..в продовження, про РДА і новини, з джерела у м.Фастові. Є згадування про Борову..
На одному з останніх засідань колегії Фастівської райдержадміністрації йшлося про те, щоб доповідачі та виступаючі “не лили водичку” , а говорили конкретно про існуючу проблему, аргументували, чому вона виникла, і пропонували, як її подолати.
Саме у такому ключі 21 жовтня пройшло засідання колегії райдержадміністрації, на якому тенденція посилення вимог до підготовки документів, контролю за виконанням рішень колегії, дотримання терміну розгляду звернень громадян, а разом із цим, удосконалення вміння чіткого викладу проблемних питань та шляхів їх вирішення не лише збереглася, а й набула подальшого розвитку. На засіданні під головуванням Анатолія Бусєнкова, голови Фастівської райдержадміністрації, та за участю голови райради Володимира Іщенка було розглянуто низку актуальних питань, що стосуються виконання районного бюджету, оздоровлення та відпочинку дітей району влітку цього року, стану інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення щодо пенсійного забезпечення, роботи зі зверненнями громадян та директивними документами, що надходять до райдержадміністрації та виконкомів сільських та селищних рад. Деякі з питань, як от про підсумки виконання районного бюджету за 9 місяців цього року та результати цьогорічного відпочинку та оздоровлення дітей району, будуть розглянуті на засіданні сесії районної ради, після чого наша газета їх оприлюднить більш детально. Про стан здійснення виконкомом Пришивальницької сільської ради делегованих повноважень органів виконавчої ради, який обговорювався членами колегії райдержадміністрації, читачів буде поінформовано також у наступному номері “Перемоги”. Сьогодні ж вважаємо за доцільне донести до читача інформацію про хід обговорення на засіданні колегії двох питань, які для мешканців району завжди є актуальними.
Проблемні питання надання медичної допомоги населенню Фастівщини
Як зазначив у своєму виступі на засіданні колегії райдержадміністрації головний лікар Фастівської центральної районної лікарні Валентин Чигирин, “медицина району працювала цього року в досить непростих умовах”. Як відомо, на початку року від ЦРЛ відокремлені в самостійні юридичні особи служба екстреної медичної допомоги та первинна медико-санітарна допомога. Здійснення заходів щодо реорганізації та реформування усталеної системи потребували постійного оперативного реагування та їхнього корегування.
Про функціонування нової структурної одиниці в медичній сфері району – комунального закладу “Фастівський центр первинної медико-санітарної допомоги” – звітувала його головний лікар Лариса Криворучко. За медичною допомогою за дев’ять місяців від початку його роботи звернулося майже 175 тисяч осіб, з яких більше 60-ти тисяч – діти (з урахуванням кратних звернень). За цей же період відділенням невідкладної медичної допомоги було здійснено 5673 виїзди до хворих.
Проблемні питання у діяльності нового медичного підрозділу головний лікар класифікувала як організаційні, кадрові та матеріально-технічні. Ще необхідно отримати ліцензію на придбання, зберігання та використання наркотичних засобів і психотропних речовин, вжити заходи щодо забезпечення проведення імунізації населення (поки що навіть немає спеціальної кімнати) та поновити технічну документацію на газифікацію медичних підрозділів. Недостатнім поки що є і кадровий склад центру ПМСД: бракує дев’яти лікарів невідкладної допомоги, двох фельдшерів та шести сімейних лікарів. Разом із цим, дається взнаки недостатня кількість автотранспорту для медичного обслуговування населення Фастівщини: замість 43-х автомашин, які мають бути за нормативами, є лише 20. Наразі, заявила Лариса Криворучко, актуальна проблема придбання восьми нових автомобілів. Також потребує кардинального покращення й інформаційно-аналітичне забезпечення, зокрема, комп’ютеризація мережі.
