ОТГ. Мотовилівський кущ. Звернення ВАГ . 21.05.2020.

..стрімкий перебіг подій в останній час, по дотичним до створення отг Мотовилівського куща, зумовив створення маси повідомлень у соцмережі і відповідних адміністративних органах. Це вказує на високий рівень зацікавленності пересічних громадян та демонструє ставлення до неоднозначних висновків оприлюднених у нещодавному повідомленні від 20.05.2020 на засідання уряду і комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

..якщо стисло: оголошене колегіальне рішення питання “5.11” про затвердження поточного проекту перспективного плану формування громад Київської області без створення Мотовилівської ОТГ є неприйнятним!

..що там думали і робили відповідальні за це особи, наразі втратило сенс, бо результат їх діяльності є незадовільний.

..наразі є лише одне питання, яке турбує місцеву громаду і що вартує оперативного розгляду та погодження: Мотовилівська ОТГ  – її утворення окремо від проєктної Фастівської міської ОТГ!

..далі йде текст з сайту ВСЕУКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ГРОМАД:

17:45 21.05.2020

Звернення Всеукраїнської асоціації громад щодо необхідності забезпечення об’єктивності та справедливості у процесі реформування територіальних громад до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України.

Всеукраїнська асоціація громад всіляко підтримує зусилля української влади щодо продовження та завершення адміністративно-територіальної реформи. Відповідно до цілей, визначених у Стратегії діяльності, Асоціація послідовно відстоює справедливий і розумний формат об’єднання територіальних громад.

Ми вітаємо завершення процесу розроблення, узгодження та затвердження Урядом перспективних планів формування громад, які покривають всю територію всіх регіонів України. Однак ми змушені визнати, що у цілому ряді випадків наші зусилля, як і зусилля інших асоціацій, лідерів громад та експертів, виявилися марними, а при вирішенні долі громад ключову роль відіграли не об’єктивні чинники і вимоги закону, а суб’єктивні впливи з боку окремих бізнесменів, чиновників, політиків.

Внаслідок таких впливів у перспективних планах, що їх нині затверджує Уряд, формат багатьох громад здеформовано, а цілу низку успішних діючих громад ліквідовано чи залишено у несправедливому форматі. Натомість, у перспективних планах з’явилися сотні абсолютно штучних утворень – тут і формування невідповідно малих, “кишенькових” громад, і створення невиправдано великих громад-районів, і поглинання величезних сільських територій крупними містами, й інші подекуди навіть абсурдні рішення. При цьому, в порушення статті 5 Європейської хартії місцевого самоврядування, питання щодо зміни територій громад як правило вирішувалися без попереднього з’ясування думки самих громад.

ВАГ виступає категорично проти грубих порушень ідеології та принципів об’єднання і закликає не ігнорувати інтереси громад, оскільки це вже зараз може значною мірою знівелювати результати реформи та підірвати довіру людей до процесів децентралізації, а у найближчій перспективі – призвести до неспроможності чи некерованості громад, утворених поза рамками методики, логіки та здорового глузду.

Всеукраїнська асоціація громад просить Уряд виправити вже ухвалені перспективні плани у всіх тих випадках, де мають місце очевидні порушення Методики формування громад, де обласними державними адміністраціями було взято до уваги не об’єктивні критерії та думку людей, а чиїсь персональні забаганки.

ВАГ наголошує на тому, що відповідно до нещодавно підписаного Президентом закону № 562-IX Кабінет Міністрів України отримав нові повноваження і тепер може фактично самостійно проєктувати територіальні громади. Досі перспективні плани формування територій громад готували та подавали облдержадміністрації (відповідно до статті 11 Закону про добровільне об’єднання територіальних громад), а Мінрегіон не міг самостійно виправляти запропоновані ними формати. Однак новим законом встановлено, що “визначення адміністративних центрів територіальних громад та затвердження територій територіальних громад здійснює Кабінет Міністрів України … на основі затверджених … перспективних планів формування територій громад”.

Нагадаємо, що Всеукраїнська асоціація громад однією з перших ще 11 квітня виступила із публічним закликом до Президента України та Верховної Ради України щодо необхідності невідкладного ухвалення згаданого закону (законопроєкт №2653).

Тож, тепер Асоціація розраховує на те, що Кабінет Міністрів України використає надані цим законом повноваження для виправлення помилкових рішень щодо формату окремих громад. Асоціація підтримає ініціативи Уряду щодо внесення логічних та справедливих змін до відповідних перспективних планів.

