Корисна, весела і дещо печальна сесія

Опубліковано: Вівторок, 31 грудня 2013, 17:02
джерело

..передрук з Перемоги про нещодавні події на сісії у м.Фастів. Читайте…

48-а позачергова сесія Фастівської міської ради VІ скликання, яка відбулася 25 грудня , явила собою справжній продукт “три в одному”. Тобто, була вона і корисною, і веселою, і дещо печальною. Проте, як кажуть: “Про все – вустами очевидця”.

Буває й таке: ще не розпочавшись, сесія №48 вже увійшла в новітню історію Фастова. За кілька хвилин до початку засідання на очах усіх присутніх “почубилися” два депутати; зрозуміло, один – із партії влади, інший – з опозиції. Слава Богу, вистачило розуму битися “по-братерськи”: як завгодно, тільки не в обличчя! Причиною “спарингу” став розгорнутий опозиціонерами плакат, який уважний читач може спостерігати на фото. Це, немає сумніву, “майданівський” дух, завітавши до славного міста Фастова, націлив місцевих опозиціонерів до, на їхню думку, принципових дій. Словом, члени опозиційних фракцій вирішили дати бій місцевій владі саме на позачерговій сесії. Вимога була проста: аби депутати Олег Нестеренко та Сергій Павловський, які обрані заступниками міського голови і працюють в апараті міськвиконкому на постійній основі, визначилися зі своїм статусом (бути або депутатами, або заступниками) та повідомили про своє рішення раду. Якщо цього визначення не відбувається, значить, і раду не можна вважати легітимною, – саме такою була логіка опозиціонерів, на думку яких поєднання депутатської діяльності з роботою заступника мера – протизаконне. Вони навіть попередньо озброїлися листом голови комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Верховної Ради України Давида Жванії, в якому повідомляється: “Виходячи із системного аналізу положень законів, вважаємо, що суміщення службової діяльності на посаді заступника міського голови зі статусом депутата цієї ж ради суперечить вимогам та обмеженням, встановлених законом”.

Втім, точно впевнений, бійка навколо цього технічно-процедурного питання у плани ані опозиції, ані провладних фракцій, не входила. Так вже сталося: коса на камінь, подих революції, чоловічі характери…

А потім настав момент, який примусив згадати “життєві картинки з давньої історії”, а саме – з матріархату. До розхристаних розлючених чоловіків прийшла жінка (вона ж – виконуюча обов’язки міського голови Галина Поліщук), і майже спокійно, “не виходячи з берегів”, протягом години провела сесію. При цьому незважаючи на ще кілька намагань досі не охололих після інциденту опозиціонерів зірвати засідання. Всі закиди “незгодних” щодо нелегітимності ради розбивались об рішучий і кам’яний аргумент в.о. міського голови: “Ми маємо роз’яснення – в тому числі й відповідь із прокуратури, де чітко сказано, що ваші доводи не знаходять об’єктивного підтвердження. Ні Олег Нестеренко, ні Сергій Павловський не є членами виконавчого комітету міськради, а тільки в такому разі вони мали б скласти свої депутатські повноваження. Але якщо є бажання – звертайтесь до суду!”

На цьому майже і все про “веселе”.

Тепер про – “корисне”. Про дійсно корисне, особливо для фастівчан-бюджетників. Бо серед п’яти рішень сесії, за які проголосували депутати, коли 29-а, коли 30-а голосами, для простого народу найголовнішим було рішення “Про внесення змін до рішення міської ради від 24.12.2012 року “Про міський бюджет на 2013 рік”. Згідно з цим рішенням, ще до Нового року місто отримало можливість скористатися додатковою дотацією з Держбюджету, яка цілеспрямовано була виділена “на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів” у сумі 3 млн. 72 тис. гривень. Простіше кажучи, вчителі, працівники культури, прибиральниці, словом, усі “бюджетно-залежні” фастівчани нарешті можуть спокійно видихнути щодо затримки у виплаті зарплатні, що було особливо важливо саме у ті передсвяткові дні.

Окрім цього, було проголосоване ще одне рішення сесії, на якому варто зупинитися, – “Про внесення змін та доповнень до рішення Фастівської міської ради від 24.12.2012 року “Про Програму соціально-економічного та культурного розвитку м. Фастова на 2013 рік”. Згідно з ним поки що призупиняються будівництво дитсадка на 220 місць на Заріччі та реконструкція 5-ї школи. Варто на цьому рішенні зупинитися, щоб не було, як у Висоцького в пісні “Про слухи”, які розносяться дворами. Це я щодо виступу депутата Володимира Тимофієва. (Ой, знову – про “веселе”). Двічі екс-мер непримиренно заявив, що міська рада як “частина злочинної організації” вкрала численні мільйони. Втім, ще перед голосуванням Галина Поліщук зауважила: “Ці 20 мільйонів гривень, які були передбачені на будівництво та реконструкцію навчальних закладів, є коштами Державного бюджету, і згідно з відповідним розпорядженням Кабінету Міністрів не можуть бути використані містом”. До речі, кожен фастівчанин, скориставшись своїм правом, наданим Законом України “Про доступ до публічної інформації”, може звернутися з відповідним запитом і отримати всі фінансові документи щодо цього рішення. Ну, щоб на власні очі переконатися – ніхто у Фастові ті мільйони не міг вкрасти, бо вони реально й не належали місту.

Отже, остання в минулому році сесія – вже дійсно в минулому. І у кожного, думається, крім спогадів, після неї обов’язково залишилася й низка власних роздумів.

Ось мої:

1. Дивно, що в такій кризовій (саме для простих мешканців міста) ситуації опозиціонери не стали голосувати. Особливо в часи, коли люди починають рахувати кожну гривню. Й насправді: будь-яка принциповість має свої межі. Встали б і вийшли із сесійної зали, якщо вже аж так були упевнені в своїй правоті. Або вже голосували б. А так – і нашим, і вашим. Нашим – бо сесію не зірвали, людям все ж виплатять заробітну плату, а вашим – буде про що в центральні партійні штаби доповісти. Мовляв, “та ми тут у Фастові вже в “рукопашну” на бандитську владу йдемо!” Ще й обов’язково покажуть онлайновий сюжет. Колись особисто я як певний керівник, як відповідальна особа десятками такі сюжети приймав зі всієї України – в центральних виборчих штабах: і у Тимошенко в 1997-у, і у Луценка на десять років пізніше. І було мені тоді чомусь відразу зрозуміло, де місцеві опозиціонери істинно шукають правди, а де – просто бутафорія. Ну, а яким ще словом як не “бутафорія” назвати те, що влаштувала фастівська опозиція 25 грудня на сесії міської ради? Розумні, думаю, погодяться…

2. Певне коло депутатів дуже образилося, коли один із опозиціонерів в контексті промови назвав сучасний склад міської ради “стадом баранів”. І в той же час лише скептично посміхалося це певне коло, коли інший опозиційний депутат, Володимир Тимофієв, назвав їх “частиною злочинної організації”, тобто фактично – злочинцями. Симптоматично, однак. І ніхто ж не образився фактично щодо “злочинця” на свою адресу, не встав, не попрямував до суду! Невже дійсно живемо в часи, коли бути в чиїхось очах бараном (нагадаю, це така незлоблива, по суті, домашня тварина), образливіше, ніж бути злочинцем? От цей факт і є дещо печальним. Одним словом, з Новим роком, любі земляки!

Роман ЗІНОВ’ЄВ
Фото Бориса АРХИПЕНКА микрозаймы и займы онлайн без отказа

Comments are closed.