Очікувана зустріч у Борівській школі мистецтв відбулася

З ініціативи адміністрації Борівської школи мистецтв 29 лютого 2016 року відбувся творчий концерт за участю квартету баяністів імені М.І.Різоля – артистами Національної філармонії України, які своєю високою музичною професійністю як в Україні, так і поза її межами, здобули славу віртуозів музичного мистецтва. Квартет баяністів є й донині поки що єдиним інструментальним ансамблем в Україні, який популяризує баянне мистецтво з виконанням класичних, джазових творів, обробки народно-пісенної творчості.

Слухацька аудиторія була вражена широким діапазоном щодо репертуару музичних творів. Годину тривав концерт, наповнений варіаціями на тему «Щедрик», народної пісні «Дощик» обробки Миколи Різоля, відчуттям танцювального ритму угорського танцю «Чардаш» та Іспанського народного танцю, лірико-романтичним, мрійливим «Ноктюрном» до Жіночого весняного свята, мелодія Мирослава Скорика до кінофільму «Високий перевал», джазовими композиціями з імпровізацією (покладено в основу бас «Остенато») та ін.
Народний артист України Сергій Грінченко – один із вихованців М.І. Різоля – ознайомив із теперішнім складом баяністів – заслуженими артистами України Олегом Шияном, Ігорем Саєнко, Романом Молоченко та історією ансамблю, який у 1939 році заснував Микола Іванович Різоль – народний артист України. Хоч пішов він із життя у 2007 році та залишив після себе професійну школу баяністів, яка поступово поповнюється новими талантами.
Музичне виконання на баянах – першого, другого, баяна-баритона, баяна-контрабаса – давало відчути музичну гармонію від тихого інтимного шепіту до виразного голосного співзвуччя.
А незабаром, 6 квітня 2016 року, у Колонному залі імені М.В.Лисенка Національної філармонії України відбудеться творчий вечір, присвячений 75-річчю створення Квартету баяністів, де можна буде долучитися до їхнього виконання і більше ознайомитися з професійним репертуаром, почути класичне виконання цих талановитих майстрів баянного мистецтва, які самовіддано і творчо працюють на терені національної культури.

Магдаліна Бухальська – голова профільної комісії депутатів Борівської селищної ради з питань культури


получить займ на карту

Comments are closed.