Звіт фракції во «Свобода»

Звіт фракції во «Свобода» у Київській обласній раді за 2016 рік

Депутатська фракція Всеукраїнського об’єднання «Свобода» в Київській обласній раді представлена 7 депутатами-свободівцями, які своїми діями довели, що навіть при невеликій чисельності можна на належному рівні представляти інтереси територіальної громади та виборців.

Керівником фракції є Ігор Сабій – голова Київської обласної організації ВО «Свобода», заступником – Вячеслав Хмельницький.

Представники депутатської фракції ВО «Свобода» в обласній раді займають наступні посади:

Ігор Сабій:

– член президії Київської обласної ради;

Вячеслав Хмельницький:

– голова постійної комісії  з питань управління комунальною власністю, приватизації та житлово-комунального господарства та впровадження енергозберігаючих технологій;

–  член президії Київської обласної ради;

Максим Запаскін:

– голова постійної комісії з питань екології, водних ресурсів, природокористування, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій;

– член президії Київської обласної ради;

– голова секретаріату сесії Київської обласної ради;

Євген Чубук:

– голова постійної комісії з питань агропромислового комплексу та земельних відносин;

– член президії Київської обласної ради;

Наталія Музиченко:

– заступник голови постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, промисловості, підприємництва, торгівлі, регуляторної, інноваційно-інвестиційної політики, зовнішньоекономічних зв’язків та фінансового забезпечення розвитку області;

 

Рік діяльності був дуже не простим для нашої депутатської фракції. Він приніс багато змін, хороших і поганих новин, він змінив кожного з нас. Особливо ситуацію ускладнювала постійна плинність кадрів у виконавчій гілці влади – за рік змінились 3 голови Київської обласної державної адміністрації, що негативно вплинуло на співпрацю облради та адміністрації області.

Незважаючи на вказані обставини, фракція ВО «Свобода» у Київській обласній раді протягом року системно здійснювала депутатські повноваження, спрямовані на захист інтересів територіальних громад Київської області та окремих громадян. Свободівці не тільки вислуховували проблеми людей але й безпосередньо допомагали їх вирішенню.

У своїй діяльності під час звітного періоду депутати фракції суворо дотримувались Конституції України, Статуту та дисциплінарного статуту партії, виборчої програми та Програми захисту українців, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про статус депутатів місцевих рад», Регламенту роботи Київської обласної ради, та інших нормативних документів.

УЧАСТЬ ДЕПУТАТІВ В РОБОТІ ФРАКЦІЇ

Фракція регулярно проводить засідання не тільки перед кожною сесії, а також для розгляду інших питань, пов’язаних з поточним виконанням депутатами своїх повноважень. Особлива увага приділяється вирішенню соціально-економічних, культурних та екологічних проблем регіону. Окрім того, обговорюються і загальнодержавні проблеми, опрацьовується спільна позиція щодо подій у державі та з приводу суспільно-важливих питань.

За звітний період відбулось 16-ть засідань фракції. Консолідована позиція фракції висловлюється під час проведення сесій, погоджувальних рад та засідань комісій.

Робота депутатів в постійних комісіях

Свободівці у Київській обласні раді очолюють три комісії:

– постійну комісію з питань управління комунальною власністю, приватизації, житлово-комунального господарства та впровадження енергозберігальних технологій;

– постійну комісію з питань екології, природокористування, водних ресурсів, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій;

– постійну комісію з питань агропромислового комплексу та земельних відносин.

А також мають представництво в наступних комісіях:

– з питань бюджету та фінансів;

– з питань регламенту, депутатської діяльності, законності, правопорядку, взаємодії з правоохоронними органами та боротьби з корупцією;

– з питань соціально-економічного розвитку, промисловості, підприємництва, торгівлі, регуляторної, інноваційно-інвестиційної політики, зовнішньоекономічних зв’язків та фінансового забезпечення розвитку області.

Не обмежуючись лише профільними напрямками роботи комісій, до складу яких входять члени фракції ВО «Свобода», наші депутати приймають також активну участь з правом дорадчого голосу в усіх інших комісіях облради.

Таким чином фракція отримує повну інформацію та опрацьовує усі питання, що надходять до Київ­ської обласної ради, активно впливаючи та забезпечуючи вирішення проблем, з якими до облради звертаються мешканці Київ­ської області.

