Сесія, яка могла не відбутися…

Опубліковано: Вівторок, 31 грудня 2013, 16:54

..важливо, що є опис подій та прийнятих рішень, за що саме і утримують на цих посадах своїх делегатів громади району. Трохи стисло, але про шляхи та відповідальних щось говорили, чи покращить це ситуацію, хто зна? Згадали про автобусний маршрут Фастів-Борова, через Мотовилівську Слобідку, але без персоналій…


28-а чергова сесія Фастівської районної ради шостого скликання не була схожою на жодну із попередніх . Якби була вона запланована на день раніше, можливо, й пройшла б без жодних відхилень від порядку денного – виважено, спокійно, що, в принципі, характерно для більшості пленарних засідань райради.
Але в ніч на 25 грудня (день проведення сесії) відбулися дві резонансні події. На бориспільському шосе було жорстоко побито відому в Україні своїми різко радикальними поглядами, а іноді й діями, журналістку Тетяну Чорновол. Цієї ж ночі невідомі особи у Великій Мотовилівці спалили автомобіль депутата районної ради Василя Сулими.

Як же ці події могли вплинути на хід сесії райради? Виявилося, безпосередньо. Щойно голова районної ради Володимир Іщенко відкрив засідання, як слово попросила депутат Галина Ковальчук. За дорученням нещодавно створеного Фастівського міськрайонного оргкомітету Всеукраїнського об’єднання “Майдан” вона оголосила заяву про те, що на знак протесту проти розправи над журналісткою Чорновол та колегою-депутатом Сулимою депутати від демократичних сил після розгляду бюджетного питання залишать сесійну залу. Галина Ковальчук закликала приєднатися до такого протестного кроку й депутатів від інших політичних сил. Після оприлюднення заяви подальша доля сесії – продовжиться вона чи буде зірвана – цілком залежала від депутатів. Під час досить бурхливого обговорення ситуації, в якому взяли участь депутати Василь Курило, Олександр Гвоздь, Наталія Пономаренко, Леонід Ходаківський, Тетяна Машовець, Кожанський селищний голова Микола Дзуєнко та голова Фастівської райдержадміністрації Анатолій Бусєнков, головуючий Володимир Іщенко запропонував групі депутатів порадитися між собою і довести узгоджене ними рішення до відома решти. Рішення було компромісним: п’ятеро депутатів-опозиціонерів покинуть сесійне засідання, а троє залишаться для забезпечення кворуму, при голосуванні питань, важливих для життєдіяльності району. Втім, сесію покинули не п’ять, а шість депутатів. Після цього демаршу в залі залишилося 25 народних обранців, але підійшло ще двоє їхніх колег, що дозволило сесії продуктивно, а головне – легітимно, працювати далі.
Першим було розглянуто питання про внесення змін до районного бюджету на 2013 рік. Депутати погодилися з пропозиціями райдержадміністрації, оприлюдненими начальником управління фінансів РДА Ларисою Скрипак. Внесені до бюджету зміни дали можливість виплатити заробітну плату за грудень 2013 року працівникам бюджетної сфери ще до Нового року.

Далі на сесійному засіданні про роботу з грудня 2012 року до грудня 2013-го звітував голова Фастівської районної ради Володимир Іщенко. Основні аспекти цього звіту нами висвітлено в інтерв’ю з Володимиром Яковичем, яке міститься у цьому ж номері газети. Лише додамо, що у виступі голови райдержадміністрації Анатолія Бусєнкова прозвучала позитивна оцінка співпраці райдержадміністрації та районної ради у напрямку розвитку району.

На одній із попередніх сесій депутати районної ради запропонували розглянути питання щодо транспортного обслуговування населення та стану доріг. Їхню пропозицію на сесії, що відбулася 25 грудня, втілив у життя голова райдержадміністрації Анатолій Бусєнков, підготувавши відповідний проект рішення та прозвітувавши про виконання райдержадміністрацією делегованих їй районною радою повноважень у частині забезпечення населення району послугами з транспортних перевезень та утримання доріг сфери обслуговування філією “Фастівське районне дорожнє управління”. Зокрема, у звіті зазначалося, що в районі 24 маршрути обслуговується приватними перевізниками – трьома юридичними та п’ятьма фізичними особами. Із сорока восьми населених пунктів транспортним сполученням забезпечено сорок два, тобто 93 відсотки. Відсутнє автобусне сполучення до шести сіл, загальна кількість населення яких складає 32 особи. За 11 місяців, констатував голова райдержадміністрації, перевізникам відшкодовано 221,6 тисячі гривень. Водночас перед ними є й заборгованість у сумі майже 110 тисяч гривень. Питання покращення транспортного обслуговування у районі перебувають на постійному контролі в райдержадміністрації. Через скарги людей розірвано договір з ТОВ “Фастів Авто Транс” на обслуговування маршрутів Фастів-Королівка та Фастів-Пришивальня й укладено договір із СОК “Бишів-сервісцентр”. Також відкрито новий маршрут Фастів-Борова через Мотовилівську Слобідку.

Вкотре на сесії, втім, як і на засіданнях колегії райдержадміністрації, прозвучала критика на адресу керівника філії “Фастівське районне дорожнє управління” Анатолія Новицького через незадовільне утримання районних доріг. Перші грудневі дні знову, як і зимової пори минулого року, зазначив голова райдержадміністрації, показали неспроможність або небажання керівника працювати належним чином. Тому депутати запропонували ухвалити рішення, яким порекомендували райдержадміністрації звернутися до Київського обласного дорожнього управління з клопотанням про розірвання контракту з Анатолієм Новицьким. За таку пропозицію проголосувало 25 депутатів райради, чого не вистачало для набрання рішенням чинності. В результаті жодного рішення з питань транспортного обслуговування населення та стану доріг прийнято не було.

Програму соціально-економічного та культурного розвитку Фастівського району на 2014 рік депутати районної ради попередньо ретельно обговорили на постійних комісіях, тому на сесійному засіданні її без дебатів одноголосно затвердили. Також на сесії була затверджена й програма розвитку інформатизації району на 2014-2015 роки.

Окремим рішенням районної ради затверджено перелік закладів культури базової мережі району, згідно з яким на Фастівщині двадцять Будинків культури, шість клубів, три клуби-бібліотеки, одна школа естетичного виховання, центральна районна та районна дитяча бібліотеки і двадцять шість бібліотек-філій.
Після ухвали ще кількох рішень було затверджено план роботи районної ради на перше півріччя 2014 року.

Результативністю сесійного засідання більшість депутатів залишилися задоволені – з огляду на те, що воно могло бути зірваним. Але завдяки виваженій і толерантній позиції голови райради та більшості депутатів, які відповідають, в першу чергу, за соціальний та економічний розвиток своїх громад, незважаючи на різні резонансні події, це засідання все-таки відбулося. Йти у новий рік зі старими недоробками, вважають вони, не годиться.

Зоя ЗІНОВ’ЄВА
Фото Бориса АРХИПЕНКА
джерело взять деньги в долг на карту

Comments are closed.