пам'яті Віктора Костянтиновича

Вічній і світлій пам’яті Сидоренка Віктора Костянтиновича,
нашого земляка, а мого однокласника і однокурсника присвячується.

19 листопада поховали надзвичайно талановитого вченого, напрочуд скромну і доброзичливу людину – Сидоренка Віктора Костянтиновича.

10 років він провчився в нашій школі. В молодших класах найчастіше під ялинкою чомусь був зайчиком. Так його завжди й називали однокласники. Встигав успішно навчатись в середній школі і так же успішно закінчив музичну школу в Фастові. Запам’яталось як він пішки прийшов з Фастова коли була велика відміна електричок – щоб встигнути на 2-гу зміну в школу! І така обов’язковість у нього залишилась на все життя. Я навіть не можу згадать ні одного його конфлікту з учнями! Це був дуже позитивний врівноважений друг.
В технікумі Радіоелектроніки, куди він вступив після школи – був любимцем всієї групи: він був єдиним хлопцем в групі! Це був самий галантний кавалер! І в навчанні і в колгоспі – ніколи не відмовляв в допомозі однокурсницям і встигав всі предмети здавать на п’ятірки.
Коли закінчив технікум з червоним дипломом – зразу успішно здав іспити і вступив в КПІ.
І попри те, що теж вчився на відмінно – жодного літа не відпочив вдома! Працював у буд. загонах по всьому Радянському союзу. Там і зустрів своє кохання – теж студентку Людмилу. Це була прекрасна пара!
Все життя у них були такі теплі стосунки – ніби зустрілись тільки вчора. Його інакше, як трудоголиком і не назвеш. “Ну дівчата, ви тут собі поспілкуйтесь, а мені треба ще трохи попрацювать”. Скільки він “напрацював” можна прочитати в сухих бібліографічних покажчиках. А ще треба було послухати тих, кому він відкрив дорогу в науку. Приїхали професори, академіки, кандидати мабуть з кожного університету України щоб провести його в останню дорогу.! Це всі його колишні аспіранти. Сам він ніколи нікому не похвалився своїми досягненнями – про нього можна було щось дізнатись тільки від других.
Ніякі слова не зможуть втішити і заспокоїти його сім’ю та рідних. Мені хотілось згадать його саме як учня, студента та сім’янина, а все інше можна прочитати в матеріалах Академії наук України та університетів в яких він працював.
Вічна пам’ять Сидоренку Віктору Костянтиновичу.
(надіслано по емейлу: Елена Леванова )

Сидоренко
Віктор Костянтинович

Завідувач кафедри методики навчання та управління
навчальними закладами Національного університету
біоресурсів і природокористування України, доктор
педагогічних наук, професор, член-кореспондент
НАПН України, дійсний член Міжнародної академії
проблем людини в авіації і космонавтиці,
відмінник освіти України

Народився Віктор Сидоренко 27 лютого 1951 року в м. Біла Церква на Київщині. Закінчивши з відзнакою механічне відділення Київського технікуму радіоелектроніки, навчався на механіко-машинобудівному факультеті Київського політехнічного інституту. Активно провадив науковий пошук: став співавтором наукових публікацій та технічних винаходів в галузі створення прогресивних металорізальних інструментів, був неодноразовим переможцем Всесоюзного конкурсу на кращу студентську наукову роботу в галузі технічних наук. Його сміливі на той час ідеї в галузі інструментального виробництва знайшли визнання і підтримку провідними вченими інститутів Проблем матеріалознавства і Надтвердих матеріалів АН України.

Після завершення Інституту обрав викладацьку діяльність і працював на кафедрі трудового навчання і креслення Київського державного педагогічного інституту ім. О.М.Горького, пройшовши шлях від асистента (1977 р.) до професора (1996 р.), завідувача кафедри трудового навчання і креслення (2000 р.). Багато зусиль докладав Віктор Костянтинович вдосконаленню навчально-виховного процесу на рідному педагогічно-індустріальному факультеті НПУ імені М.П.Драгоманова, який з його ініціативи реорганізовано в Інститут гуманітарно-технічної освіти. Упродовж 2006–2008 років Віктор Сидоренко директор-організатор, директор Інституту професійно-технічної освіти АПН України. 2009 року професор Сидоренко очолив кафедру методики навчання Національного університету біоресурсів і природокористування України. 1995 року Віктор Сидоренко став доктором педагогічних наук, а 1997 — професором. У 2003 році його обрано членом-кореспондентом Академії педагогічних наук України по відділенню дидактики, методики та інформаційних технологій в освіті, а 2007 року обрано членом Президії АПН України. З 2004 року — Почесний професор Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка, з 2008 р. — дійсний член Міжнародної академії проблем людини в авіації і космонавтиці. Викладацька діяльність Віктора Костянтиновича тісно пов’язана з творчим пошуком шляхів розв’язання та дослідженням багатьох актуальних педагогічних проблем. Професор Сидоренко є відомим спеціалістом в галузі загальнотехнічної та графічної підготовки учнівської і студентської молоді. Його наукові публікації, навчальні та методичні посібники присвячені актуальним проблемам трудового навчання школярів, їх професійного самовизначення та розумового розвитку. Наукові ідеї В.К. Сидоренка добре відомі і в багатьох країнах Європи. Професор Віктор Сидоренко має 330 наукових та навчально-методичних праць, серед яких монографії, підручники і навчальні посібники для загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних навчальних закладів та вищих педагогічних закладів освіти з грифом Міністерства освіти і науки України, методичні посібники, навчальні програми, схвалені МОН України. Під його керівництвом захищено 9 докторських і понад 50 кандидатських дисертацій. Також бере активну участь в роботі спеціалізованих вчених рад із захисту дисертацій з педагогічних наук. Відмінник освіти України (2000 р.), нагороджений почесними відзнаками ряду педагогічних університетів України, Почесними грамотами МОН (2002 р., 2005 р.) і АПН (2006 р.) України, знаком МОН України «За наукові досягнення» (2005 р.), Почесною Грамотою Верховної Ради України (2006 р.).

джерело

Дитячі та шкільні роки Сидоренка В.К. тісно пов’язані з селищем Борова, в якому він проживав до 1988 року. До вступу в Київський технікум радіоелектроніки успішно закінчив Борівську середню загальноосвітню школу. Матеріали про його життя є у Музеї школи. займы онлайн без залога

Comments are closed.