Ветерани

..коротенька біографія, фото та відео, ветеранів ВВВ.

Лебідь Анатолій Кирилович

Народився 7 лютого 1925 р. у місті Козятин Вінницької обл. В сім’ї залізничника. Закінчив 7 класів до початку війни. Навчався у середньоросійській школі №27. Під час війни був полоненим у концтаборі. Після визволення Козятина у 1943р працював при комендатурі. 2 квітня 1944 р. був знову мобілізованний до лав армії.
Воював:
Перший Український фронт, піхота, командир полкової гармати. Був поранений. Переніс операцію по видаленню осколків в Польші.Демобілізувався у 1950 р. у званні гвардії-сержант.
Одружений, має доньку та сина.

Дядченко Петро Васильович

Народився 10 травня 1918 р. у Недригайлівському р-н, Сумської обл. Переїхав до Борової у 1952р. До початку війни працювава головним бухгалтером в фінслужбі м.Львів. Воював спочатку на воєнно-морському флоті, а потім на Першому Українському фронті. Має три поранення та одну контузію. На пенсію пішов з посади зам.ректора з господарчої частини вузу «Нархоз».

Мавріна Христина Сергіївна

Ветеран ВОВ. Донор. Медсестра.
Людина, яка все своє життя присвятила рятуванню людей, на війні і в лікарні.
Народилася у 1922 році 20 червня, у с. Будища, (відсутні дані детальні про дитинство та ін.), з перших днів війни була мобілізована і по 1946 рік служила.
Детальніше на фото та відео.
Відео коротеньке, але наданної інфрмації вдосталь, та й важко згадувати..
Фото, з дитинства до сучасних часів, як мить – все життя..
Детальніше ТУТ..

Поліщук Микола Іванович

фронтовик, сапер, ветеран ВВВ..
Детальніше ТУТ

Жеребцов Євдоким Андрійович

Народився 14 березня 1927р. в Білорусії, в селі Гусевиці, Гомельської обл. В сім’ї робітника. В с.Борова проживає з 1936 року. В 1944 році був призваний до лав Червоної армії. Охороняв воєнні об’єкти в місті Фастові. Після навчання служив в артилерійських військах. Згодом був переведений у 1946 році до авіачастини. Служив там до 1952р. в званні сержант помічник командиру взводу. Після демобілізації працював на КВРЗ до 1967р. З 1967р. працював на ДОКу с.Борова. Звідти пішов на пенсію 1987.

Качан Дмитро Сергійович

Народився 6 листопада 1926 р. в Новосибірській обл. в с. Веселовка в родині робітників. З 1944 приймав участь у боях з японцями, а по 1952 рік служив на Далекому Сході, піхотинць, має звання сержанта. Під час боїв отримав поранення та контузію. Інвалід 1 групи.З 1961 року проживає в селищі Борова.

Мінаков Анатолій Степанович

Народився 15 червня 1926 року в Курській обл. Хотижинський р-н., село Путчино в родині селян. В Борові проживає з 1955 року. Служив автобаті водієм. Має поранення. На пенсію пішов з РСУОПКО м.Києва.

Шпаковський Микола Іванович

Народився 8 квітня 1926 року в Житомирській обл. Коростишивський рн., село Грабовка в родині поляків. Під час окупації був на примусових роботах в Германіі. Приймав участь в бойових діях на території Польші та Германії в артилерійських військах в званні рядового. В Борові проживає з 1950 року. Має поранення, інвалід 2 групи. На пенсію пішов з КВРЗ.

Гамаюнова Антоніна Миколаївна

Народилася 06.09.1925р. в Тюменській обл. в селі Локті в сім’ї робітників. В с.Борова проживає з 1965 р. Приймала участь в бойових діях медсестрою на Першому Українському фронті.
Інвалід ІІ групи.

Обухівська Катерина Сергіївна

Народилася 24.02.1925 р. в м.Бишів в сім’ї хліборобів. Проживає в с.Борова з 1950 року.
Воювала від Львову до Берліну в зенітно-артилерійських військах Першого Українського фронту в званні рядової. До мобілізації була в партизанах. Має поранення, інвалід І групи. На пенсію пішла з Київської поліграфічної фабрики.

Шубіна Антоніна Денисівна

Народилася 23.03.1924 р. в селі Мировка Кагарлицького району. Перед війною провчилася рік в медичній школі. Після звільнення села Мировка у 1944 році, була мобілізована в госпіталь №160 8972 військово-польової пошти, де працювала до кінця війни. Інвалід ІІ групи. В Борові проживає з 1965 року. Маючи освіту акушера-гінеколога, працювала медсестрою в тублікарні селища, і проробила там 23 роки. Звідти пішла на пенсію.

Шварцах Петро Євгенієвич

Народився 05.06.1927 р. в місті Чичильник Вінницької обл. Батько вчителював, мати техрбітник. Воював на Далекому Сході 7 років: Корея, Маньчжурія, Сибір..
Служив в автотранспортних військах. Демобілізувався в 1951 р. З 2002 р. проживає в Борові. На пенсію пішов з Вінницької фабрики.

Васильченко Микола Трохимович

Народився 20 червня 1926 р. в селі Руликів Васильківського району. В Борові проживає 83 роки свого життя. Мати Марія Микитівна, батько Трохим Кононович.
Воював на Першому Українському фронті, призваний до армії у 17 років. З 1947 року по 1955 був командиром піхотного зводу. Демобілізувався у званні старший сержант. Має три поранення і три контузії, І група інвалідності.

Круковська Юлія Миколаївна.

