про шляхи і папери.

..останнім часом на шпальтах у фб, в різних авторів, періодично виникає полеміка про благоустрій на шляхах нашого селища, де одні радіють і хвалять, а інші нібито і не дуже раді та й шукають в роботах недоліки. А ще є люди, котрі вже починають вимагати собі покращень на дорогах і вулицях, і так щоб це було негайно і одразу..

..стосовно дрібних робіт по другорядним вулицям все просто: озвучують проблему мешканці, обговорюють на виконкомах-комісіях іх депутати, погоджують бюджетну складову, голосують-погджують на сесіях разом з депутатами і фахівцями, підбирають-шукають підрядників, проводять згодом роботи і відповідно оплати. Для більш коштовних і капітальних робіт є певний алгоритм дій, що вимагає більшого обсягу підготовки, погоджень експертів, отримання різних необхідних планів реконструкцій та паперів для роботи, що теж мають свій кошторис і витрачається певний час. Але коли все зроблено поступово і вірно, проведено через казначейство згідно дозвільних-погоджувальних паперів кошториси, настає час підрядника. Лишається пильнувати за його роботою, і вимагати за необхідності якості, та посильно підтримувати загальний робочий настрій.

..це стислий і дуже поверхневий опис, саме для нетерплячих покращень бажаючих, котрі зазначені вище.

..доречі, проблема по ремонту-реконструкції була актуальною весь час, як зразок – протокол бср 18.09.1997р. (фрагмент)

..і як зразок позитиву (або як треба робить), один з прикладів Експертний Звіт. БСР. вул. Фастівська на одну ділянку вулиці, навіть не на всю. Звісно що наступним є робочий проект. вул.Фастівська, по якому йде виконання. А сама підготовка до цього всього розпочалась майже за рік, і тільки коли всі папери пройшли перевірку і відповідні кошти було закамульовано на рахунку, було дано повідомлення про анонс робіт. вул.Фастівська.

..про перебіг з благоустрою подій є невеличка добірка:
благоустрій. вул.Фастівська. 20.07.2017
благоустрій. 10.07.2018
благоустрій. вул.Фастівська. 1.07.2019
благоустрій. вул.Фастівська. 6.07.2019
благоустрій. вул.Фастівська. 20.07.2019
благоустрій. вул.Фастівська. 03.08.2019


..це фото вул.Фастівська. 20.07.2017, коли планували продовження ремонтів і суцільного а не фрагментарного укладання асфальту, але наступні бурхливі події збили графік благоустрою, а ті хто тимчасово прийшов до керівництва у бср взагалі перетворили реконструкцію у банальний ямковий ремонт, що й до весни і не простояв, а згодом навіть і бюджет наповнювати неосилили, що й світло їм відімкнули (але це інша історія)…..

..і як зразок негативу (або як НЕ треба робить), один з прикладів нещодавньої історіїї, де тогочасний голова прийняв самостійне рішення, взяв на себе трішки більше повноважень ніж мав і підписав замовлення на роботи більше ніж наявних (запланованих) коштів у місцевому бюджеті, що призвело до колізій. Тоді й бунтували депутати, і підрядник вимагав оплат, і роботи було зроблено вкрай неякісно (латки традиційно зникли разом зі снігом), і дорікань на всю процедуру було чимало з усіх боків…
..дійшло до крайнощів, коли підрядник через суд заблокував рахунки бср і фактично паралізував роботу місцевого ограну самоврядування і причетних до нього бюджетників. Звісно сумму було згодом стягнуто, а тогочасного голову трохи звільнили з посади, але скільки моральних і фінансових втрат!
..це як нагадування тих буремних подій, добірка сканів документів, що тепер виглядає як трагікомічний сценарій ..

..тому для бажаючих мати у себе на вулиці асфальт або якесь тверде дорожне покриття, відсів чи банальне грейдерування, звертайтесь у бср чи до свого представника (депутата), завчасно робіть тиск на адміністративну структуру, щоб у планах на майбутнє (за пів-року чи рік) були пункти в бюджеті і кошти з вирішенням ваших вимог. Уточнюю: за наявності у місцевому бюджеті коштів! займ

Comments are closed.