості Васильківського повіту (нині Фастів-ського району), українець. Проживав у с. Борова Фастівського району, робітник ст.Мотовилівка . 04.08.1921 року арештований, як активний учасник підпільного Мотовилівського петлюрівського повстанського комітету і Постановою колегії Київської ГубЧеКа від 12.10.1921 року засуджений до розстрілу. Акту у справі про виконання вироку немає, подальша доля або місце поховання невідомі. Реабілітований у 1992 році.
ЛУЦЕНКО Михайло Федорович, 1894 року народження, с. Борова Мотовилівської волості Васильківського повіту (нині Фастів-ського району), українець. Проживав у с. Борова Фастівського району, службовець на лісорозробках «Жєллєскома» . 20.08.1921 року арештований, як активний учасник підпільного Мотовилівського петлюрівського повстанського комітету і Постановою колегії Київської ГубЧеКа від 12.10.1921 року засуджений до розстрілу. Акту у справі про виконання вироку немає, подальша доля або місце поховання невідомі. Реабілітований у 1992 році.
ЛУЦЕНКО Семен Петрович, 1899 року народження, с. Борова Мотовилівської волості Васильківського повіту (нині Фастівського району), українець. Проживав у с. Борова Фастівського району, кочегар на лісорозробках «Жєллєскома» . 20.08.1921 року арештований, як учасник підпільного Мотовилівського петлюрівського повстанського комітету і Постановою колегії Київської ГубЧеКа від 12.10.1921 року засуджений до 1 року концтаборів у далеких районах РСФСР. Реабілітований у 1992 році.
МЕГЕДЬ Семен Петрович, 1895 року народження, с. Оленівка Мотовилівської волості Васильківського повіту (нині Фастівського району), українець. Проживав у с. Оленівка Фастівського району, робітник ст.Мотовилівка . 19.08.1921 року арештований, як активний учасник підпільного Мотовилівського петлюрівського повстанського комітету і Постановою колегії Київської ГубЧеКа від 12.10.1921 року засуджений до розстрілу. Акту у справі про виконання вироку немає, подальша доля або місце поховання невідомі. Реабілітований у 1992 році.
МЕЛЬНИК Григорій Денисович, 1894 року народження, с. М.Офірна Фастівської волості Васильківського повіту (нині Фастівсько-го району), українець. Проживав у с. М.Офірна, закінчив Білоцерківські педагогічні курси, учитель. Був мобілізований у армію Пет-люри, де служив начгоспом, згодом‒ секретарем у Фастівському більшовицькому військревкомі. 21.08.1921 року арештований, як учасник підпільного Мотовилівського петлюрівського повстанського комітету. Незважаючи на колективний лист Малоофірнянсько-го комнезаму, що він не є ворогом радянської влади, Постановою колегії Київської ГубЧеКа від 12.10.1921 року засуджений до 3-х років концтаборів у віддалених районах РСФСР. Реабілітований у 1992 році.
МИХАЙЛИЧЕНКО Григорій Денисович, 1900 року народження, с. Борова Мотовилівської волості Васильківського повіту (нині Фастівського району), українець. Проживав у с. Борова Фастівського району, кочегар місцевого лісопильного заводу бр. Барабаш. 04.08.1921 року арештований, як активний учасник підпільного Мотовилівського петлюрівського повстанського комітету і Поста-новою колегії Київської ГубЧеКа від 12.10.1921 року засуджений до розстрілу. Акту у справі про виконання вироку немає, подаль-ша доля або місце поховання невідомі. Реабілітований у 1992 році.
ШИМАНСЬКИЙ Григорій Іванович, 1899 року народження, с. Борова Мотовилівської волості Васильківського повіту (нині Фастів-ського району), українець. Проживав у с. Борова Фастівського району, конторщик . 19.08.1921 року арештований, як активний учасник підпільного Мотовилівського петлюрівського повстанського комітету і Постановою колегії Київської ГубЧеКа від 12.10.1921 року засуджений до розстрілу. Акту у справі про виконання вироку немає, подальша доля або місце поховання невідомі. Реабілітований у 1992 році.
ЯЦЕНКО Тимофій Афанасійович, 1882 року народження, с. Корніївка на Полтавщині, українець. Проживаву будинку на ст.Мотовилівка (Борова) Фастівського району, службовець-рахівник Київського депо П-З Залізниці . 05.08.1921 року арештований, як один з керівників і активний учасник підпільного Мотовилівського петлюрівського повстанського комітету і Постановою колегії Київської ГубЧеКа від 12.10.1921 року засуджений до розстрілу. Акту у справі про виконання вироку немає, подальша доля або місце поховання невідомі. Реабілітований у 1992 році.

БУЛИ ЗААРЕШТОВАНІ, АЛЕ ВІДПУЩЕНІ:

СТАНКЕВИЧ Марія Тимофіївна, Архип Мусійович, 30 років, с. Борова Мотовилівської волості Васильківського повіту (нині Фастівського району), українка. 1894 року
МАНОХА Трофим Степанович, 23 роки, с. Борова Мотовилівської волості Васильківського повіту (нині Фастівського району), українець.
МАНОХА Афанасій Степанович, 23 роки, с. Борова Мотовилівської волості Васильківського повіту (нині Фастівського району), українець.
МИХАЙЛИЧЕНКО Кирило Денисович, 22 роки, с. Борова Мотовилівської волості Васильківського повіту (нині Фастівського району), українець, голова Борівської «Просвіти».
МЕГЕДЬ Яким Петрович, 22 роки, с. Оленівка Мотовилівської волості Васильківського повіту (нині Фастівського району), українець. Проживав у с. Оленівка Фастівського району, робітник ст.Мотовилівка .
ОСОВСЬКА Людмила Іванівна, 16 років, с. Борова Мотовилівської волості Васильківського повіту (нині Фастівського району), українка.