стосовно дорожных знаків..

..виникла полеміка, де окремі громадяни вказали на неточність у інформації (Мотовилівка. ремонт шляхів..), стосовно наявності відповідних дорожніх знаків. Проглянули шлях знову (8.05.2016), зафіксували на фото встановлені знаки, полеміку продовжено..

..знак на фото вгорі встановлено поруч ферми, в полі біля перехрестя, з вказанною дистанцією дії у 5 км! Тобто, якщо навіть викласти цю довжину, то вона вийде з одного села і закінчиться в іншому, одразу біля магазину “Борівчанка”. Виходить, тут все вірно, на жовтому тлі тимчасовий знак є (згідно ПДР). Відповідно всі ті, хто цей знак оминули і не знали про ремонт доріг, потрапляють у халепу. Ламають пружини авто, б’ють підвіску, скаржаться на дорожників, вимагають штрафів. Але ж знак є! І якщо сталось щось, то “вас попереджали”..

..але аналогічна ситуація з іншого боку села, де тим самим шляхом йде рух, а такого знаку нема.

..є лише ІНФОРМУВАННЯ про наявність ям на дорозі, і він БІЛИЙ! Не тимчасовий (на жовтому тлі), а ПОСТІЙНИЙ знак. Ну і традиційне обмеження швидкості руху на дистанції у 5 км.

..що про подібне пишуть в ПДР:

Знак 1.37Знак 1.37 «Дорожные работы» может быть установлен на расстоянии 10-15м. от места выполнения краткосрочных работ на проезжей части в населенном пункте.

Вне населенных пунктов знаки 1.8Знак 1.8 «Выезд на набережную или берег», 1.13 , 1.14, 1.15, 1.16, 1.25Знак 1.25 «Разводной мост»,1.27Знак 1.27 «Железнодорожный переезд со шлагбаумом», 1.28Знак 1.28 «Железнодорожный переезд без шлагбаума», 1.33Знак 1.33 «Дети» и 1.37Знак 1.37 «Дорожные работы», а в населенных пунктах знаки 1.33Знак 1.33 «Дети» и 1.37Знак 1.37 «Дорожные работы» повторяются. Следующий знак устанавливается на расстоянии не менее 50 м до начала опасного участка.

Знаки 1.10Знак 1.10 «Неровная дорога», 1.12Знак 1.12 «Выбоина», 1.14Знак 1.14 «Выброс каменных материалов», 1.15Знак 1.15 «Опасная обочина», 1.37Знак 1.37 «Дорожные работы» и 1.38Знак 1.38 «Заторы в дорожном движении» — временные и устанавливаются на период, необходимый для выполнения соответствующих работ на дороге.

..тобто про знаки детальніше:

1.37 Дорожные работы

1.37 "Дорожные работы"
1.37

Знак 1.37 “Дорожные работы” устанавливается перед участком дороги, на котором проводятся дорожные работы.

Знак устанавливается вне населенных пунктов на расстоянии 150–300 м, в населенных пунктах — на расстоянии 50–100 м до начала такого участка. При необходимости, знак устанавливается и на ином расстоянии, которое указывается на табличке 7.1.1Табличка 7.1.1 "Відстань до об’єкта".

Знак может быть установлен на расстоянии 10–15 м до места выполнения кратковременных работ на проезжей части в населенном пункте.

Вне населенных пунктов знак повторяется. Следующий знак устанавливается на расстоянии не менее 50 м до начала соответствующего участка дороги.

Знак — временный и устанавливается на период, необходимый для выполнения соответствующих работ на дороге.

 ..один подібний знак з одного боку на всю ремонтну площину дороги є. Повтори в межах виконання робіт нема (рекомендація є, але не вказівка). І якщо ви той знак прогледіли, то все інше – ваші проблеми (підвіска, пружини, тощо)…

1.12 Выбоина

1.12 "Выбоина"
1.12

Знак 1.12 “Выбоина” устанавливается перед участком дороги с выбоинами или проседаниями дорожного покрытия на проезжей части.

Знак устанавливается вне населенных пунктов на расстоянии 150–300 м, в населенных пунктах — на расстоянии 50–100 м до начала опасного участка. При необходимости знак устанавливается и на ином расстоянии, которое указывается на табличке 7.1.1 Табличка 7.1.1 "Відстань до об’єкта".

Знак — временный и устанавливается на период, необходимый для выполнения соответствующих работ на дороге.

..тимчасовий знак! Але його варто ставити не тільки до початку небезпечної ділянки, а й безпосередньо, щоб підвищувати пильність водіїв…

..ще цитата:

10.2.8 В місцях проведення робіт на проїзній частині і у разі оперативних змін у схемах організації руху тимчасові знаки на переносних опорах допускається установлювати на проїзній частині. На дорогах поза населеними пунктами тимчасові дорожні знаки допускається установлювати на опорах жовтого кольору.

..тут за “жовтий колір” зійде натуральний стан стовпу.

..проміжний фінал полеміки: нагадаємо, що коли ремонтували головну вулицю смт.Борова, більшість людей розуміла необхіднсть цього і з терпінням ставилась до тих перепон і незручностей, бо в наш складний час зробити це досить важко і дорого. Але знайшлись і такі “оппоненти” (відомо про двох), коли вони кивали на відсутність знаків, писали заяви, розповідали про збитки. Тепер майже аналогічну ситуацію їм продемонстрували, на їх території, де теж ремонтують шляхи. І ..вони апелюють до наявних знаків, а той текст зверху – то пояснення їм “про знаки”, стосовно ситуації..

Тому будьте людьми, зберігайте нерви і спокій, а у випадках коли “дороги-знаки не такі”, беріть лопату і зробіть все самі. А ми покритикуємо…

п.с.: був свідком, коли минулого року при подібних ремонтних роботах приїхали інспектори ДАІ (з м.Фастів) і почали зупиняти техніку та складати свої “бомаги” (хтось їх запросив), бо вони вважали себе “правими” і щось вимагали (штраф, техніку на штраф-майданчик, тощо..). Оперативно приїхав тогочасний мер, Їм емоційно і в фарбах розповів їхнє майбутнє, натякнув про важливість ремонту дороги, поспілкувався телефоном і…все. Халепа була – халепи нема. Даїшники сіли у своє авто і поїхали, а роботи продовжились… срочный займ без проверок

Comments are closed.