Звалище сміття

..однією головною “прикрасою” селища стало смітєзвалище, яке вже “справило ювілей” у 40 років, і розсташоване на полі. Є ще його аналог поруч із залізницею і в посадках, у лісі і парку, але зараз мова не про них..
Це звалища видно з космосу, його видно з кладовища, а також його бачуть ті, хто живе з ним поруч – cусіди звалища. Повітрям носяться поліетиленові пакетики, вітер їх “розвішує” на навколишніх деревах, димлять підпали, гниють рештки, стирчать залишки будматеріалів та побутових зламків.. Неодноразово робили проби грунтових вод, з криниць поруч, і отримували вкрай негативний результат: вода не годиться навіть бути тенхнічною! Улітку “амбре” доносить через поле, коли жарко і вітер легенько дме, навіть на Білки..

..безліч громадян вивозять самостійно сміття, довгий час сюди ДОК вивозив виробничі залишки, потім централізований вивіз і скидування робив комунгосп і жителі сусідніх сіл. Колись там у яру за радянських часів, у кінці зміни, водії зливали паливо з баків своїх вантажівок! Тепер яр засипаний сміттям…
..рекультивація і переробка – це єдиний вихід з даної проблеми! Відновити землі буде неможливо, але зупинити подальше їх начиння і отруєння – ще можливо. На території звалища побудувати цех переборки та утилізації, та розпочати “рециклінг”: папір, пластик, скло, залізо, кольорові метали – все може стати прибутком! Головне, зрозуміти необхідність, та дати можливість це створити.
А бажаючі знайдуться. У “європах” то давно прибуткова справа..
..цю тему, стосовно звалища, постійно підіймають на сесіях селища голова і депутати. Постійно йде обговорення і пошук рішень, але “ВІЗ І НИНІ ТАМ”…
..потрібен план дій, який згуртує навколо вирішення проблеми, а не процитує відомий твір Крилова про лебедя, рака та щуку…
..можливо, варто запросити досвідчиних спеціалістів з цієї галузі для вирішення питання, бо вже час..

..декілька подробиць:
1. земля під звалищем не є частиною селища, бо територія належить бувшому КОКОСу..
2. бувший КОКОС змінив власника – питання передачі території звалища “підвисло”..
3. громада селища Борова, офіційно не має свого звалища, тому й кошти на його утримання у бюджеті відсутні..
4. вартість вивозу сміття комунгоспом у с.Борова з одного двору один раз на місяць складає 10 грн!
5. з 80-ти вулиць селища уклали угоду з комунгоспом на вивіз сміття лише 18 (!).
6. введення централізованного платежу “на сміття”, у 10 грн в місяць з усіх дворів і квартир, дозволить впорядкувати захаращені території та налаштувати організований вивіз бруду на утилізацію!
7. приблизна вартість контейнера, в залежності від складності виконання, від 1000-1500 грн.. Приблизна потреба на селище – від 2 шт. на вулицю, або 240000 грн за 160 контейнерів…
8. лише 1 сміт’єовоз працює у Боровій.
9. збір коштів та запис жителів на вивіз сміття виконується вуличними комітетами.
10. сьогодні площа звалища складає приблизно 70000 м2..

вид згори загальний..

вид згори детальний, актуальний на 2009 рік.

7 хв. відео…
деньги в долг

Comments are closed.