архів. День відкритих дверей. 25.09.2011

Архівна новина про відзнаку події. У селищі Борова, в бібліотеці, 25.09.2011 відбувся “День відкритих дверей”. Прийшли запрошені гості, постійні відвідувачі, діти, робітники сільради.
Заклад присвяченний всеукраїнському дню бібліотекаря.
Почато було з дитячої бібліотеки, де наймолодшим читачам розповіли про заклад, потім задавали загадки, проводили конкурси та ігри, нагороджували подарунками та призами. На дворі перед входом був невеличкий виступ талановитих діток, танці та пісні, малюнки на асфальті.

Друга частина – це доросла бібліотека, у ній виставили свої картини односельчани Василь Легкий та Євгенія Гупалова, вишивку з бісером продемонструвала Надія Симороз. Презентували свої книжки дослідники з селекції Жук О.Я. та Жук В.Ю. Зачитали свої вірші місцева поетеса Світлана Жук та Бабенко Юрій. Додатково слово мали Мороз А.О., Роженко О., Шевченко Н.С., Мондзилевський Е.А., голова селищної ради Воробей Ф.В., священник отець Юрій. Особливу атмосферу свята створювали звучанням музики, у виконанні талановитих музикантів з Києва, які грали на мандоліні та гітарі.
В адресу бібліотекарів було сказано багато теплих та підтримуючих слів, було нагороджено іменними грамотами від “Просвіти” та селищної ради, вручено квіти. Художниця Гупалова Євгенія Федорівна подарувала 2 свої картини, для дитячої і дорослої бібліотек, з місцевими видами.
Особливий подарунок – це два нових комп’ютера, підключених до мережі інтернет, які додатково надають можливість оглядати електронні бібліотеки та займатись пошуком необхідних даних.
Вся подія, традиційно, завершилась мікрофуршетом.
Велика подяка всім небайдужим, хто сприяв створення цій події, фінансово та морально.

Факти історії: бібліотеку для дорослих було відкрито у 1954 році, перший завідуючий був Тарасов В.П., у 1978 році бібліотека об’єдналась в єдину бібліотечну систему. Бібліотека обслуговує 2250 чоловік населення. Фонд бібліотеки – 32412 екземплярів. Працює в бібліотеці 3 працівники. Завідуюча бібліотекою Матвієнко Наталія Іларіонівна. Працює з 1982 року. На абоненті працює Харченко Світлана Павлівна з 1979 року. В бібліотеці є читальний зал, працює в ньому Павленко Ольга Миколаєвна з 1983 року. В дитячій бібліотеці працює Сушак Ольга Владиславівна. Бібліотека співпрацює з іншими закладами: місцеві органи самоврядування, будинком культури, школою мистецтв, загальноосвтьою школою. Бібліотеці надає допомогу священник Борівської православної церкви отець Юрій.

 


..тоді встановлено було 2 компютера, їх підключено до мережі інтернет, і передано на баланс відповідальної організації. Розрахунок був простий: зробити вільний доступ до мережі. За цей період що минув, хтось мабуть встиг скористатись і самою бібліотекою, і наявним доступом до мережі інтернет. Казали, що вони частіше стояли відімкнуті, ніж працювали, але то організаційні моменти…

..згодом там було поширено вільний вайфай, для тих хто має свій якийсь пристрій, щоб теж мав змогу підключитись.

..ці роботи тоді не афішувались, хто причетний і чиї кошти задіяні, але дотичні до справи борівчани знали чиїх то рук справа. Звісно що не “партійні” чи “набожні” ресурси, не “благодійників-меценатів”, вийнятково за свої. Була спроба, щоправда, провести збір коштів на цю справу у громади, але коли один з “щедрих” людей дав аж 100 грн. на це, заявивши що саме таку сумму йому на це не жалько, то й одразу перехотілось займатись “крауфандінгом”.

трохи архівних фото з тих днів..

п.с.: потім було ще декілька спроб проведення у стінах бібліотечних тематичних заходів, але дрібне невдоволення окремими працівниками (наголошою, що то лише дві особи!) нашою активністю (зачєм ето нужно?) та майже відкрите вимагання (зачеи еті кампутєри, лучше нам еті деньгі дайтє) і безсоромна непідзвітна утилізація на макулатуру книжного фонду (ето всьо старйо), про що не відали їх керівники з району, призвела до призупинення співпраці. А після неадекватних заяв до нас, коли ми стали на захист приміщень від зазіхань та вимагали ремонту було нам озвучено наступне – ви должни отремонтіровать нам помещеніє, ми взагалі розірвали стосунки. Хоча і підлоги їм там фарбували, і решітки на вікна-двері ставили, і мились-чистились там нами навіть плафони та коврові доріжки, щоб їм допомогти , але..

..але варто пом’ятати про світле і гарне, тому повтор приємних моментів. микрозаймы и займы онлайн без отказа

Comments are closed.