При цьому ВАГ вважає, що у процесі проєктування громад не має бути недоторканих. Ми виступаємо за справедливий формат об’єднання, тобто за такий, який забезпечить для кожної сільської, селищної, міської громади максимальну вигоду від об’єднання та найкращу доступність муніципальних послуг для всіх громадян. Не секрет, що деякі діючі об’єднані громади також утворювалися не завжди добровільно, і що формат окремих ОТГ є далеким від об’єктивного. А тому ми не відкидаємо доцільність зміни формату чи навіть ліквідації окремих добровільно утворених ОТГ, однак це має відбуватися лишень у тому разі, якщо їх формат суперечить вимогам Методики і при цьому немає жодних варіантів їх переформатування чи розширення з метою забезпечення відповідності Методиці.

Перелік громад, щодо яких Асоціація наполягатиме на внесенні змін у перспективні плани – у додатку до цього Звернення. У переліку наразі 41 громада із 14 регіонів. Але цей перелік – неповний і не остаточний. У ньому поки що відсутні громади з регіонів, по яких Уряд ще не оприлюднив та/чи не затвердив перспективні плани (Харківська, Львівська, Одеська області). Також деякі громади могли залишилися поза нашою увагою, оскільки далеко не всі вони активно відстоювали свої інтереси та зверталися по допомогу до асоціацій. Тому ВАГ готова приймати нові звернення, аналізувати нові аргументи та доповнювати за потреби цей перелік.

Всеукраїнська асоціація громад звертається до Президента України та Верховної Ради України із закликом забезпечити у процесі об’єднання територіальних громад урахування законних інтересів місцевого самоврядування та конституційних прав громадян, що проживають у цих громадах.

Принагідно ВАГ звертає увагу Верховної Ради України та Президента України на те, що при затвердженні адміністративно-територіального устрою на базі недосконалих перспективних планів неможливо буде уникнути серйозних недоліків. А тому вже зараз слід розпочати інклюзивну – за участю всіх стейкхолдерів – роботу над актами законодавства, які дозволять ці недоліки виправляти. ВАГ пропонує зафіксувати у законі об’єктивні критерії відповідності та спроможності територіальних громад. Закон має передбачати чіткі підстави та просту і зрозумілу процедуру зміни формату громад, яким впродовж визначеного періоду не вдасться досягти визначених показників. Ми вважаємо, що кожній громаді слід надати можливість добровільно впродовж встановленого законом періоду часу ініціювати та здійснити власне переформатування. Якщо ж громада не скористається такою можливістю, то держава (також у визначені законом строки та за встановленою законом процедурою) має здійснити оптимізацію її формату самостійно. Таким чином, з часом усі територіальні громади набудуть об’єктивний та справедливий формат, що забезпечить їхню спроможність та розкриє потенціал для розвитку.

Всеукраїнська асоціація громад була і залишається послідовним прихильником та активним учасником впровадження фундаментальної децентралізаційної реформи. Ми закликаємо всіх до конструктивної співпраці задля успішного її завершення. Ми переконані, що українській владі у співпраці з українським місцевим самоврядуванням вдасться виправити всі помилки, і що у підсумку буде ухвалено насправді державницькі рішення, які дозволять реформувати Україну в державу спроможних самоврядних громад!

З глибокою повагою

Голова Всеукраїнської асоціації громад Микола Фурсенко

 

Файли для завантаження:

Звернення

Додаток до звернення


текст додаток..

