конкурс кандидатів. Відкритий лист

..відкритий лист від педагогів Борівської середньої школи до начальника відділу освіти, у наслідок результаті конкурсу, що відбувся.. джерело.

Відкритий лист

випускниці Борівської школи  та начальнику відділу освіти

 Фастівської РДА Рудаківській О.Й.

 Борівська середня школа ( скоро Борівський академічний ліцей) – один із найстаріших навчальних закладів на Фастівщині. 111 років його стіни наповнюються дитячим сміхом, і старенький мідний дзвоник кличе й учнів, і вчителів до праці. Школа постійно була і є флагманом освіти Фастівського району.

Гордістю кожної школи є її випускники. З рук наших учителів пішли у світ тисячі молодих людей, які працюють на благо України. Сьогодні вчительський колектив нараховує 63 педагоги. Серед них  25 – випускники школи. Ми пишаємося, що наші учні, здобувши освіту, повертаються до рідних стін і продовжують і множать традиції своїх наставників. Проте, на жаль, нам довелося побачити й інший вияв «особливого» ставлення до рідної школи, селища. Деякі вихідці з Борової, потрапивши відповідним чином на «тепленькі» місця у владі, швидко перетворилися на Шевченкових «землячків з циновими ґудзиками»:

Я тут служу, коли хочеш,

в дворец по попытаюсь

Ввесты тебе. Только знаеш,

Мы, брат, просвищенны,

Не поскупись полтинкою…

У серпні-вересні 2018 року у школі були зафіксовані факти корупції (підробка додатків до свідоцтв випускників 9-х класів 2018 року, 11-х класів 2016 року), що й призвело до звільнення директора. Правда, у виконанні Рудаківської О.Й.  за згодою сторін. Що ж так було погоджено? Службове розслідування чи його видимість, відсутність акту списання чотирьох додатків, зникнення документації, сприяння в подальшому працевлаштуванні в іншій школі району?За 100-річну історію школою керували 19 директорів. Історичні документи свідчать, що жодний з них не заплямував себе таким  чином. Усі ці події відбулися у час Вашого керівництва відділом освіти та не без Вашої участі.

Майже весь 2018-2019 навчальний рік обов’язки директора виконувала Білодід В.В. Педагогічний колектив вкотре довів, що має високий професіоналізм, незважаючи на інспіровану ззовні кампанію по його дискредитації. Прикро, що нагорода нашого ж «землячка» голови Районної ради Сиваненка Г.П. та очільника Фастівської РДА невдовзі стала мало не знущанням над колективом. Важко зрозуміти мотиви керівництва, яке одною рукою нагороджує, а іншими діями принижує педагогічний колектив.

Організований Вами і районною владою конкурс на посаду директора Борівського ліцею з численними порушеннями, маніпуляцією базовими документами та недотриманням  навіть вами ж ухваленого Положення виглядає як помста  Вашим педагогам, односельцям за те, що мають гідність, не пасують перед труднощами та викликами, мають сміливість висловлювати власну думку й не допускають незаконних дій відносно себе, ким би вони не були вчинені. Це, до речі, також давня традиція нашого колективу.  Саме тому з фастівських кабінетів давно звикли кваліфікувати борівських учителів як людей непокірних, а тепер формують громадську думку, що й скандальних, недолугих у своїх бажаннях і прагненнях. Для цього навіть використано батьківську спільноту, часто не борівського походження. Мабуть, у сусідніх громадах все гаразд, якщо маємо стільки зовнішніх порадників «как нам обустроить» Борову й освіту в ній. Виникає  питання: то чому ж ці «глибоко стурбовані» батьки воліють віддати дітей до Борівської школи з такими «проблемами й недоліками» з таким «заангажованим» колективом? Але це питання риторичне.

Свідомо й відповідально декларуємо на загал, що в будь-якому діянні чи то в школі, чи у адміністративних установах, у Вашому керівництві особисто вимагаємо одного – законності, прозорості, діалогу та порядності.

Ваша зневага до підлеглих відома нам ще з часів перебування на посаді заступника директора. Тепер вона набула гіпертрофованих форм: коло наближених (розділяй та властвуй), зухвала поведінка, ненормативна лексика у спілкуванні в особливі моменти,  демонстративна відстороненість від колег в сумі з глибоким бажанням принизити, «відігратись». За що? За власну непрофесійність, що так явно проступає, коли Вам вказують навіть на елементарні помилки?За те, що не створили для Вас комфортного простору для корупції та необмеженої влади, якою Ви так марите.

Кожна людина може помилятися, та треба бути готовим змінюватися, удосконалюватися. Наші педагоги, навіть з великим стажем довели, що й справді є рушіями змін, запорукою успіху у впровадженні нової школи. Та Вам і Вам подібним потрібні «нові обличчя», бо колишні, бач, не влаштовують. А хто буде працювати у школі з дітьми? І чому Ваша протеже на посаду директора розраховує, що ми її навчимо? У нас інші обов’язки і завдання, визначені державою і суспільством. Ми знаємо ці запити і працюємо над їх реалізацією сумлінно і постійно. Навіщо було створювати стільки галасу навколо перейменування школи на ліцей, доносити батькам, що колектив проти змін і недостатньо навчений аби впроваджувати ліцейні програми, якщо тепер визначити переможцем конкурсу людину непрофесійну, без досвіду й розуміння ситуації, без жодного уявлення про функціонування і розвиток навчального закладу.  Хай вона цього ще, можливо, не розуміє, але ж Ви добре знаєте, куди штовхаєте,  використовуєте її незнання, підставляєте, щоб  виконала визначені Вами завдання і звільнила для когось місце. Це цинічно, а вже говорити про державницький підхід, людяність та справедливість взагалі не доводиться. Це ганьба.

Вам, Олено Йосипівно, має бути соромно за те, що Ви не виправдали високе звання випускниці Борівської школи. Які Ваші заслуги перед школою варто розмістити  в експозиції Музею освіти?Almamaterне може пишатися Вами, бо в критичний і непростий момент її 100-річного існування Ваша позиція і дії не сприяють її розвитку, а вносять негатив у навчально-виховний процес,  спрямовані на розбрат і винищення демократизму у колективі.

Та ми переживали різні часи. Все минає. Час дасть оцінку кожному. А от життя надто коротке. Нам шкода, що маємо його марнувати на спротив і боротьбу з такими, як Ви. Але наша чітка і законна позиція завжди рано чи пізно перемагає. Віримо в це.


нижче скріни листа з підписами..

повідомлення стосовно теми:

..конкурс кандидатів. аналіз порушень
2 конкурс кандидатів. Фастів. рапо. 26.07.2019
конкурс кандидатів. АНОНС 26.07.2019
конкурс кандидатів. сайт воф рда. протоколи?
конкурс кандидатів. рапо. протоколи?
1 конкурс кандидатів. Фастів. рапо. 12.07.2019
Зустріч кандидатів. Борова. Ліцей. 9.07.2019
УВАГА КОНКУРС!!!
конкурс. кандидати. ліцей срочный займ без проверок

Comments are closed.