мапа. Мотовілуфка?!. 1681 р.

..на мапі від 1681 року є можливо згадка про сучасну Мотовилівку – тогочасний н.п. Мотовідлускі?!Typus Generalis Ukrainae sive
Palatinatum Podoliae,
Kioviensis et Braczlaviensis …
Moses Pitt (Oxford, 1681)

На жаль, прижиттєвого оригіналу «Генеральної», а тим більше «Спеціальної карти України» Боплана я в колекції не маю, але перед вами її перевидання 1680 р. По суті, це і є «Генеральна карта України або Подільського, Київського та Брацлавського воєводств, наново накреслена», така, якою її зробив і вперше видав Боплан на тридцять років раніше.

Ян Янсон, який власне готував цю карту до видання, не надто її видозмінив, додавши лише згадки про Лоєвську (1649 р.) та Берестецьку битви (1651 р.). В ній лише частково змінено пропорції. Як зазначають деякі фахівці, рівень граверної роботи Ґерарда Вальке, що гравірував цю карту, значно нижчий за рівень Вільяма Гондія, який працював з Бопланом. Карта повторює весь обшир інформації, що її роками збирав і описував Боплан. Крім великої кількості географічних назв, вона містить безліч історичних посилань на відомі битви поряд з такими несподіваними речами, як, наприклад, місце козацької скарбниці [Scabnica woyskowa Kosasky]. Як і на окремих картах Дніпра, тут теж позначено всі пороги та більшість островів. Автор також не забув вказати три Великі татарські переправи через Дніпро [Wielka Przeprawa Tatarska], як їх позначав Боплан.

Янсон видавав цю карту з 1658 до 1664 р. лише у своїх атласах. З 1680 по 1683 рр. її з мінімальними змінами було включено до Англійського Атласу спадкоємцем Янсона. Представлений примірник – дуже добре збережений оригінал 1681 р. з римським позначенням ХІІ у верхньому лівому куті, що свідчить про походження мапи з друкарні Мозеса Пітта і власне «Англійського Атласу».

дякую за посилання Евгений Куценко

джерело


..картографія, історичні записи, замальовки, мапи різних країн і часів – все поєднує одне, на них зображено населенний пункт Борова, або найближчі села і міста…

добірка описів мап (карт):

Правобережжя середини XVIII
карта киевской губерніи 1855-1877г.
Борова. карта. записи. 1864 р (!)
Карта Київської губерніі 1821 року.
карта лісу. Борова
Мапа Шуберта. 1846-1863 рік.
карти земель селища Борова
Мапа Стрільбицького. Аркуш № 31. 1917 рік
архів. мапа Борівської громади
Стара польська мапа “Русские земли Речи Посполитой”
мапа сільрад та районів Білоцерківщини 1927р.
давня Мотовилівка. мапа
БОРОВА. назви районів.
КОКОС. план 1946 р.
мапи Борови. 1965 р
Мотовилівка. форт
генплан. детальні мапи
Топографічні (“генштабовскі”) мапи України 1:100000
атлас історичний
план земельних угідь
мапа. Гуляники. 1613 р. займ на карту

Comments are closed.