Додаток до Звернення ВАГ
№262/20 від 21.05.2020 року
Перелік територіальних громад,
формат яких необхідно змінити
(аргументація – у листах ВАГ за вказаними посиланнями)
Вінниччина (три листи ВАГ за посиланням: http://vassr.org/node/3900):
1. Сокиринецька ОТГ (Вінницький район) – збереження окремої діючої ОТГ з
розширенням її формату шляхом приєднання Тростянецької с/ради
2. Гавришівська ОТГ (Вінницький район) – збереження окремої діючої ОТГ
3. Росошанська ОТГ (Липовецький район) – збереження діючої ОТГ та
розширення її формату за рахунок занадто великих сусідніх громад-районів
4. Ковалівська ОТГ (Немирівський район) – збереження діючої ОТГ та
розширення її формату за рахунок інфраструктурно пов’язаних с/рад
5. Бабчинецька ОТГ (Чернівецький район) – підсилення двома с/радами
Ямпільського р-ну (нині до її складу віднесено лише одне село однієї с/ради)
Волинь (два листи ВАГ за посиланням: http://vassr.org/node/3922):
6. Олицька проєктна ОТГ – виокремлення із складу необґрунтовано великої
Цуманської ОТГ
7. Велимченська ОТГ – підсилення однією с/радою з складу Камінь-Каширської
проєктної громади-району
Дніпропетровщина (два листи ВАГ за посиланням: http://vassr.org/node/3921)
8. Троїцька ОТГ (Павлоградський район) – збереження діючої ОТГ як окремої (без
об’єднання з Межиріцькою ОТГ) та розширення формату за рахунок приєднання
двох інфраструктурно пов’язаних громад зі складу Васильківської ОТГ
9. Радушненська проєктна ОТГ (Криворізький район) – виокремлення спроможної
ОТГ у складі трьох громад зі складу проєктної Новопільської ОТГ
10. Аулівська ОТГ (Криничанський район) – збереження діючої спроможної ОТГ із
можливим розширенням формату
Донеччина (два листи ВАГ за посиланням: http://vassr.org/node/3920)
11. Удачненська проєктна ОТГ – забезпечення оптимального формату за рахунок
віднесення до її складу Першотравневої с/ради
Запоріжжя (два листи ВАГ за посиланням: http://vassr.org/node/3917)
12. Гірсівська ОТГ (Приазовський р-н) – збереження діючої ОТГ з можливим
розширенням формату
13. Новенська ОТГ (Токмацький район) – збереження утвореної ОТГ
14. Остриківська ОТГ (Токмацький район) – збереження діючої ОТГ
Житомирська (лист ВАГ за посиланням: http://vassr.org/node/3919)
15. Піщівська ОТГ: підсилення двома сусідніми с/радами (Дідовецькою та
Токарівською)
Івано-Франківщина (два листи ВАГ за посиланням: http://vassr.org/node/3916)
16. Матеївецька ОТГ (Коломийський район) – підсилення діючої ОТГ
інфраструктурно пов’язаною Трацькою с/радою
17. Лисецька проєктна ОТГ: забезпечення повноти формату за рахунок
Радчанської с/ради (замість віднесення до Івано-Франківської міської ОТГ)
18. Гвіздецька ОТГ: підсилення діючої ОТГ декількома сусідніми с/радами
Городенківського р-ну
19. Переріслянська ОТГ: підсилення діючої ОТГ сусідньою Каміннецькою с/радою
(замість її віднесення до Івано-Франківської міської ОТГ)
20. Букачівська ОТГ: підсилення діючої ОТГ сусідніми Григорівськоюї та
Підмихайлівською с/радами
21. Космацька ОТГ: підсилення діючої ОТГ інфраструктурно пов’язаною
Шепітською с/радою
22. Бондарівська ОТГ: утворення сільської ОТГ окремо від Калуської міської ОТГ
Київщина (два листи ВАГ за посиланням: http://vassr.org/node/3915)
23. Немішаївська ОТГ (Бородянський район) – утворення у повному складі,
включно з Козинцівською с/радою (як і передбачено у проєкті акта Уряду – без
урахування пропозицій, озвучених на засіданні Уряду народним депутатом
України О.Клочком)
24. Березівська ОТГ (Макарівський район) – виокремлення сільської ОТГ зі складу
занадто великої Макарівської проєктної ОТГ
25. Терезинська ОТГ (Білоцерківський район) – утворення сільської ОТГ окремо від
проєктної Білоцерківської міської ОТГ
26. Мотовилівська ОТГ (Фастівський район) – утворення сільської ОТГ окремо від
проєктної Фастівської міської ОТГ
27. Бишівська ОТГ (Макарівський район) – підсилення діючої ОТГ двома сусідніми
с/радами зі складу занадто великої Макарівської проєктної ОТГ
Кіровоградщина (лист ВАГ за посиланням: http://vassr.org/node/3914)
28. Розумівська ОТГ (Олександрівський район) – утворення окремої ОТГ у складі
дев’яти с/рад – поділ великого за площею району на дві громади
Полтавщина (два листи ВАГ за посиланням: http://vassr.org/node/3910)
29. Супрунівська проєктна ОТГ (Полтавський район) – не включати до складу
Полтавської ОТГ віддалені сільські території, а утворити окрему сільську ОТГ у
складі шести сільських рад (дві з яких вже добровільно об’єднались, а ще дві
дали згоду на об’єднання)
30. Ромоданівська ОТГ – підсилення діючої ОТГ за рахунок віднесення до її складу
Новачицької громади зі складу Клепачівської ОТГ, що ліквідовується
31. Новоаврамівська ОТГ – збереження та розширення формату: віднесення
Староаврамівської с/ради та Клепачівської ОТГ (без Новачицької громади)
32. Опішнянська ОТГ – віднесення до складу діючої ОТГ інфраструктурно
пов’язаних Ставківської та Кирило-Ганнівської с/рад
33. Засульська ОТГ – збереження діючої ОТГ у зміненому форматі (віднесення до
її складу усіх громад східної частини Лубенського району)
34. Білоцерківська ОТГ – підсилення діючої ОТГ за рахунок віднесення до її складу
Остап’ївської с/ради
Сумщина (лист ВАГ за посиланням: http://vassr.org/node/3908)
35. Пустовійтівська проєктна ОТГ (Роменський район): залишити окремою ОТГ –
не включати до складу Роменської ОТГ, яка у такому разі буде необґрунтовано
великою
Черкащина (два листи ВАГ; м-ли за посиланням: http://vassr.org/node/3903)
36. Корсунь-Шевченківська ОТГ: віднесення до її складу інфраструктурно
пов’язаних Таганчанської та Мельниківської громад (Таганчанської ОТГ)
Чернігівщина (два листи ВАГ за посиланням: http://vassr.org/node/3901)
37. Парафіївська ОТГ: підсилення і забезпечення співмірності громад району
(приєднання Рожнівської с/ради та Іржавецької і Більмачівської громад зі складу
Ічнянської ОТГ)
38. Вихвостівська ОТГ (Городнянський) – збереження діючої ОТГ як окремої
спроможної громади, або її входження до складу Седнівської громади
Буковина (чотири листи ВАГ за посиланням: http://vassr.org/node/3902)
39. Сокирянський район: пропорційний поділ на три ОТГ (Новодністровську у
складі п’яти громад, Вашковецьку (Романковецьку) у складі десяти громад та
Сокирянську у складі восьми громад)
40. Заставнівська ОТГ: розширення формату за рахунок приєднання
інфраструктурно тісно пов’язаних Веренчанської селищної, Дорошовецької та
Товтрівської сільських рад
41. Киселівська проєктна ОТГ: виокремити у складі Киселівської, Борівської та
Шиловецької с/рад, або приєднати до Ставчанської ОТГ (не утворювати
Веренчанську ОТГ (див. також п.2)