Участь членів фракції в пленарних засіданнях сесій Київської обласної ради

За звітний період відбулось 10 сесій Київської обласної ради. У кожному засіданні – свободівці брали активну участь. Фракція ВО «Свобода» відрізняється від інших консолідованістю, дисципліною та одностайністю щодо усіх питань, розглянутих обласною радою.

На кожній сесії наші депутати порушують різні гострі політичні та соціальні питання, які турбують виборців Київщини. Загалом члени фракції виголосили 14 заяв та більше 50 виступів. Зокрема, заяви фракції стосувалися таких питань:

– Заборони транзиту російських вантажівок через територію України;

– Заборони будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива у Київський області;

– Недопущення розміщення біженців з Сирії у притулку в м. Яготин Київської області;

– Продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення та передачу прав розпорядження землями місцевим громадам;

– Належного фінансування професійно-технічної освіти в Україні;

– Екологічних проблем Київської області;

– Неприпустимості псевдореформ поліції в Україні та Київській області;

– Порушень службою Держгеокадастру (Держземагенством) в Київській області земельного законодавства, та незаконного виділення земель у власність;

– Невиплати заробітних плат держслужбовцям та працівникам адміністрацій в Київській області;

– Неприпустимості прийняття проекту бюджету на 2017 рік, згідно якого зменшується фінансування місцевих громад та збільшується залежність від державного бюджету.

Члени фракції не обмежуються діяльністю лише обласної ради, вони так само регулярно приймають активну участь у засіданнях тих місцевих рад, де вони були обрані депутатами.

Ініціативи депутатської фракції ВО «Свобода»

За поданням фракції була створена тимчасова контрольна комісія з перевірки рибогосподарської діяльності та стану рибних запасів у водоймах Київської області.

Окрім того фракція ВО «Свобода» була одним із ініціаторів створення тимчасової контрольної комісії з перевірки полігонів ТПВ у Київській області.

Депутати – свободівці зареєстрували 19 проектів рішень та запитів, підтриманих більшістю депутатського корпусу Київської обласної ради. Зокрема, були ухвалені наступні рішення за ініціативою депутатів, членів фракції ВО «Свобода» у Київській обласній раді:

– Про заяву проти політичних репресій;

– Про відставку уряду А. Яценюка;

– Про перегляд закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік»;

– Про звернення до Верховної ради України про неприпустимість затвердження змін до Конституції України в частині надання особливого статусу окремим районам Донецької та Луганської областей;

– Про належне розслідування обставин вбивства 17-річного мешканця Боярки Михайла Медведєва;

– Про запобігання незаконній діяльності авто-газозаправних пунктів (АГЗП);

– Про підтримку законопроекту №2093 щодо повернення соціальних пільг та компенсацій особам, постраждалим внаслідок аварії на Чорнобильський АЕС;

– Про заяву щодо неприпустимості прийняття державного бюджету на 2017 рік в редакції КМУ від 15.09.2016 року;

– Щодо вшанування пам’яті українських жертв окупаційних режимів;

– Шодо включення Київської області до експерименту з фінансового забезпечення реконструкції, поточного ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення передбаченого «Прикінцевими та перехідними положеннями «Бюджетного кодексу України»;

– Про заборону вирубки лісів у Київський області на період сезони тиші.

За кошти депутатів фракції ВО «Свобода», обраних від міста Біла Церква, був розроблений проект реконструкції стадіону комунального закладу Київської обласної ради «Білоцерківська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» в місті Біла Церква Київської області. Роботи щодо реалізації цього проекту також були включені до фінансування на 2016 рік з ініціативи депутатської фракції ВО «Свобода».

Окрім того, за поданням фракції ВО «Свобода» розпочати роботи щодо будівництва спортивного майданчику на території ЗОШ №6 м. Біла Церква.

За результатами депутатського запиту свободівця Євгена Чубука до Держгеокадастру України були скасовані накази та повернуто громаді 70 га земель, які в 2014 році резервувалися для учасників АТО Згурівського району.

