мапа. Гуляники. 1613 р.

..на мапі від 1613 року є можливо згадка про сучасну Мотовилівку – тогочасний н.п. Гуляники!

Magni Ducatus Lithuaniae
Caeterarumque Regionum
Illi Adjacentium . . . Anno 1613 (I)
Hessel Gerittzs / Willem Blaeu (Amsterdam, 1613, 1640)
На початку XVII ст. було завершено фундаментальну роботу, яку розпочав литовський князь Миколай Криштоф Радзивіл. У 1586 р., щойно отримавши княжий стіл, він відправив експедицію на чолі з Мацеєм Струбічем дослідити землі князівства, яке на той час складалося з Польщі та більшої частини Правобережної України.
Перше видання карти було здійснене Віллемом Блау у 1613 р. Робота картографа була настільки скрупульозною та достовірною, а малюнки гравера – настільки витонченими, що карта Литви Радзивіла вважається одним із найяскравіших явищ у розвитку європейської картографії XVII ст. і залишалася основним джерелом географічних знань про регіон наступні щонайменше 150 років. Карта містить величезну кількість назв міст, сіл, річок, озер, територій України. А найголовніше – карта Радзивіла, судячи по всьому, – перше картографічне джерело, де використана назва «Україна».
У Центральному Подніпров’ї між Ржищевом та Каневом позначена «Східна Волинь, яку звали також Україною та Низом». Щодо терміну «Низ», то його адекватність не викликає сумнівів, якщо оцінювати всю охоплену картою територію з позиції Вільного [Vilna], теперішнього Вільнюсу, на той час – столиці князівства.
Додатком до карти Литви є окрема карта течії Дніпра від Черкас до гирла в Чорному морі, що є не тільки її першим детальним картографічним описом, а взагалі найкращим давнім зображенням річки. Крім назв населених пунктів, річок, озер, карта Литви і окрема карта течії Дніпра має додаткові історичні тексти, або пояснювальні «глоси». Один з яких на карті Дніпра окремо описує поняття «козаки» [De Kozacus].
Загалом, карта Радзивіла є основним добопланівським джерелом історії української картографії XVII ст. При цьому очевидно, що й Боплан використовував її у своїй роботі. Тут представлений повний примірник карти, яка складається з двох частин: власне карти Литви і окремо карти течії Дніпра, видання Блау 1640 р. В такому вигляді вони друкувалися в атласі Блау до 1647 р.

дякую за посилання Евгений Куценко

джерело


..картографія, історичні записи, замальовки, мапи різних країн і часів – все поєднує одне, на них зображено населенний пункт Борова, або найближчі села і міста…

добірка описів мап (карт):

Правобережжя середини XVIII
карта киевской губерніи 1855-1877г.
Борова. карта. записи. 1864 р (!)
Карта Київської губерніі 1821 року.
карта лісу. Борова
Мапа Шуберта. 1846-1863 рік.
карти земель селища Борова
Мапа Стрільбицького. Аркуш № 31. 1917 рік
архів. мапа Борівської громади
Стара польська мапа “Русские земли Речи Посполитой”
мапа сільрад та районів Білоцерківщини 1927р.
давня Мотовилівка. мапа
БОРОВА. назви районів.
КОКОС. план 1946 р.
мапи Борови. 1965 р
Мотовилівка. форт
генплан. детальні мапи
Топографічні (“генштабовскі”) мапи України 1:100000
атлас історичний
план земельних угідь
мапа. Гуляники. 1630 р. получить займ на карту

Comments are closed.