Час аналізувати зроблене та складати плани на майбутнє


Опубліковано: Вівторок, 31 грудня 2013, 16:39

..голова районної державної адміністрації дав інтерв’ю районній газеті, передрук..


Це інтерв’ю з головою районної державної адміністрації Анатолієм БУСЄНКОВИМ проходило в останні дні 2013 року, але ви, шановні наші читачі, тримаєте у руках цей примірник “Перемоги” вже у році новому. Серед вас, певно, є й нові передплатники нашого видання – мешканці Фастівського району, які хотіли б знати, яким був минулий рік для Фастівщини та для керівника району.

– Шановний Анатолію Анатолійовичу, що було зробити найскладніше і чим можете пишатися?

– По-перше, я хочу нагадати, що 2013 рік пройшов під знаком підготовки і проведення 90-ї річниці з дня утворення Фастівського району. Відразу скажу, що через певні економічні негаразди вдалося не все з того, що планували здійснити цього ювілейного року. Але є й приводи для гордості. Насамперед пишаємося трудівниками району. Наші аграрії всупереч складним погодним умовам досягли цього року найвищої врожайності зернових на Київщині. Погодьтеся, це дорогого варте. Добре слово можна сказати і про тих, хто працює у промисловій галузі Фастівщини. Завдяки їм, за прогнозними даними, обсяг виробленої промислової продукції у районі зріс порівняно з попереднім роком на 12 відсотків.

По-друге, позитивним є й те, що бюджет району за 11 місяців виконаний (грудень ще буде обраховуватися). І нині я безмежно вдячний трудовим колективам та керівникам підприємств, які протягом року наполегливо працювали над його наповненням. Адже по суті – виконання районного бюджету в принципі є основним завданням влади.

Відверто: минулий рік не був легким. Кожного місяця відчувалася фінансова напруженість, але працівники бюджетної сфери свої зарплати, зароблені у 2013 році, отримали повністю. До речі, середня зарплатня в районі протягом минулого року зросла порівняно з попереднім на 21 відсоток і складає 2563 гривні.

Також у минулому році своєчасно і у повному обсязі здійснювалася виплата пенсій, середній розмір яких за рік зріс на 68 гривень і становить 1476 гривень. Тут я не можу не згадати про те, що за декілька днів до Нового року на сесії обласної ради звітував голова Київської облдержадміністрації Анатолій Присяжнюк. Так от, у своєму звіті він зазначив, що протягом 2013 року пенсіонерам області виплачено 11 мільярдів гривень. Ця вагома сума примушує задуматися над тим, як стабільно та рентабельно повинні працювати всі без винятку підприємства, щоб державна казна була повною і спроможною своєчасно забезпечувати соціальні виплати.

Третя знакова подія 2013 року, вважаю, не тільки для мене особисто, – це те, що територіальна громада Фастівщини довірила мені представляти її інтереси в Київській обласній раді. Хоча це – й серйозне додаткове навантаження, але насамперед – це й великий ступінь довіри людей, який зобов’язує до відповідальності перед ними.

– Пам’ятається, у перші дні після Вашого призначення головою Фастівської райдержадміністрації Ви сказали, що найголовнішим Вашим пріоритетом буде турбота про зростання економічної заможності території району. За роки практичної роботи на цій посаді пріоритети не змінилися?

– Ні, на моє переконання, економіка повинна забезпечувати соціальну інфраструктуру територіальної громади. Якщо ж цього не відбувається, то доводиться просити допомоги у держави, а це не додає позитиву ні іміджу району, ні роботі на результативність. Тому покладаю великі сподівання на те, що я зумію переконати територіальні громади, сільських та селищних голів, виконкоми сільських та селищних рад у необхідності зробити все для того, щоб 2014 рік став для нас роком реального прогресу, значного розвитку. Необхідно, щоб у кожній громаді було визначено мету, реалізація якої сприяла б її економічному зміцненню, і кожен член громади – від сільського голови, депутата сільської ради до простого мешканця – робили конкретні кроки до розвитку, покращення життя села.

– Конкретизуйте, будь ласка, що планується здійснити у напрямку подальшого розвитку території району в 2014 році?

