"Заруба" в Забір’ї

..дивна ситуація в сусідніх теренах, що майже копіює актуальний стан зі створення громад у нас, в смт.Борова і у Мотовиліському кущі: в нас НІХТО не працює в цьому напрямку, а максимально протидіють – блокують ВСІ процеси і навіть ведуть підривну підпільну роботу! Наразі в смт.Борова відсутній ГОЛОВА, а сидить тупенький картавенький тимчасовий в.о., який максимально задовольняє потреби своїх “кураторів”: відверто саботує розвиток смт.Борова, виконує лише їх вказівки з Фастова (прівет Геник!) і від смотрящего в Борові від релігійників (прівет Колюня!), підвищив офіціну зарплату (спитайте за що?), жодних рухів у створенні громади не виконує…

..фактично робить “назамовлення” нежиттєздатну громаду, з якою інші н.п. дотичні з нами спільними кордонами взагалі об’єднатись вже не мріють, хіба що поглинути..  Тому мабуть варто вже не очікувати того дозволу від “сільради в кийві” а самим ініціювати цей процес. Спроби вже були неодноразово, навіть цим докоряли Босому коли його знімали, але як тільки всілись самі – одразу настала тиша!  Далі стаття з першоджерела.

“Заруба” в Забір’ї: кому вигідно створення нежиттєздатної громади

Мешканці Забір’я, яких хочуть силоміць приєднати до Боярки, опинилися в ситуації з відомого прислів’я – без мене мене женили. Як стало відомо “Моїй Київщині”, за цими процесами проглядаються інтереси кількох ключових політичних сил області

В одному з сіл Києво-Святошинського району назріває серйозне протистояння між мешканцями та політиками. Справа в тому, що місцеві активісти скаржаться на те, що їх хочуть затягнути Забір’я у Боярську ОТГ. Так, 26 січня, попри бурхливе незадоволення жителів села, депутати сільради проголосували за приєднання до Боярської громади. Варто нагадати, що ще в листопаді минулого року у цьому селі відбулися громадські обговорення цього питання, і більшість присутніх висловилася проти такого сценарію. У грудні на засіданні сільради знову підняли цю тему, але знову – безрезультатно. Зараз місцеві активісти заявляють про рейдерське захоплення Забір’я і навіть провели акцію протесту під стінами Київської ОДА. Правоохоронними органами було відкрито три кримінальні провадження стосовно фальшування результатів громадських слухань.

Але це абсолютно не заважає ініціаторам Боярської ОТГ намагатися затягнути Забір’я в нежиттєздатну громаду. Чому нежиттєздатну? Як зазначають місцеві активісти, Боярка – депресивне місто, яке не має ані відповідних фінансових, ані зельних ресурсів для розвитку даної громади. Іншими словами, Боярка висмоктуватиме кошти з навколишніх сіл, якщо їх вдасться загнати під своє крило. Для того щоб дізнатися хто веде Забір’я у Боярку, потрібно керуватися старим латинським прислів’ям “Cui prodest” – кому вигідно?

За розповідями місцевих активістів, до них почали регулярно приїжджати гінці з Києва. Серед них був і перший заступник голови Київської облради, “укропівець” Володимир Майбоженко. Під час зустрічей з місцевими жителями він усіляко намагався переконати їх у доцільності даного об’єднання. Щоправда, враховуючи реноме Володимира Володимировича, який у 2010 році “клонував” “Батьківщину”, звівши її з дистанції на виборах до облради більшість місцевих жителів йому віри не ймуть.

Окрім того намагається переконати місцевих йти в Боярку екс-мер Славутича Володимир Удовиченко, який зараз є депутатом облради. На підсилення кинули навіть директора з науки та розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолія Ткачука, якого називають ледь не головним ідеологом реформи децентралізації.

Але найцікавішими стали регулярні візити до Забір’я мера Боярки Олександра Зарубіна, який під час святкування Водохреща став рекламним обличчям жіночих махрових халатів. Підтримати його приїжджали однопартійці з “Нових облич”. Причому, це були “варяги”. Враховуючи той факт, що у ЗМІ раніше писали про інтереси партії мера Ірпеня Володимира Карплюка в цій частині Києво-Святошинського району, підтримка Зарубіна не є великою несподіванкою. Окрім загальнополітичного впливу Карплюку необхідна Боярка з огляду на його бажання балотуватися на наступних парламентських виборах по округу №95.

З іншого боку, цікавим видається інертність керівництва Києво-Святошинського району в обличчі голови РДА Мирослави Смірнової та очільника райради Вадима Гедульянова. Утім, як повідомили джерела “Моєї Київщини” у Києво-Святошинському районі, насправді якщо Боярська ОТГ все ж таки буде створена, Гедульянов планує висувати свою кандидатуру на посаду голови громади від БПП, і нібито вже є узгодженим кандидатом від президентської сили.

Схоже, що зараз Забір’я ламають через коліно під політичний момент. Більш логічним виглядало б створення більш широкої громади навколи Боярки за участі Тарасівки, Юрівки та Гатного. Епопея із Забір’ям видається бажанням низки політичних сил утворити штучну громаду і оголосити вибори. Але місцеві жителі Забір’я цілком можуть розбити плани партійних бонз: наразі процес створення громади, якщо не повністю зупинено, то в усякому разі опинився на межі зриву.

Микола Тицький, “Моя Київщина” займ на карту

Comments are closed.