Захоплення, що поєднало долі

У районі по­дружжя Жуків – знане та шановане. Їхні професійні досягнення зай­мають гідне місце серед здобутків українських вчених-аграріїв. Обоє – селекціо­нери, провідні наукові співро­бітники відділу селекції і насін­ництва овочевих культур Київської дослідної станції Інституту овочівництва та баш­танництва Української академії аграрних наук.

Ольга Яківна з 1977 року – професор кафедри овочівництва Національного аграрного університету, автор понад 200 наукових праць. Її багаторічними зусиллями виведено 10 сортів капусти й один сорт моркви. Нею підготовлено 5 аспірантів, які захистили кандидатські дисертації. Зараз О.Я.Жук викладає дисципліни на двох навчальних курсах: на 3-му (“Селекція овочевих культур”) та на 4-му (“Насінництво овочевих культур”) плодово-овочевого факультету. До всього, вона зі своїм чоловіком, Віталієм Юхимовичем, – багаторазові чем­піони району з волейболу та легкої атлетики, першорозрядники, ветерани фізкультурного руху за віком, але не за духом.
А долучилося подружжя до спортивного життя Фастівщини одразу ж, як приїхало працювати до Борової. З того часу ці захоплені цікавою справою люди здобули собі й наукову, й спортивну славу.
Захопившись волейболом ще під час навчання у вузі, познайомившись (мабуть, і закохавшись) на волейбольному майданчику, Ольга Яківна і Віталій Юхимович пронесли через усе своє життя палку відданість спорту, притаманну справжнім фізкультурникам, енергійність і нев’янучу молодість душі.
Віталій Юхимович Жук працює завідувачем лабораторії селекції овочевих культур Київської дослідної станції (смт Борова), кандидат сільськогосподарських наук. Захоплено він розповідає молодим про яск­раві змагання, показує грамоти, медалі та пам’ятні призи, завойовані за п’ятдесят років. А ще В.Ю.Жук гордий тим, що і син, і донька виросли великими прихильниками фізкультури та спорту. Приміром, вони досить непогано грають у волейбол.
Приємно, що до численних нагород додалася ще одна – це Почесна грамота від управління з питань фізичної культури і спорту Київської облдержадміністрації за вагомий внесок у розвиток фізичної культури і спорту у Фастівському районі, яку було вручено нашому земляку на районному вечорі спортивної слави. А вже за день 68-річний ветеран грав за збірну Фастівського району в обласних змаганнях з волейболу.
Коли спостерігаєш за цими красивими, високими, стрункими, під­тягнутими людьми, то розумієш, що волейбол, який поєднав долі, подарував їм секрет вічної молодості та подружнього щастя.

Микола ЖУРБА, голова районної ради ФСТ “Колос”
Фото Василя ШКУРАТОВСЬКОГО

джерело микрозайм

Comments are closed.