– Планів чимало – вони відтворені у Програмі соціально-економічного та культурного розвитку Фастівського району на 2014 рік, яка була затверджена 25 грудня на сесії райради. Найбільший проект цього року, до якого ми і докладатимемо якнайбільше зусиль, – це, безумовно, дитячі садки. Якщо конкретно: будівництво дитсадка у Мотовилівській Слобідці, реконструкція з добудовою приміщення під дитсадок у Дідівщині, капітальний ремонт дитсадка у Дмитрівці, виготовлення проектно-кошторисної документації для реконструкції Яхнівської ЗОШ I-III ступенів у НВО “Школа-дитячий садок”. Плануємо купити ще два шкільні автобуси. У галузі охорони здоров’я заплановано придбання 15-ти автомобілів для швидкої допомоги, капітальний ремонт поліклініки ЦРЛ, утеплення головного корпусу стаціонару цієї ж лікарні.

Крім цього, на базі СТОВ “Відродження” планується створення міні-заводу з переробки молока, у Королівці – будівництво комбікормового заводу, в Ярошівці – розробка другого родовища граніту.

– Наскільки актуальними, на Ваш погляд, для реалізації такого завдання як економічний розвиток громад є кадрові питання?

– Давно відомо, що міцні кадри – це запорука успіху в будь-якій справі. Мушу визнати, що минулий рік, як ніколи, показав, хто чого вартий. Складна економічна ситуація в державі, затримка казначейською службою розрахунків несподівано розкрили неспроможність деяких керівників працювати в таких умовах. Якщо керівник не здатен брати на себе відповідальність, не здатен виявляти ініціативу, він просто не витримає випробування часом. Тому повинен із Вами погодитися, що кадрові питання насправді є у деяких галузях району актуальними.

– Продовжуючи кадрову тему, хотілося б повернутися до нещодавньої сесії районної ради, на якій ішлося про звільнення з посади керівника філії “Фастівське районне дорожнє управління”. Невже у Вас як голови райдержадміністрації немає важелів впливу на вирішення кадрового питання такого рівня, щоб аж виносити його на розсуд депутатів?

– Так, я міг би розірвати контракт з Анатолієм Новицьким як керівником підприємства, яке незадовільно ремонтує та утримує дороги у Фастівському районі, що визнали своїм голосуванням депутати районної ради. Але людина, яка відповідає за таку важливу ділянку роботи та ще й із таким багаторічним досвідом, певно ж, повинна сама усвідомлювати, що сьогодні так працювати не можна. Втім, сьогодні для цього керівника пролунав серйозний дзвінок – двадцять п’ять депутатів віддали свої голоси за його звільнення з посади. Далі – залежить від нього, а “виховний” процес себе вичерпав. Дороги в такому стані не просто не задовольняють мешканців району, а подекуди навіть загрожують їхньому життю.

– Анатолію Анатолійовичу, виходячи із сьогоднішніх політичних реалій, не можу не порушити перед Вами ось таке питання. 2013 рік запам’ятається українцям як рік масових протистоянь владі, рік Євромайдану, багатотисячних народних віче. Ваше ставлення до цих подій?

– Вважаю, що депутати Фастівської районної ради ухвалили правильне рішення, засудивши факти побиття працівниками правоохоронних органів учасників мирних акцій у Києві. Але водночас я не згоден із тим, що Майдан замість пошуків шляхів економічної стабілізації пішов шляхом пошуків винуватців та вимог зміни влади. Не треба забувати, що нелегітимні дії призводять до нелегітимних наслідків. Слід пам’ятати і те, що жоден Майдан не вирішить насущних проблем суспільства. Тому волів би бачити Хрещатик і Майдан Незалежності по-справжньому новорічними, а не з барикадами та наметами.

– І останнє запитання. Новорічні та Різдвяні свята відзначатимете, як тепер модно, на Мальдивах чи в Анталії?

– Мої “Мальдиви” – там, де моя мама. А це – в Рубіжному на Луганщині. Там і зустрічатиму Новий рік.

Користуючись нагодою, я щиро вітаю всіх жителів Фастівщини з Новим 2014 роком та Різдвом Христовим. Бажаю, щоб кожен із нас у новому році зміг здійснити свої бажання і реалізувати свої мрії.
Щастя всім, міцного здоров’я, миру, злагоди і достатку!

Розмову вела Зоя ЗІНОВ’ЄВА займы онлайн

Comments are closed.