12 листопада в приміщенні Київської обласної облдержадміністрації відбулася зустріч волонтерів Київщини.
Ініціатором зборів виступив голова КОДА Шандра В.М. з пропозицією створити Координаційну раду волонтерів Київської області. На заклик зустрітися відгукнулося більше 90 волонтерів, які приїхали практично з усіх куточків області. Білоцерківщину представляли Юрій Москаленко та Ірина Кісельова (Білоцерківська волонтерська група), Костянтин Климчук (ГО «Час змін»), а також Марина Борозинець та Валентина Литвиненко.
Зустріч Володимир Миколайович розпочав із розповіді про те, як саме працює КОДА в цьому напрямку: про програми допомоги сім”ям загиблих, пораненим, учасникам АТО. Варто зазначити, що подібний міні звіт викликав шалені емоції у присутніх волонтерів. Адже хто, як не вони, знають, що робота держави в цьому напрямку, м”яко кажучи, не достатня. Більш того, чиновники зі своєю бюрократію частіше заважають, аніж допомагають.
Аби висловити наболіле волонтерам знадобилось більше години. Звісно, що ні голова КОДА, ні його заступники не змогли пояснити, чому державний кордон з Росією і досі не перекритий, чому і досі не сидять за гратами ті, що 23 роки розвалювали армію, чому Порошенко витягнув із зони АТО свого сина і протягнув його до Верховної ради, і ще багато багато різних «чому». Один з волонтерів влучно зазначив, що «АТО – це коли чиновника в кабінеті клепають обличчям об стіл, а у нас – війна!»
Далі розмова таки почала переходити в більш-менш конструктивне русло. Хоча ніхто з присутніх від КОДА толком і не зміг відповісти на елементарне запитання: що дасть ця координаційна рада нашим хлопцям? За час проведення АТО уже стільки координаційних рад та штабів було створено в кожному місті, а чи багато від них толку? Суцільні говорильні. Так і на цей раз волонтерів запросили на зустріч, де пропонується створити якусь координаційну раду волонтерів Київщини без чітких функції та повноважень.
Врешті-решт головувати на зборах почав заступник голови КОДА Христюк Дмитро Вікторович. Обговорення пішло більш предметне. Волонтери дали чітко зрозуміти, що координуватися між собою вони можуть і самі без допомоги держапарату, це може бути лише одна з неосновних функції координаційної ради. Що насправді потрібно від державної адміністрації, то це легалізація волонтерів та її вплив на той же самий державний апарат у вигляді митниці, судів, місцевих адміністрацій, які часто не сприяють волонтерській роботі.
Рішенням зборів було вирішено створити робочу групу у складі 5 волонтерів та 2 представників КОДА, які розроблять положення, де будуть прописані цілі, мета та завдання координаційної ради. Перша зустріч робочої групи відбудеться завтра.
Чекаємо ваших пропозицій! Якими ви вбачає завдання такої координаційної ради волонтерів області? Чим реально може допомогти волонтерам КОДА? Як створити не декларативний, а справді практичний робочий орган, який буде приносити максимум користі нашим захисникам в зоні АТО?
..п.с: цікаво, а хто там був від нашого селища, чи навіть району?
..чи думав хтось, наіщо нам оця надбудова? микрозайм