архів. Яворина – 2017

«Яворина – 2017»
Вже традиційно, в черговий раз, в середині липня націоналісти фастівсьщини разом з прихильниками з селища Борова в урочищі Розтока поблизу с.Липа, Долинського району, Івано-Франківської області прийняли участь у патріотичній акції по вшануванні пам»яті старшинської школи УПА «Олені» та провідника ОУН Карпатського краю Ярослава Мельника(Роберта) – «Яворина – 2017».

Гора Яворина – це місце такої собі енергетичної зарядки для нинішніх націоналістів та захисників рідної землі від варвара- москаля в сучасній московсько-українській війні. І для нас це велика честь взяти участь у цьогорічних, ювілейних заходах, присвячених також і до 75 роковин створення Української Повстанської Армії, сторіччя української революції. Велика шана та подяка загиблим Героям-повстанцям УПА і за те, що сучасні українці мають змогу вшановувати ще одну сторінку великої, переможної Книги української історії».
Наприкінці жовтня 1944 року старшинська школа УПА “Олені” знаходилась біля г.Яворина. Та в нерівному бою з військами НКВД тут загинули штаб старшинської школи разом та охорона школи. Неподалік від цього місця страшної трагедії 31 жовтня 1946 року загинув крайовий провідник Організації Українських Націоналістів Ярослав Мельник, псевдо – “Роберт”. Місцеві жителі називають це місце цвинтарем Поля.
Вічна пам”ять Героям.
Хочу подякувать Голові ГО “Громадський актив селища Борова” Андрію Гладченко, який в чергове долучився до патріотичних заходів та за транспортну підтримку.
Окрема подяка благодійнику, меценату та депутату Фастівської районної ради від ВО СВОБОДА Миколі Гірнику за фінансову підтримку, завдяки якій і змогла відбутися ця поїздка.
Є «СВОБОДА – буде Україна».

Юрій Горбинко – Голова Фастівської РО ВО СВОБОДА.


..натовп на стежці в горах

Comments are closed.