Вісник РДА від 24 жовтня 2013 року

..якось наше селище “вариться у власному соці”, а є ще новини з району, де РДА про проблеми району переймається. Тож невеличкий копіпаст з добіркою новин. Можливо, для доповнення загальної картини, такі інформаційні додатки будуть цікаві..

Засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
Начальник відділу житлово-комунального господарства, будівництва та цивільного захисту населення Сергій Гаврилюк провів засідання постійної комісії Фастівської районної державної адміністрації з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Йшлося про укладання угод на залучення спеціальної інженерної техніки, про епідемічну ситуацію із захворювань на грип і гострі респіраторні вірусні інфекції в районі та заходи протидії поширенню захворюваності, про недопущення виникнення надзвичайних ситуацій при використанні газу в побуті, про безпечне проходження осінньо-зимового періоду, а також про незадовільну якість води у селі Велика Снітинка.

За підсумками засідання були прийняті відповідні рішення. Зокрема, буде складено список сільгосппідприємств, що мають на балансі важку інженерну техніку, яку можна було б використовувати за зимової негоди; сільським та селищним головам доручено завчасно підготувати пункти обігріву громадян для їх розгортання у разі екстремального зниження температури повітря з метою попередження випадків переохолодження людей та надання допомоги населенню; протягом жовтня-листопада заплановано провести командно-штабне тренування органів управління при виникненні надзвичайних ситуацій і подій, характерних для осінньо-зимового періоду. А стосовно ситуації у Великій Снітинці вирішено розробити комплекс заходів щодо вирішення проблеми забезпечення доброякісною питною водою працівників структурних підрозділів та їдальні навчально-дослідного господарства, об’єктів соціальної сфери та населення.

Аби допомогти людям незрячим та з вадами зору
До Міжнародного дня білої тростини, який відзначається 15 жовтня, фахівцями районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) було сформовано та вручено продуктові набори 65-ти інвалідам району, які мають вади зору. Разом із представниками виконкомів сільських і селищних рад соціальні робітники спілкувалися з громадянами з питань, що їх турбують, аби визначитися з наданням їм допомоги. Як зазначила директор терцентру Людмила Воровська, робота центру та його структурних підрозділів спрямована на реалізацію соціальних ініціатив Президента України щодо підтримки ветеранів, людей похилого віку та інших представників найуразливіших верств населення.

Акція “Ти – особливий!”
У рамках відзначення Міжнародного дня білої тростини начальник служби у справах дітей та сім’ї РДА Марія Короленко організувала та провела акцію “Ти – особливий!” Працівники служби відвідали сім’ї, в яких виховуються діти з вадами зору, і подарували їм годинники, дитячі книжки та іграшки.

Працював “мобільний соціальний офіс”
В адмінприміщенні Волицької сільської ради виїзний прийом громадян провів “мобільний соціальний офіс”, створений при управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації. Захід було організовано на виконання соціальних ініціатив Президента України щодо підтримки найуразливіших верств населення та з метою максимального наближення консультативно-правових послуг до громадян, котрим у силу віку та стану здоров’я проблемно самостійно добиратися до райцентру.
Начальник управління соціального захисту населення Зоя Набокова та спеціалісти управління прийняли звернення семи осіб та надали роз’яснення чинного законодавства щодо призначення державних допомог та субсидій.

Семінар-навчання
У районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбувся семінар-навчання “Оцінка потреб дитини та її сім’ї”. Мета заходу – підвищення професійної компетентності фахівців із соціальної роботи, створення сприятливого середовища для розвитку дитини, зміцнення виховного потенціалу української родини, реалізації права дитини на проживання в сім’ї. На виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича для покращення соціального обслуговування населення з червня 2012 року до штату центрів соцслужб введено посади фахівців із соціальної роботи. Відповідно до розподілу в Фастівському районі працюють дванадцять таких фахівців. Всі вони отримали методичні матеріали та практичні роз’яснення.

Зустріч взаємопідтримки в інтересах дітей
З метою популяризації сімейних форм влаштування, виховання дітей в дусі національних цінностей та українських традицій директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Вікторія Костецька і начальник служби у справах дітей та сім’ї РДА Марія Короленко організували зустріч взаємопідтримки батьків-вихователів та вихованців дитячих будинків сімейного типу і прийомних сімей району.

Захід проходив у Фастівському державному краєзнавчому музеї. Ознайомившись з його експозицією, учасники зустрічі почули багато цікавого про історію козацтва в Україні та на Фастівщині ще й із розповіді членів громадської організації “Фастівський козацький курінь Українського козацтва” Олександра Ходаківського та Олега Чернишенка. Також діти переглянули документальні фільми про історію козацтва в минулому, а про діяльність сучасних козаків дізналися із фільму “Дорогинська Січ”. Всіх присутніх схвилювали українські народні та козацькі пісні у виконанні козаків.

Учасників заходу привітав заступник голови Фастівської райдержадміністрації Юрій Волков.

