Народне Віче: воля народу чи початок виборів?

Опубліковано: Вівторок, 31 грудня 2013, 16:41

..стаття про “ВІЧЕ. м.Фастів” що є на відео знятому з події. Можливо так само ставились фастівчани і до подій 1917 та 1918 років, тільки тоді ще стріляли, але в історію потрапили..


28 грудня щойно минулого року у Фастові на площі Перемоги відбулося перше на Фастівщині у новітні часи Народне Віче . Звичайно, що це був наш місцевий відголос столичного Майдану, тому і не викликає подиву, що ініціатором акції виступив Фастівський оргкомітет Всеукраїнського об’єднання “Майдан”.
Віче розпочалося “Молитвою за Україну” (до речі, у заході брали участь місцеві священики майже всіх православних конфесій) та Державним Гімном, який виконувався (давно не чулось!) під “живий” баян. Потім виступили громадські діячі, учасники київського Майдану, поети та хоровий колектив. Начебто відчувши певну непопулярність партійної опозиції серед простих “майданівців” у столиці , оргкомітет, мабуть, свідомо пішов на певні кроки: на фастівському Віче не було жодного партійного прапора і жоден із місцевих партійців до мікрофона не підійшов. Природно, що не обійшлося без давно відомих гасел та щирого людського відгомону. Це я щодо – “Банду геть!”, “Слава героям!” тощо. Щоправда, якось не дуже голосно воно виходило, бо й людей зібралося не те щоб мало, але й небагато – приблизно 150-200. Чимало із перехожих, як виявилося, зовсім не чули анонсу акції. Що не завадило, втім, багатьом із них вступити до лав Всеукраїнського об’єднання “Майдан”. Бланки заяв про вступ роздавалися тут-таки. Як повідомили під кінець Віче організатори, охочих виявилося понад 300 осіб. Вже 3 січня збереться координаційна рада, а після 15-го відбудуться установчі збори нової громадської організації.

Швидше за все, це й буде міськрайонний осередок Всеукраїнського об’єднання. У планах організації, безперечно, будуть акції контролю за діями місцевої влади, якій варто задуматися над щирою активністю громади. Останні районна та міська сесії, здається, були лише таким собі “розгінчиком” перед великим забігом. До чого? Та до виборів у місцеві ради, які відбудуться вже у 2015-у! І слід усім небайдужим розуміти, опозиція – річ чудова тільки тоді, коли вона йде до народу та опонентів із конструктивними продуманими програмами. А не просто з гучними гаслами. Й зовсім не дивно, що жодного імені-прізвища членів координаційної ради на Віче не оголосили. Впевнений, серед них більшість – із лав місцевих партійних осередків. І все б воно й нічого, вище народної думки лише Бог, втім, відверто, як безпосередній учасник усіх українських масових акцій, які потім чомусь назвали революціями, маю право і безсоромно наврочу. Наврочу, а ви згадаєте потім: лише за рік понад 90 відсотків місцевих громадських діячів обов’язково опиняться в списках тих чи інших опозиційних партійних осередків. Такі вже правила цієї гри…

Роман ЗІНОВ’ЄВ
Фото Бориса АРХИПЕНКА
джерело займ на карту

Comments are closed.