СВЯТО ІВАНА КУПАЛА НА САДИБІ ІВАНА КОЗЛОВСЬКОГО

Управління культури і туризму Київської облдержадміністрації
Меморіальний музей-садиба Івана Козловського
Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара»

ЗАПРОШУЮТЬ

СВЯТО ІВАНА КУПАЛА НА САДИБІ ІВАНА КОЗЛОВСЬКОГО

30 червня 2012 року, субота 11:00 – 18:00

В час найвищого розквіту сил природи у с.Мар’янівка на батьківщині всесвітньо відомого тенора Івана Козловського святкуватимуть Івана Купала. Два музеї – Івана Гончара та Івана Козловського – зберуть відомих Іванів сьогодення, діячів культури, музики, мистецтва та прихильників творчості видатного співака, громадського діяча, філософа Івана Козловського. Видатний маестро вважав, що наша земля народжує геніїв і є невичерпним джерелом творчої та життєвої сили, заповідав нащадкам і сам щороку приїздив, щоб вклонитися цій землі.

Унікальне поєднання симфонічної музики, хорового співу, купальських обрядодійств, народних пісень і танців чекає на гостей свята на затишній батьківській садибі Івана Козловського в с.Мар’янівка. «Київська камерата» та Олександр Гурець, хорова капела «Дніпро», народні майстри, фольклорні гурти «Божичі», «Кросна», «Царина» творитимуть неповторну атмосферу свята, що поєднає в собі різні, проте однаково глибокі та вагомі для Івана Козловського жанри. Автентичний народний спів поряд із світовою класикою звучатиме у саду біля батьківської хати співака серед мальв та яблунь, посаджених Іваном Семеновичем разом з його друзями Максимом Рильським, Павлом Тичиною, Андрієм Малишком, Олесем Гончаром. Кращі духовні твори українських композиторів (К.Стеценка, М.Березовського, А.Веделя, І.Тилика) звучатимуть у мар’янівському Храмі Пресвятої Богородиці. Учасники фольклорних гуртів представлять традиції купальських свят Середнього Полісся та Чернігівщини і залучать усіх охочих до запальних народних танців. На самому березі річки Протока можна буде пострибати через вогонь погойдатися на купальській гойдалці, скупатися та пірнути за вінком.

Народжений у селі Мар’янівка, що на Київщині, Іван Козловський усе життя провів на великій сцені. Натхненний рідною землею і мар’янівськими вербами він став одним з найвидатніших тенорів ХХ століття. На оперній сцені І.С.Козловський проспівав понад 50 найрізноманітніших партій. Проте, романси, духовні твори, оперні партії завжди виконувалися ним поруч із народними піснями, які видатний тенор співав з особливою любов’ю та щирістю.
«Моя душа в Україні, в селі Мар’янівка». Іван Семенович Козловський

У програмі:

10:00 – 12:00 Обійстя музею
• Екскурсії по садибі Івана Козловського
• Виставка вишитих сорочок Центральної України з фондів Музею Івана Гончара. Майстер-класи від народних майстрів. Підготовка до купальського обрядодійства: плетіння вінків, виготовлення купальської атрибутики, підготовка вогнища. Катання на підводах, човні, купальській гойдалці

12:00 – 12:30
• Виступ мар’янівського дитячого духового оркестру

12:30 – 13:30 Мар’янівський Храм Пресвятої Богородиці

• Молебень
• Виступ хорової капели «Дніпро» КНУ ім.Т.Шевченка

13:45 – 15:10 Яблуневий сад біля садиби

• «Київська камерата» та Олександр Гурець

15:10 – 16:00

• Частування купальськими напоями та кулішем. Майстер-класи від народних майстрів. Катання на підводі по селу, прогулянки на човні по річці, катання на купальській гойдалці

16:00 – 17:30

• Народні пісні та купальське обрядодійство за участі фольклорних гуртів “Божичі”, “Царина”, “Кросна”
• Обрядодійство біля вогнища: купальські та петрівчані пісні Центрального Полісся, Чернігівщини, спалювання Марени, стрибання через вогонь, пускання вінків на воду (незаміжні дівчата), стрибання за вінками (молоді парубки)

17:30 – 18:30

• Майстер-клас з українських народних побутових танців від фольклорного ансамблю «Божичі»

Інформаційна підтримка:

Як дістатися до музею-садиби Івана Козловського: м.Либідська, марш.Київ-Гребінки (відправл. з вул.І.Кудрі). Їхати 40 хв. до повороту на с.Мар’янівка у с.Ксаверівка.
На Вас чекатиме мікроавтобус та підвода з кіньми

Інформація: (050) 845-70-32/ (067) 316-68-79

..нагадування: тут, тут микрозаймы и займы онлайн без отказа

Comments are closed.