Тренінг – на допомогу батькам
Фахівець із соціальної роботи Фастівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Катерина Дідик організувала і провела тренінг “Відповідальне батьківство. Уміння батьків спілкуватися з дітьми”. Він пройшов у приміщенні Великоснітинської сільської ради за участю батьків та суб’єктів соціальної роботи, серед яких медики, освітяни, працівники апарату сільської ради.

Учасники тренінгу вчилися знаходити правильний шлях у спілкуванні з дітьми, розширили і збагатили знання щодо ролі емоційної сфери у становленні особистості дитини та відпрацювали навички емпатійного реагування на дитячу поведінку, яке передбачає “зчитування” почуттів, а не слів.

Батьківство має бути відповідальним
Бесіду про відповідальне батьківство провела у Будинку культури села Мотовилівська Слобідка фахівець із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Бондаренко. Увагу батьків було зосереджено на тому, що саме вони відповідають за виховання своїх дітей, створення родинного середовища, яке є комфортним і безпечним для дітей. Тетяна Бондаренко закликала послуговуватися у домашньому вихованні чинним законодавством, традиціями сімейного виховання та християнськими цінностями. При цьому, підкреслила вона, великою відповідальністю для батьків є давати добрий приклад своїм дітям. Коли батьки вмітимуть визнати перед дітьми свої власні недоліки, їм буде легше скерувати дітей і виправити їх.

Про призначенням соціальних допомог та інше
Заступник голови районної державної адміністрації Юрій Волков провів засідання комісії з розгляду питань, пов’язаних із призначенням соціальних допомог та включенням до Єдиного державного реєстру осіб, які мають право на пільги. Секретар комісії Наталія Христенко ознайомила присутніх зі змінами та доповненнями до нормативно-правових актів, що регулюють питання призначення житлових субсидій, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та надання пільг.
Комісія, розглянувши 31 заяву від мешканців району, прийняла рішення з урахуванням вимог чинного законодавства та соціальних ініціатив Президента України щодо підтримки найуразливіших верств населення.

Тиждень інформування населення
14-20 жовтня у Фастівському районі пройшов єдиний тиждень інформування населення на тему “Європейський вибір України. Європейські стандарти функціонування місцевого самоврядування в Україні, прав та можливостей громадян на участь у цьому процесі”. У рамках Європейського тижня місцевої демократії в старших класах загальноосвітніх шкіл було проведено уроки історії на тему “Україна та Євросоюз: Що нас поєднує?”, а в шкільних бібліотеках оформлені виставки літератури “Україна – держава європейська”, “Місцеве самоврядування – основа сучасної демократії”.

Ні – насиллю та жорстокому поводженню з дітьми
Міжвідомчу нараду щодо профілактики насилля та жорстокого поводження з дітьми провів заступник голови РДА Юрій Волков. На нараді йшла мова про діяльність кримінальної міліції у справах дітей щодо профілактики насилля над дітьми, заходи попередження насильства та захист конституційних прав дітей Фастівського району на виконання соціальних ініціатив Президента України “Діти – майбутнє України”. Було відзначено позитивні зрушення у взаємодії з працівниками правоохоронних органів, зокрема, роботу щодо захисту прав та законних інтересів дітей Володимира Бондаренка та Олександра Дробота.

Терцентр ще й талантами багатий!
Київська обласна рада профспілки працівників соціальної сфери провела обласний конкурс-огляд художньої самодіяльності працівників соціальної сфери, який проходив у м. Біла Церква. Фастівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) зайняв почесне друге місце і був нагороджений дипломом та медаллю.

Свято села Томашівка
19 жовтня громада Томашівки відсвяткувала День села. Від імені голови районної державної адміністрації Анатолія Бусєнкова сільчан привітав його заступник Юрій Волков, побажавши благополуччя, наснаги і процвітання та акцентувавши на тому, що в районі здійснюється постійна робота на виконання завдань Президента України щодо підтримки села і селян, розвитку інфраструктури для створення умов покращення рівня життя людей незалежно від місця їх проживання.
У святковій програмі виступали учасники художньої самодіяльності Фастівського Палацу культури – зразковий вокально-хореографічний ансамбль народного танцю “Калиновий віночок” та ансамбль бального танцю “Діана”, а також народний хоровий колектив Томашівського Будинку культури, соліст Роман Яременко та циганський гурт “Ромен”.

Привітання від сільської ради отримали новонароджені, ювіляри, довгожителі та подружжя, які відзначили срібні та золоті весілля. Відбулося нагородження Почесними подяками та грамотами кращих представників громади – депутатів, активістів громадського життя, підприємців, а також настоятеля Томашівського монастиря єпископа Фастівського Даміана.

Від Партії регіонів керівник апарату районної парторганізації Інна Артемчук подарувала Томашівській амбулаторії загальної практики сімейної медицини медичні засоби.

Сільський голова Олена Пашун висловила подяку всім жителям села за участь у вирішенні важливих для громади питань, порозуміння в роботі та побажала міцного здоров’я, благополуччя й добробуту.

Закінчилося свято частуванням шурпою від депутата районної ради Валерія Єременка та наваристою юшкою від рибалок. Увечері небо над Томашівкою осяяв святковий феєрверк.

За інформацією підрозділів Фастівської РДА займ на карту онлайн

Comments are closed.