Як Борова готується до майбутніх виборів голови

..нещодавно опублікована стаття в інтернеті про недавні події в селищі, що зафіксовані на сайті. Завжди цікаво дізнатись про погляд на події чи думки інших людей.

Як Борова готується до майбутніх виборів голови

джерело
ОпублікованоПн, 03/11/2013 – 06:15 автор:Root

Наша газета вже повідомляла своїм читачам про зміну влади у Боровій і про те, що невдовзі у селищі мають відбутися вибори нового селищного голови. Звичайно, що ця тема є №1 у селищі.

Готуються до цих виборів не тільки в самій Боровій, а і в кабінетах у Фастові. Нинішній День Соборності районна влада присвятила саме виборам у Боровій. 22 січня голова райдержадміністрації А.Бусенков, голова райради В.Іщенко, його заступник Г.Сивоненко прибули (щоправда, з півгодинним запізненням) до селища на одне незвичайне зібрання, куди були скликані всі селищні депутати, члени селищного виконкому, керівники місцевих державних і недержавних підприємств. Спочатку всіх присутніх районні керівники привітали зі святом – Днем Соборності, а невдовзі відразу перейшли до справ. Питання для розгляду і обміну думками ними було поставлене одне – як «скоординовано» провести наступні вибори селищного голови у Боровій.

Що голова райдержадміністрації, що голова райради у своїх виступах сходилися на тому, що любий струс у владі – це велике потрясіння для мешканців будь-якого населеного пункту, а тим більше для такого великого, як Борова. Також вони зазначали, що в селищі є всі складні проблеми, які тільки придумати можна і що вони не вирішені. Для цього, на їх думку, треба згуртувати громаду і «правильно провести виборчу кампанію». Районні керівники не скривали, що приїхали «допомогти» знайти таку кандидатуру для виборів, яка зможе згуртувати борівчан без огляду на партійну належність. Ними також пропонувався організаційний механізм, завдяки якому можна відсіяти таку кандидатуру і з нею одним фронтом вийти на вибори. Головне, щоб ця людина відповідала 3-м критеріям:

1) вона хоче бути селищним головою;

2) вона може бути селищним головою;

3) вона зможе об’єднати борівську громаду і всі на виборах будуть її підтримувати.

Звичайно, що розраховувати у Боровій на однодумство – то марна надія. Приїжджим гостям після виступів відразу не дав оговтатися О.Роженко – член місцевого селищного виконкому. Він порівняв їх намагання втрутитися у вибори в Боровій з комуністичними часами, коли «мненіє по кандидатурам» привозилося зверху. Говорив він і про те, що будь-яка влада не має по закону права втручатися у будь-які вибори, щось комусь організовувати, когось підсовувати чи нав’язувати. На його погляд, прийде час виборів, висунуться кандидатури і тільки тоді можна буде про щось говорити. Голова райради з ним не погоджувався і просив не перетворювати їх зустріч в ніщо, просив знайти раціональні механізми у згуртуванні громади. І хоча, в.о. голови Березянська О.П. і депутат Каленченко Л.М. намагалися «розрулити» накал дискусії та подякувати районним керівникам за їх бажання допомогти селищу, але далі особливого обговорення цього питання вже не вийшло. Районні керівники попросили надалі контактувати з ними у цьому питанні лише тих, хто бажає у селищі консолідації, аби запланувати провести повторну зустріч у подібному форматі через якийсь час.

Вистачало за взятий нами для огляду період і інших цікавих подій у Боровій.

08.02.2013 року відбулася чергова запланована сесія селищної ради, на якій було розглянуто 15 питань і «Різне». Серед основних тільки питання подання кандидатури Л.Каленченко до районної книги «Золотий фонд Фастівщини» викликало роздвоєння думок і 4 депутатів не підтримали цього рішення. Натомість, з перепалок по цьому питанню несподівано виникло інше, яке депутати розглянули у «Різному». Як саму Л.Каленченко, так і ще 2-3-х депутатів не влаштовує присутність на сесіях відеокамери і відеофіксації роботи селищних обранців. Ними наводилися різні аргументи на кшалт того, що у невірний ракурс може попасти зачіска жінки, прищик людини на носі, поганий вигляд чи хрипкий голос, що їй може потім не подобатися. Аргументи ж з точки зору закону, який гласить, що сесії ради проводяться гласно, і що депутати – це люди публічні, до уваги мало бралися. У хід пішли емоції, ну а згодом вже і до голосування по цьому питанні депутати дійшли. На пропозицію С.Горкуценка раз і назавжди вирішити це питання відбулося голосування. Більшість, все-таки, не погодилася на згортання демократії у селищі. Нинішню селищну владу у Боровій й так багато хто критикує за перенос сесійних засідань з клубу до сільради, приховування своїх рішень від людей.

Але добре висловилася з цього питання одна з місцевих депутатів. На її думку, виборці мають бачити своїх обранців, а якщо на сесіях постають питання про відмову від відеозйомки, то людям треба зробити певні висновки.

Редакція займы онлайн

Comments are closed.