Мегедь Василь Гаврилович

Біографія

Мегедь Василь Гаврилович, 02.02.1920 – 27.11.2007 р.
Народився в с. Мар’янівка Макаровського р-ну Київської обл. в багатодітній сім’ї (вижили семеро дітей з одинадцяти). Ходив у школу, яка була на відстані 6 км. Закінчив лісотехнічний технікум в м.Буча перед війною, проживаючи в той час у старшого брата. Continue reading

Мотовилівка. марка. гасіння. 4

…наступна чергова поштова марка минулого ХХ століття з нагадуванням про “Мотовилівка”. Ця також Аналогічна попередній на сто відсотків, є відмінності і тут, як є відмінності на інших. Штемпель тут має датування 15.6.13, там  15.7.13 (15) а там: ++.12.15 ? і на ободку “МОТОВИЛОВКА” та “КІЕВ”. Схоже що знову йдеться тут про нашу станцію Мотовилівка у Київській губернії: Мотовиловка – гашение. Киевская губерния на аукціоні. Попередня знахідка тут. Це знахідка з аукціону.
Continue reading

В.Мотовилівка. Церква Різдва Пресвятої Богородиці.

..історичні матеріали про Мотовилівську церкву надав місцевий краєзнавець Анатолій Страшук. Ця інформація доповнює наявну, що викладалась раніше, і є більш деталізованною. Ксерокопії старих світлин отримали оригінальне зображення і повніше передають момент. Стаття є фрагментом загальної роботи, яку автор готує до друку, і має бути цікавим в представлених історичних, документальних, художніх нарисах, дослідник ставить ціль відтворити, популяризувати найважливіші реальні події минулої епохи, які відбувалися на теренах рідного краю, зокрема на Фастівщині та Васильківщині.
Continue reading

архів. загата. зустріч. 18.06.2018

..чергове архівне повідомлення, для нагадування, тим хто цікавиться темою про р.Стугну і її господарське використання. Це цікаво порівняти з сьогоденням і черговими обіцянками, що видають ті самі персони, але які і попередні не виконали. Жодної. І тепер робіть висновки, що з того що вам говорять є правда, і що насправді їх цікавить. Доречі, ту дамбу що встановлено було без дозволів – активісти зрили, але хтось (?) її поновив і….жодних питань нема.

Continue reading

Мотовилівка. форт

..на старій мапі, ймовірно від Гійома Левассера де Боплана, є зображення великих поселень з наявними в них фортецями або подібним їм фортифікаційним укріпленням, що на той час були важливим оборонним і адміністративним центром на локації, і виконувало функції табору або форту у військовий час, а у мирний слугувало як райцентр тепер.

Continue reading

Спогади про “земського лікаря”…

..невеличкий текст, про спогади осіб що мешкали у свій час в селищі Борова ( станція Мотовилівка ), а саме про лікаря. Ймовірно є ще люди, котрі можуть доповнити ці спогади, щоб історія мала більше інформації.. Continue reading

змієві вали

..про Змієві вали що є в нашому лісі чули всі, а хтось навіть їх бачив, і як видно на додаткових матеріалах, їх збереглось дуже мало. А колись це була грандіозна земляна штучна споруда, і виконувала вона певні функціїї. Тепер залишки її є в лісі і під забудовою, а наполях її розорали..

Continue reading

випускний 2021 ліцей смт Борова

29.06.2021 у школі селища Борова відбувся традиційний випускний в старших класах! Традиційно перемінлива погода намагалася внести корективи у місце проведення заходу, розпочали на дворі перед школою і продовжили в актовій залі, але зливи швидко пройшли і всі знову вишикувались на плацу. Continue reading

архів. про громади..

..це чергове архівне повідомлення від про стан справ у створенні громад. Жоден з керівників сьогодення, на наших теренах, тоді до цієї справи не був дотичний. Як і тепер доречі. А ті хто був тоді, тепер далече…

..якось стихло все, що так бурхливо та амбіційно внесли на розгляд жителів міст і сіл України, з вершин “провладного Олімпу”: створення громад. Маємо численні пояснення очевидних майбутніх змін на краще, у разі створення таких об’єднань, і доповнюється та редагується ЗАКОН УКРАЇНИ Про добровільне об’єднання територіальних громад. Але..
Continue reading

Сталінські репресії

ПАМ’ЯТАЙМО ПРО БЕЗВИННО РЕПРЕСОВАНИХ ЗЕМЛЯКІВ
незаконними «трійками» і іншими позасудовими органами СРСР
(смт. Борова Фастівського району):

..нижче добірка прізвищ, котра повязана з нашими теренами.. Continue reading

Розвідки на Фастівщині в 1994-1995 роках

В 1994-1995 рр. комплексною експедицiєю Фастiвського державного краєзнавчого музею та Українського державного педунiверситету iм. Драгоманова були проведенi роботи по складанню археологiчної карти Фастiвського району. Дослiджено пам’ятки доби неолiту, мiдi, бронзи, раннього залiза..
Continue reading

архів. Кобзар. відкриття 25.06.2016

.Архівне повідомлення 25.06.2016: .тривала робота, по спорудженню пам’ятника Т.Г.Шевченку у смт.Борова, дійшла до свого фіналу: було заплановано і проведено багато будівельно-організаційних робіт, знайдено-куплено-привезено різних складових і матеріалу, проведено підготовчу роботу по презентації і… нарешті відкриття! Саме це є фіналом у цій справі, коли з бюста зняли покривало, і всі побачили результат. Численні промови і тематичні співи, виступи ораторів і творих людей, лише додали події ваги і мистецької шани. Детальніше на фото та відео.
Continue reading

архів. зустріч випускників 1977 року три класи разом А+Б+В.

архівне повідомлення від 12 Липня 2017.

текст мовою оригіналу, фото і відео з переданного, викладаю на прохання до загалу:
“..дали мені цю ел.адресу, щоб переслав фото для того щоб на Вашому сайті, (начебто : Борова. орг) опублікувати їх. Просили всі 46 чоловік з трьох класів: і медалісти-відмінники і двійошники, банкіри і роботяги, лікарі і педагоги, поліціянти та прокурори, дерслужбовці і військові, робітники та фермери, пенсіонери та працюючі: ОПУБЛІКУЙТЕ НА САЙТІ.ШКОЛУ РІДНУ НЕ ЗАБУДЕМО НІКОЛИ! Зустріч трьох класів 24 ЧЕРВНЯ 2017 це супер!.”
Continue reading

Врубель


..сама відома робота. Демон

..коротенькі дописки, про життя Врубеля М.О. в с.Мотовилівка у Тарнавських. В усіх джерелах коротенько. Але трохи зібрав..
..додатково біографія і творчий шлях.
Continue reading

випадкова археологія 86

..чергова знахідка з надр чорноземних на теренах Київщини, що виникають після оранки в полях, і є частиною історіїї. Цього разу знайдено трак легких гусеничних танків і коліща, що зображено на фото. Приблизно здогадки є, що це від бронетехніка вермахта сау4 (типу Panzerkampfwagen IV (Sd.Kfz. 161)), що втратила частину гусениці. Можливо запасної для ремонту, або розірваної основної від вибуху.
Continue reading