Народилась 31 січня 1928 року в м.Ленінград, в Борові проживає з 1934 року. Під час війни була в партизанському загоні ім.Соколова. Інвалід І групи. Рідна сестра Круковської Марії 1918 року народження, яка працювала на трикотажній фабриці м.Київ, і її взяли в підпільну групу.
Мати Ганна Павлівна, батько Микола Іванович. Юлія Миколаївна працювала на заводі медичних аппаратів м.Києва. У 50 років пішла на пенсію.

Дзюнзюк Микола Петрович

Народився 26.04.1926 р. в Житомирській обл. в с.Пустельники в сім’ї хлібороба. Мати Марія Михайлівна, батько Петро Іванович. В Борові проживає з 1955 р. Воював на Першому Українському фронті в артилерійських військах танкового батальону в званні рядового. До пенсії працював водієм в КПІ.

Шиян Олексій Тимофієвич

Народився 30 березня 1914 року в Киргизії, Іссикульська обл. Тюркський р-н., село Михайлівка. Мати Пелагея, батько Тимофій – родина колоспників. Воював Четвертий Український фронт, спочатку водієм, а потім танкістом. Після війни працював на військовому заводі на озері Іссик-Куль, випробовував торпеди, пропрацював 30 років.
Має поранення, контузію, інвалідність.

Чабак Марія Антонівна

Народилася 03.02.1923р. в селі Карапиші, Миронівського р-н., Київської обл. в родині залізничника. В Борові проживає з 1943 року. Перед війною у 1939 році закінчила медичне училище і працювала в «Октябрській» лікарні. У 1940 році працювала в госпіталі в Черновіцах. В перший день війни приймала поранених прикордонників о 4 ранку 22 червня. Під час відступу до Ростову-на-Дону, її дивізію направили на формування нової дивізії в місті Дербент (Дагестан). Звідти направили на Севастополь, де в штольнях був їхній госпіталь. Має поранення, інвалід ІІ групи. На пенсію пішла з лікарні в с.Глеваха з психоневрологічного відділення, де відпрацювала 26 років. Із своїм чоловіком познайомилась в рідному селі після війни. Згодом він працював вчителем математики в Борівській школі.

Крохмалюк Михайло Іванович

Народився 10.01.1920 р. в Хмельницькій обл. Білогірський р-н., село Карасиха в родині хлібороба. Мати Антоніна Семенівна, батько Іван Євдокимович. Через великий голод, родина переїхала до с.Глеваха, Київської обл. До війни закінчив курси шоферів. Призваний до лав радянської армії у 1940 р. на Далекій Схід в міста Бекін, Уссурі, Іман. В 1942 році його перевели на Другий Український фронт, 8 механізірований корпус, самоходно-артилерійський полк. В основному брав участь у звільненні м. Корсунь-Шевченків, м.Олександрівка (Кіровоградська обл.). Згодом полк було перекинуто на 2 Білоруський фронт. Дійшов до меж Берліна на самоходці. Війну закінчив на р.Одер. Після війни працював на базі Главхліба, потім залізничні перевезення пошти м.Києва, на пенсію пішов з ДОКу с.Борова. У Борові проживає з 1965 р.

Самалюк Ніна Павлівна

Народилася 8 травня 1929 р. у с.Свіса Сумської обл. Ямпільського р-н. в родині військового, який загинув під час війни. Батько Цегельник Павло Пантелеймонович, мати Дарина Олексіївна. Воювала в партизанських загонах в лісах Брянщини під керівництвом Ковпака. До пенсії працювала в м.Глухів Сумської обл. завідуючою дитсадком. В Борові проживає з 2003 року.

Марцих Петро Несторович

Народився 14 серпня 1925 р. в с.Томашівка, Рокитнянського р-н, Київської обл. в родині робітників. Воював: Денінградський фронт, Друга Ударна армія, кулеметна рота, піхотинець. Інвалід ВОВ друої групи. Має поранення. До пенсії був головним бухгалтером інституті картопляного господарства в м.Немішаєв. В Борові проживає з 2000 р.

Власік Василь Кирилович

Народився 30 березня 1922 р. с. Яхни Лісові, Вінницька обл., у родині селян. Воював в Румунії, Югославії, війну закінчив в Австрії в піхотних військах. Має поранення, інвалід другої групи. До пенсії працював фельдшером. У Борові проживає з 2001 року..

Чапрак Іван Лукич

Народився 3 липня 1922 року в Польші, Грубишівський р-н, село Стрижовичі. Мати Софія, батько Лука. Служили у панички Юрильківської. Призваний у 1944 році в перший Укріїнський фронт, 333 полк, дивізія 117. Стрілок. Розвідник. Дійшов до Берліна. Має три поранення та одну контузію. В Борові проживає приблизно 40 років. На пенсію пішов з молокозаводу селища Борова.

Машовець Микола Карпович

Народився 10 березня 1922 року в с.Грушня Бишівського р-н. мати Тетяна Парфирівна, батько Карпо Олексійович. Родина селян. Служив спочатку на Донбасі, але сильно захворів, і його перевели до 3 Білоруського фронту, 95 стрілецький полк, 31 стрілецька дивізія, зв’язківець, під керівництвом Жукова. Пройшов з Київа, Литву, Західну Прусію до Кенісбергу. 24 квітня 1945 року був тяжко поранений і отримав контузію, і закінчив війну у Кенісбергі. Після війни переїхав до Борової, у 1945 році. Працював до пенсії у Фастівському «межколгоспстрою».

Дубовенко Іван Степанович

Народився 07.07.1931 р. в Житомирській обл. Попільнянський р-н., село Харліївка. Мати Харитина, батько Степан, селяни. Був у партизанському загоні під керівництвом Ліщинського. В с.Борова проживає з 1962 року. З цього ж року почав працювати на КОКОСі і до самої пенсії, понад 40 років.