І.С. Козловський. 24.03.1900

Іван Семенович Козловський народився 24 березня 1900 року в селі Мар`янівка Київської області. Природа наділила хлопчика хорошим голосом, і з 7 років він співав у хорі Михайлівського монастиря. Там Іван прожив 10 років. У 1917 році хлопчик поступає в Київський музично-драматичний інститут. Пізніше влаштовується на роботу в Полтавський музично-драматичний театр.
Першою роллю Козловського стала партія Юродивого в опері «Борис Годунов». Здавалося б, незначний виступ на сцені Великого театру приніс виконавцю всесоюзну популярність. Залишив сцену театру співак у 1954 році, продовжуючи концертну діяльність. Організував Державний ансамбль опери, дитячий симфонічний оркестр у рідному селі.
Помер видатний співак у 1993 році в Москві.
Численні партії, виконані Іваном Козловським, принесли йому світову популярність. Ромео в «Ромео і Джульєтті», старець Берендей в «Снігуроньці», класичні твори Бетховена, Шумана, Глінки, Лисенка, Чайковського, народні пісні та романси.
У пам`ять про талановитого співака створений Меморіальний музей в с. Мар`янівка, де відкрито пам`ятник Івану Козловському. Ім`ям співака названа музична школа в Москві. Випущені ювілейна монета та поштова марка. Ім`ям Івана Семеновича названий астероїд.

музей-садиба Козловського. 6.04.2017
Мар’янівка. Музей Козловського. 30.06.2012.
“Добрий вечір”. Колядка.
Мар”янівка. музей І.С.Козловського. Купала…
СВЯТО ІВАНА КУПАЛА НА САДИБІ ІВАНА КОЗЛОВСЬКОГО
Фастівчани у Мар’янівці
музей-садиба Козловського в Мар”янівці займ на карту

Comments are closed.