мапа. Мотовілуфка?!. 1670 р.

..на мапі від 1670 року є можливо згадка про сучасну Мотовилівку – тогочасний н.п. Мотовілуфка?!

UKRAINÆ Pars, Qvae
Kiovia Palatinatus Vulgo
Dicitur Per Guil…
Joan Blaeu (Amsterdam, 1670s)

Ми наводимо чотири карти українських воєводств видавництва братів Блау після карт Сансона, щоб зберегти хронологію видань, представлених у проекті Vkraina.

Насправді команда Сансона у Франції та команда сім’ї Блау у Голландії працювали майже одночасно, адаптуючи величезну «Спеціальну карту України» для її розміщення в стандартному на той час атласі формату фоліо.

З 1662 року видавництво Блау почало друкувати чотири карти України у «Atlas Maior». В залежності від мови видання та замовлення атлас варіювався від 9-ти томів голландського видання до 12-ти томів найповнішого французького видання.

На відміну від Сансона, брати Блау створили не п’ять, а чотири карти України на основі роботи Боплана. Покуття, Поділля, Брацлавщина та Київщина — чотири окремі роботи, що в картушах містять крім вказаних назв окреме позначення щодо кожного з них: «Частина України» та посилання на Боплана.

Варто зазначити, що назви кожної з чотирьох карт суттєво відмінні від найменувань, застосованих Сансоном, і, очевидно, відповідають розумінню компанії Блау українських реалій середини XVII століття.

Географічна деталізація, художній рівень виконання і оформлення карт Блау значно перевищує рівень робіт Сансона. Не лише чотири карти України, але весь «Atlas Maior» можна назвати найбільш масштабним друкованим виданням XVII-XVIII сторіч як з художньої, так і з наукової точки зору.

Крім мови видання, кожний із надрукованих примірників атласу з 1662 до 1672 років сильно відрізнявся один від одного якістю оформлення та декорування. Це напряму залежало від побажань замовників і суттєво впливало на вартість виробу.

Тут ми представляємо чотири абсолютно унікальні примірники з атласу іспанського видання, який так і не був повністю завершений Блау внаслідок трагедії.

Нищівна пожежа 1672 року повністю знищила друкарню, всі матеріали і припаси, та , фактично, знищила самого Вільяма Блау. Він так і не зміг оговтатися від шоку і помер наступного року.

Пожежа та смерть Вільяма поставили крапку у видатній історії сім’ї Блау та їхнього видавництва, що свого часу мало величезний технологічний, інноваційний та науковий вплив у Європі.

Крім унікального «іспанського» походження представлених карт, усі вони зберегли чудові оригінальні кольори детального ручного розпису та оздоблені золотим позначеннями основних міст, що вважалося найдорожчим додатковим сервісом видавництва для заможних замовників.

Навіть у найбільшій пошуковій системі на сьогодні неможливо віднайти примірники такої якості видання та якості збереження.

дякую за посилання Евгений Куценко

джерело


..картографія, історичні записи, замальовки, мапи різних країн і часів – все поєднує одне, на них зображено населенний пункт Борова, або найближчі села і міста…

добірка описів мап (карт):

Правобережжя середини XVIII
карта киевской губерніи 1855-1877г.
Борова. карта. записи. 1864 р (!)
Карта Київської губерніі 1821 року.
карта лісу. Борова
Мапа Шуберта. 1846-1863 рік.
карти земель селища Борова
Мапа Стрільбицького. Аркуш № 31. 1917 рік
архів. мапа Борівської громади
Стара польська мапа “Русские земли Речи Посполитой”
мапа сільрад та районів Білоцерківщини 1927р.
давня Мотовилівка. мапа
БОРОВА. назви районів.
КОКОС. план 1946 р.
мапи Борови. 1965 р
Мотовилівка. форт
генплан. детальні мапи
Топографічні (“генштабовскі”) мапи України 1:100000
атлас історичний
план земельних угідь
мапа. Гуляники. 1630 р. микрозаймы

Comments are closed.