с.Самостріли. 3.06.2018

..вивчаючи історичні дані по наших теренах, було знайдено цікаву інформацію, що дід Едварда Руліківського (першого краєзнавця Київщини) Вацлав Борейко (будівничий місцевих ландшафтних парків) мав у власності й село Самостріли. Вирішили провідати те село..

..погода була дощова і сиро навколо. але ми вже приїхали. В той день, за дивним збігом обставин, у с.Самостріли в місцевій цекві було храмове свято на День Усіх Святих. Дороги селом вимощені бруком, іноді намазано наверх нього асфальт, є також більш сучасна вулиця відлита бетоном. Навколо луки, два струмка, старі дерева і окремі покинуті хати з обробленими присадибними ділянками. Є школа. Цвинтар при церкві досить доглянутий, прибрано і викошено, вражає майже повною відсутністю огорожі навколо могил, але є гарний паркан навколо. Місцева особливість – льохи! Вони всі типові.
..розмови про Вацлава Борейко з місцевими були безрезультатні, про нього й гадки ніхто не мав (або спілкувався з тими хто про це не знав), а огляд цвинтаря на пошук прізвищ дав лише схоже – Борей.
..така коротенька вийшла оглядова екскурсія.

..сам Вацлав Борейко свого часу захворів, а згодом і вмер (по дорозі до дому), і був похований на польському цвинтарі у с.Дідівщина (втрачене).


..мікроярмарок поруч церкви


..поле з маками


брук


..кинуті хатки займы онлайн

Comments are closed.