Серед проблем у функціонуванні центральної районної лікарні її головний лікар Валентин Чигирин назвав основною надання медичної допомоги туберкульозним хворим. За дев’ять місяців цього року, зазначив він, у ЦРЛ зареєстровано 68 випадків захворювань на туберкульоз, що на 19 випадків більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Акцентовано, що троє із новозареєстрованих – діти. Надзвичайно серйозною для ЦРЛ залишається проблема забезпечення лікарями цього профілю: вже тривалий час вакантними є дві посади фтизіатрів. У квітні цього року, констатував головний лікар, рішенням районної ради було затверджено цільову соціальну програму протидії захворюванню на туберкульоз, якою передбачалося виділення 70-ти тисяч гривень на виготовлення документації на реконструкцію протитуберкульозного відділення, але поки що цих коштів немає. Так само не профінансовані й заходи, передбачені районною програмою місцевих стимулів для медичних працівників району на 2013-2015 роки.
Звичайно ж, членів колегії райдержадміністрації цікавили питання щодо подальших кроків реформування медичної галузі.
Втім, зазначив Валентин Чигирин, до теперішнього часу залишаються невизначеними плани-схеми створення в Київській області госпітальних округів.
Рішенням колегії райдержадміністрації рекомендовано вважати основним завданням районної галузі охорони здоров’я в умовах обмеженого фінансування збереження доступності та якості медичної допомоги населенню та удосконалення діяльності медичних закладів.
Як і хто захищає наші права і свободу?
Не заради красного слівця висвітлення цього планового питання засідання колегії райдержадміністрації дістало такий підзаголовок. Саме на тому, що кожен мешканець району повинен знати, як захищає його права і свободу місцева міліція, наголосив Юрій Дубчак, тимчасово виконуючий обов’язки начальника Фастівського міськвідділу ГУ МВС України в Київській області. Доповідаючи про стан взаємодії органу внутрішніх справ із райдержадміністрацією у сфері забезпечення дотримання норм Конституції і законів України, правопорядку, захисту прав і свобод громадян, він детально проаналізував характер злочинності та результати оперативно-службової діяльності місцевої міліції. За дев’ять місяців цього року зареєстровано 1851 кримінальне правопорушення, серед яких 649 тяжких та особливо тяжких. За словами Юрія Дубчака, рівень злочинності на 10 тисяч населення на Фастівщині становить 100 злочинів (у середньому в Україні – 95,5), у тому числі тяжких та особливо тяжких – 32,7 (в Україні – 23,3). Викрито 233 особи (серед них – 11 неповнолітніх), які вчинили кримінальні правопорушення. При цьому збільшилася питома вага злочинів, за якими встановлено особи злочинців (233 із 840-а). Разом із цим, спостерігаються негативні тенденції у збільшенні кількості квартирних крадіжок, зменшенні задокументованих кримінальних порушень, пов’язаних із незаконним обігом наркотиків, збільшенні числа нерозшуканих осіб.
Під час обговорення питання тимчасово виконуючому обов’язки начальника Фастівського міськвідділу Юрію Дубчаку було поставлено чимало запитань. Зокрема, Дорогинський сільський голова Олексій Андрійченко висловив обурення щодо обслуговування одним дільничним міліціонером до десяти сіл. Доповідач пояснив такий стан нормативними вимогами: на три тисячі населення встановлена лише одна штатна одиниця дільничного інспектора. Про необхідність збільшення штату підрозділу міліції у Боровій говорив її селищний голова Анатолій Франчук. А начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Марія Короленко висловила прохання до працівників місцевої міліції, щоб вони у звітах та інформаціях про стан злочинності, особливо вищим інстанціям, дотримувалися градації щодо міста Фастова та Фастівського району (окремо по кожному).
Доповідаючи на засіданні колегії райдержадміністрації, Юрій Дубчак також порушив питання про недостатнє матеріально-технічне забезпечення міськвідділу транспортом (на 55 відсотків) та форменим одягом (на 70 відсотків). Він, як і доповідачі з попереднього (медичного) питання, наголосив, що на виконання спеціальних програм щодо боротьби зі злочинністю з місцевого бюджету цього року не виділено ні копійки. Так само з початку року працівникам міліції не виділено жодної квартири та не надано жодного місця у гуртожитках.
Слід зазначити, що голова райдержадміністрації Анатолій Бусєнков самокритично оцінив ситуацію з фінансуванням цільових програм щодо профілактики злочинності у районі, акцентувавши при цьому на необхідності предметного налагодження взаємодії правоохоронних органів з райдержадміністрацією.
Зоя ЗІНОВ’ЄВА деньги в долг