скріни..

..п.с.: поки готувалась стаття, з першоджерела зникла вся ця інформація, і є лише скріни…

..одночасно на проблему з утворенням нашого отг (як і понад 120 інших) було піднято в Українському кризовому медіа-центрі.

брифінг  Асоціації  Об’єднаних територіальних громад (https://hromady.org) «Марафон захисту громад» щодо ліквідації понад 120 ОТГ, які знищуються в процесі остаточного затвердження Перспективних планів формування громад областей. Фактично кожна 10 ОТГ потрапила під загрозу ліквідації після того, як їх не включено до оновлених перспективних планів, що розробили ОДА і затвердив Кабінет Міністрів України.

Громади, що пройшли шлях добровільного об’єднання згідно з чинним законодавством та були визнані Урядом спроможними,  не погоджуються з такими рішеннями Уряду.Це створює соціальну напругу, незадоволеність мешканців громад, готовність до протестів. Також громади, які потрапляють під ліквідацію готують позови до суду, адже примусове приєднання – недопустиме і суперечить ст.5 Європейської Хартії місцевого самоврядування!

матеріали по темі:
ОТГ. Мотовилівський кущ. Фастівська рда . 21.05.2020.
ОТГ. Мотовилівський кущ. засідання Уряду. 20.05.2020.
ОТГ. Мотовилівський кущ. 20.05.2020.
ОТГ. Мотовилівський кущ. 19.05.2020.
ОТГ. Мотовилівський кущ. 14.05.2020.
ОТГ. Мотовилівський кущ. 21.04.2020. листи..
ОТГ. Мотовилівський кущ. 17.04.2020
ОТГ. Мотовилівський кущ. 11.03.2020. листи..
ОТГ. Мотовилівський кущ. 24.02.2020. листи..
отг. лист-звернення номер 02-31/620.
отг. Мотовилівка. 26.10.2019. громадське слухання. відео
отг. деза від опзж.
отг. М.Солтанівка. 12.10.2019. громадське слухання. відео
02.10.2019 В.Мотовилівка. сесія по отг.
ОТГ неФастівська.
анонс. ОТГ Фастівська…
Борівська ОТГ. Рішення 3 від 12.09.2019
отг. В.Мотовилівка. 18.09.2019. громадське слухання. відео
отг. обговорення 07.08.2019
отг. анонс обговорення 07.08.2019..як там справи з отг?
Проект змін. отг
про отг..
30 червня. ОТГ
КОДА затвердила створення Глевахівської ОТГ
Вибори в ОТГ 2020
Мотовилівський кущ. ОТГ. фб
Створення Фастівської ОТГ: хто ж приєднається до Фастівської громади?“Заруба” в Забір’ї
архів. паспорт Фастівської громади
архів. мапа Борівської громади
про громади..
СТАТУТ ТЕРІТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ. (ПРОЕКТ)
..громади. об’єднання. мапи.
мапа громади. Калинівської!?..
Про нинішню проблематику відносин територіальної громади з органами місцевого самоврядування
Борівська громада

Comments are closed.