Комсомол

В 1923 році, першого травня на святковому мітингу в центрі селища було організовано територіальною партійною організацією першотравневий мітинг. Від молоді виступив Олександр Риковцев, який заявив про організацію ініціативної групи молоді, по підготовці до вступу в комуністичну спідку молоді. В ініціативній групі були представники молоді Борової, Олександр Риковцев, Павло Луценко, Олександр Маноха, Леонід Костюк, Олександр та Георгій Гуліди.

В 1924 році було затверджено Борівський сільський осередок. Першим секретарем комсомольської організації був Михайло Заглянський. З 1925 році справи секретаря комсомольської організації прийняв Олександр Маноха, який пробув до 1926 року березня місяця і передав справи секретаря Павлу Луценку. Головне завдання перших комсомольців було розповсюджувати ідеї комунізму та залучати до активної роботи молодь в будівництві Радянської влади та захисту її від бандитів, боротися з саботажниками, спекулянтами, лісокрадами та різними елементами, яких в той час зараховували за інші погляди. Потрібно сказати, що перші комсомольці селища Борова були надзвичайно віддані справі комунізму. Вони в 1925 році організували свою комсомольську комуну. Ця комсомольська комуна була організована під впливом комунарів політкаторжан, які жили комуною в селі Оленівці і часто приходили в Борову й позитивно впливали на партійну комсомольську організації. Організатором та натхненником комуни був політкаторжанин Бердін. Комсомольська комуна проіснувала півроку.

Особливо великий авторитет завоювала комсомольська організація живою газетою “Синя блуза” – “Червона пила”. Синьоблузники носили значки і форму – сині блузи. В основному синьоблузники були з лісопильного заводу. Синьоблузники виходили на сцену в синіх блузах, виступи їх були бурхливі й супроводжувалися піснями:

“Лейся песня моя, живгазетная!
Берегитесь халтурщики,
Бо подрежет вас пила…”

В літній час “Синя блуза” виступала в приміщенні літнього театру, який стояв у парку на місці, де тепер футбольне поле, а зимою у клубі, який тоді був у приміщенні де тепер 3-й корпус школи біля селищної ради. Перше радянське весілля проведено в Боровій у 1924 році, женився в минулому батрак Станкевича Бурдива Семен й Фрося. Вони працювали на заводі, а весілля про вели без церкви й попа. Синьоблузники виступали не лише в Боровій, а й виїздили в інші села.

Згадують синьоблузники, як одного разу вони поїхали виступати в Бишів, де помітили непорядки в місцевій їдальні. Не довго думаючи тут же на виступі вони й про критикували за антисанітарний стан бишівських харчовиків. При “Синій блузі” діяв струнний музичний оркестр. Потрібно відзначити, що комсомольці 25-29 років надзвичайно приділяли велику увагу справі наведення порядку на вулицях селища та в центрі, в парку. Старожили згадують і тепер, що з наближенням весни комсомольці самі беруться до угорки парку, ремонтували лавочки, прорізували доріжки, насаджували квіти. Комсомольська дисципліна в той час була на рівні партійної дисципліни. Ось яке розпорядження отримав Риковцев будучи уповноваженим у В.

Мотовилівці:15.03.1929
Тов. Риковцеву О.Л.
Пропонується Вам без дозволу секретаря райкому не виїздити з села Великої Мотовилівки. Для виїзду Вам, потрібно запитати секретаря РК про можливість такого.
Уповноважений ОГЖ. Неживий.
Секретар Котік

ХV з’їзд комуністичної партії виніс рішення про колективізацію сільського господарства, а для керівництва колгоспами була відібрано 25 тисяч кращих вихованців партії. Серед них були О. Риковцев, М. Землянський, І. Басов, П. Лещенко – ось документ:

Демивська сільськогосподарська артіль “Сівач”
копія До Ожркомкїлсоязу, тов. Риквцев дійсно є головою

Ржищівського району Демовщанського колгоспу “Сівач” на Київщині І відряджається на сльот 25000.

Червня 24 дня 1936 року
Село Демищина