Моравов Александр Вікторович

8 грудня 1878 року народився художник Олександр Вікторович Моравов.
Моравов народився в селі Велика МотовиловкаФастівського району Київської губернії сім’ї лікаря. Навибір професії вплинули найближчі друзі батька,знамениті художники Врубель і Ге. Перші навичкиживопису юний художник отримав в приватній художнійшколі Н.И. Мурашко в Києві. У 1897 році він поступає вМосковське училище живопису, творення і архітектури, девчиться до 1902 р. Закінчивши натурний клас, вінпоступає в тільки що відкриту при Училищі майстернюВалентина Серова. Олександр Вікторович брав участь увиставках Товариства передвижників, де зблизився зРепиным, Суриковим, Маковским і Максимовим.
Моравов викладав у ряді художніх учбових закладівМоскви. З 1903 по 1911 – в Художньо-поліграфічній школіпри видавництві Сытина, широко відомогодемократичною спрямованістю своїх видань. Школаготувала хромолитографов і книжкових ілюстраторів-графіків. Трохи пізніше Моравов пише ряд картин для альбому “Російська історія в картинах”, виданого Ситіним. У 1909 році Моравов працює над ілюстраціямидо дитячих оповідань Льва Толстого.
Після революції 1917 року художник став займатисягромадською роботою. Разом з художньою діяльністюактивно працює як пропагандист. Оформляє революційнісвята, клуби, робочий театр в Максатихе, бере участь вдіяльності Комітетів бідноти і в комісії з охоронипам’ятників мистецтва. У 1918 році і по 1921 разом зБялыницким-Бируля, Архиповим і Рождественськимбере участь в організації і викладає у Вільних державниххудожніх майстернях на дачі “Чаю” в Удомле. У 1919 роцібере участь в Першій виставці художників-передвижниківв Твері. У 1938-1939 роках Олександр Вікторовичвикладає в студії військових художників і з 1938 по 1941рік в Художньому інституті імені В.И. Сурикова.
Моравов помер в лютому 1951 року, похований в Москвіна Новодівочому кладовищі.
Олександр Моравов
“Хлопчик-рибалка”
Полотно, олія
64х48.5, 1907 г.перекладу кредит

Comments are closed.