архів. 02.10.2019 В.Мотовилівка. сесія по отг.

..у окремих людей дуже коротка пам’ять, тому вони систематично роблять помилки, які можна назвати “ходити по граблям”. Не так давно трапилась подія, що нижче описана і є навіть відео, де відбувались нібито збори і головуючі вносили трохи невірну інфу. Їм у цій справі допомагали інші особи, що мали певний інтерес, і ця вся подія переросла на фарс. Тож уважно перегляньте матеріал, оцініть, порівняйте з сьогоденням і де тепер ми і ті інші…

..на 16.00 була запланована 02.10.2019 у сільраді с.В.Мотовилівка позачергова сесія по питанням створення отг. Був запрошений на цю подію депутатами. Традиційно здивував своєю присутністю адміністрацію (мабуть планувалось провести все інакше). Сесія проводилась у відповідь на лист від керівника БСР про створення спільної громади.

..традиційно суспільно-важливі громадські питання вирішують при повній відкритості і максимальній поширинності серед населення і з потужною інформаційною підтримкою, звісно в межах власних компетенцій адміністрацій, щоб унеможливити навіть допустити думку про якісь спроби маніпуляцій чи неправомірних або таємничих дій. Принаймі так вимагає закон.

..як себе повели народні обранці і місцева адміністрація, є на короткому відео, що вдалось зафіксувати.

..далі відео нема, бо присутні у категоричній формі заборонили проводити відеофіксацію, навіть проголосували за це, де двоє було “за”, а решта “проти”. Навіть намагались заборонити бути просто присутнім, що теж є порушенням, і навіть заявляли, що ця сесія є “закритою”. Очікую відповідного листа з поясненням від адміністрації, де це все написано, що вони озвучили..

..”вишенька” на це все: викликала поліцію одна сильно схвильована особа, де зробилиа заяву про “дебошира і порушника громадського спокою” – це дослівно! Звісно поліціянти приїхали, робота в них така, відібрали пояснення, мабуть буде суд?…

..частину присутніх більше хвилювала відеозйомка, ніж питання отг, бо коли нарешті перейшли до обговорення, то й питання були лише від трьох осіб. Решта були пасивні..

..згодом велось місцевим керівництвом пояснення присутнім, що отримали лист від Борови, що там така пропозиція про отг “Борівська”, що цей лист формально має вади і не може бути навіть офіційним папером, бо відсутні якісь печатки-підписи і тд.

..але маючи сусідська відносини і тд., це дослівно, вирішили відповідно відреагувати – того й позачергова сесія! Так і не зрозуміло, чи папір цей не є дійсним, чи рішення які приймають фіктивні, і хочуть згодом оскаржити їх під цим приводом…

..звісно що автор висловлює власну думку, бо відео відсутнє, а інших варіантів крім протоколу що вівся, нема. Спробу сфотаграфувати протокол з голосуванням і прізвищами було зупинено, поясненням було його “незаповненність”, хочі всі присутні були “за”. Очікуємо оприлюднення протоколу і підрахунку голосів…

..далі ще цікаво було почути місцевого активіста від опзж, що постійно відкривав рота далеко від теми розмови, і намагався бути вумним. Дочекався, коли його вже свої попросили стулити рота, і лише далі справа пішла..

.повідомлення в мережі на трансляцію вже є, текст нижче.

..якщо стисло про суть проголосованих рішень на сесії, у відповідь на лист:

1. погодили створння громади, але назву дати “Мотовилівська”, а не “Борівська”, як в листі..

2. погодили створити спільну робочу группу, щоб визначитсь з адмінцентром отг..

3. озвучили до переліку н.п. отг додаток: Солтанівка, Борова, Оленівка, Мотслобідка, Мотовилівка, Вел.Мотовилівка, Тарасенки, Вишняки + Вел.Снітинка! Все. Проголосували за все “пакетом” один раз.

..окремо зазначили, що навіть не проти щоб у Борові було поліція-пожарка-лікарня і тд., а адміністрація в В.Мотовилівці. Так здалося чи почулось… Може підтвердять чи спростують…

..було піднято питання шкільних закладів і їх ефективність, як приклад майбутньої оптимізації, де всі дрібні оточуючі школи будуть переведені до одного потужного закладу, забезпечивши довіз школярів. Щоправда на попередніх зборах громад с питань створення отг, коли оголошували перелік закладів, всі вони були зазначені, і про можливе скорочення мова не йшла..

..було озвучено приблизну кількість людей, що мешкають на території майбутньої громади у 17000 осіб (це з Вел.Снітинка!)

..що таємничого і надсекретного було на цій сесії, чому така реакція на спробу відеофіксації і повна заборона оприлюднення, що таке лякало окремих присутніх – наразі не відомо. Така ж реакція було і на попередніх зборах. Але згодом багато інших людей що мешкають в Мотовилівці, що дізнались про цю подію по її закінченню, жалкували що не знали про неї раніше і бажали бути присутніми, щоб долучитись.. Майбутні збори варто анонсувати енергійніше..

..в найближчих планах схожі збори в с.Оленівка і с.М.Солтанівка – можливо будуть новини…

 

п.с.: було ще озвучено багато різного, далекого від основної теми заходу, але наразі воно не варте уваги..


ДОДАТОК І ПОЯСНЕННЯ, СТОСОВАНО СИТУАЦІЇ ПРО ПЕРЕШКОДЖАННЯ У ОТРИМАННІ ІНФОРМАЦІЇ, ЗІ ШПАЛЬТ САЙТУ СІЛЬРАДИ, де власне цитується норми закону, якого мабуть ненавмисне почали порушувати окремі присутні на позачерговій сесії, маніпулюючи неосвіченними:

..саме там є посилання на ті законні вимоги стосовно поінформування: Запит на публічну інформацію (але там чомусь “..надання Музичанською сільською радою “! Помилка копіпасту..) і ЗАКОН УКРАЇНИ Про доступ до публічної інформації. Власне автор керувався вийнятково нормами закону, і вважав що захід не мав обмежень, у факті збору і обробці інформаці, а також її оприлюднення. Але якщо є зафіксовані кричущі порушення з боку автора на цій сесії під час збору інформації, варто їх оприлюднити, або довести його неправоту..

п.с.: якщо дочитали до цього місця, але не слідкуєте за перебігом подій, то стисло: головуюча на зборах, у підсумку, отримала посаду зама керівника (чи подібне) Фастівської отг, ото від опзж що є в кадрі отримало посаду цілого якогось керівника місцевого комунального господарста, що є їм нагородою за зрив створення власного отг з центром у смт Борова. Решта осіб, що є в кадрі, ймовірно не є держслужбовцями і лише сприяли ситуації.

Comments are closed.