..вшанування бійців Пе́ршого Украї́нського

Роман Коваль – письменник і президент Історичного клубу “Холодний Яр” під час вшанування бійців Пе́ршого Украї́нського і́мені Богда́на Хмельни́цького по́лку, що загинули на цьому місті – на станції Київ-Волинський – розповів історію цієї події:

Пе́рший Украї́нський і́мені Богда́на Хмельни́цького по́лк — була перша українська військова частина в російській армії. Сформована 18 квітня (1 травня) 1917 року в Києві на добровільних засадах. Створення полку поклало початок українізації військових частин у російській армії, хоча цьому і передував спротив командування Київського військового округу і і представників російських партій в київських радах.
Центральна Рада з підозрою ставилась до будь-яких військових патріотично налаштованих частин. І 8 серпня (26 липня) 1917 року відправляє полк на Південно-Західний фронт для боротьби з німецькими військами – тоді з союзниками Української державності.
В цей день 26 липня 1917 р. неподалік Києва на ст. Пост-Волинський кірасири 2-го гвардійського полку та “казакі” 17-го Донського полку з кулеметів розстріляли ешелон 1-го Українського полку ім. Богдана Хмельницького. (Зауважимо дикість: це були підрозділи однієї армії з єдиним командуванням, і вояки Українського полку були не озброєні – зброю командування опечатало в окремому вагоні – і московіти знали про це!) Замкнувши семафор, росіяни оточили ешелон. Людей били кольбами рушниць і всіляко принижували. Чулися вигуки: “Ми вам пакажєм автономію! Ми вам пакажєм Украіну!” Лікар полку ім. Богдана Хмельницького марно просив московського начальника дати можливість перев’язати пораненим.
Історик Дмитро Дорошенко стверджував, що на ст. Пост-Волинський було вбито 16 богданівців і 30 поранено, а сотник 7-ї сотні 2-го куреня Богданівського полку Іван Островершенко стверджував, що загинуло близько півтори сотні богданівців.
Пам’ятаємо полеглих Богданівців!
І зауважимо, що ця історія, наново відкрита нам Roman Koval, ще раз доводить, що московія наш підступний і брехливий історичний ворог.
заём

Comments are closed.