Депутатські звернення, робота з виборцями в округах

В районах та містах Київської області, в яких були обрані депутати від ВО «Свобода» організовані та активно працюють громадські приймальні. Для забезпечення рівного доступу усіх виборців Київської області до депутатів, що представляють ВО «Свободу», інші райони Київщини було поділено та закріплено за окремими членами фракції, які за графіком ведуть прийом громадян по всіх закріплених районах та відвідують сесії місцевих рад.

Окрім того, депутат Максим Запаскін створив онлайн-приймальню, де в будь-який момент можна оформити відповідну заяву, пропозицію або скаргу (www.zapaskin.org). Зазначений сервіс дозволяє відслідковувати хід та результати розгляду звернень. За звітний період через онлайн приймальню було отримано 24 звернення від виборців Київщини.

На відміну від інших політичних сил, громадські приймальні ВО «Свобода» завжди відчинені для виборців, які в будь-який час можуть звернутись до депутатів для вирішення наболілих проблем. Жодне зі звернень не лишається без уваги депутатського корпусу ВО «Свобода».

Депутатами, які входять до фракції «Свобода» в Київській обласній раді було прийнято більше тисячі громадян. З низки питань на усні звернення громадян було надане усне роз’яснення. У випадках, коли було необхідне депутатське реагування із захисту законних прав, інтересів і свобод — готувались і спрямовувались депутатські звернення. В окремих випадках депутати особисто відвідували відповідні державні органи, соціальні фонди, установи та організації.

За звітний період у якості реагування на звернення громадян, депутатами фракції ВО «Свобода» були підготовлені на направлені 246 депутатських звернень. Серед питань, які порушували свободівці, найчастіше були проблеми учасників російсько-української війни, земельні питання, поліпшення житлових умов, розв’язання проблем із Пенсійним фондом, житлово-експлуатаційними конторами, водо- та газопостачальними компаніями, розв’язання екологічних проблем, боротьба з незаконною вирубкою лісу, а також надання матеріальної допомоги.

Громадська діяльність

Депутати беруть активну участь та допомагають діяльності громадських організацій.

Так, за сприянням депутата Максима Запаскіна у м. Біла Церква була створена громадська організація «Рада голів ОСББ міста Біла Церква», яка поєднала голів та членів правлінь об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у місті Біла Церква. Депутати обласної ради не тільки відвідують засідання цієї організації, але й активно допомагають новоствореним ОСББ вирішувати нагальні проблеми з управління житловими будинками, поліпшення житлових умов білоцерківців. Маючи зворотній зв’язок з головами ОСББ, депутатська фракція разом з головами ОСББ готує ряд ініціатив щодо модернізації житла та підвищення енергозбереження. Окрім того, за сприянням Максима Запаскіна в Білій Церкві працює консультативний центр ОСББ.

Депутати Київської обласної ради є ініціаторами та спонсорами різних конкурсів та заходів, особливо які стосуються нашої молоді.

За допомоги члена фракції Вячеслава Хмельницького було здійснено видавництво книги «Єврокаратель» місцевого письменника та журналіста Олександра Виговського.

У м. Біла Церква за сприяння депутатів Київської обласної ради було проведено заходи щодо святкування дня рідної мови, конкурс читців творів Лесі Українки, показ документально-художніх фільмів щодо історії України.

Також був організований концерт гурту старовинної музики «Хорея Козацька» в Білоцерківському міському будинку органної та камерної музики.

За участю депутатів Київської обласної ради був відкритий пам’ятник Тарасу Шевченку у Боровій Фастівського району, який був збудований за допомоги Київської обласної організації ВО «Свобода» та народного депутата Олександра Марченка..

Депутатська фракція ВО «Свобода» у Київській обласній раді надала понад 1 млн. грн. матеріальної допомоги важкохворим та особам, які опинилась у важких життєвих умовах.

Окремою статтею матеріальна допомога надавалась ветеранам УПА, що мешкають у Київський області, а також родинам воїнів, які загинули, захищаючи Україну від російської агресії.

ДОПОМОГА АТО. У звітному періоді було продовжено роботу щодо допомоги героям російсько-української війни на передовій, проведено роботу щодо захисту їхніх прав у тилу. Зокрема, за звітний період було організовано та реалізовано 3 поїздки із гуманітарною допомогою на передову, де проходять службу воїни із Київщини.

  микрозаймы

Comments are closed.