закриття садочків 22,29.12.2018

20 грудня 2018 року о 15.00 в приміщенні Борівської селищної ради відбулося засідання профільної постійної комісії депутатів YII скликання  Борівської селищної ради з питань охорони здоров’я,  освіти, екології, спорту, культури та молоді, про яку 17 грудня 2018 року було оголошено депутатам комісії та керівникам ЗДО смт Борова (по-нашому – садочкам, а по-новому –  закладам дошкільної освіти ;-). Існує протокол засідання та висновки і рекомендації. Тема засідання: нестача коштів НА ВІДПОВІДНИХ рахунках в бюджеті селища для виплати зарплати працівникам садочків. Нагадаємо, що ця нестача коштів відбулася внаслідок того, що гроші, ЯКІ Є в Борівській селищній раді, рішенням сесії треба було просто перевести з одного цільового призначення саме на цільове призначення – виплата заробітної плати за грудень 2018 року працівникам ЗДО.

Далі цитати з офіційних документів:

«Протокол № 4 засідання постійної комісії  20 грудня 2018 року 

Присутні:

Депутати комісії: голова комісії  БухальськаМ.А.;

члени комісії: Гончарова Л.М., Саковська Л.П., Микитюк Л.О, Швець В.С; в.о.селищного голови Босой Д.А.;

головний бухгалтер Бондаренко Л.Г.,

бухгалтер Роземборська В.І.,

директорка ЗДО «Калинка» Іванченко А.А., вихователь ЗДО  «Калинка» Ратошнюк О.О., завгосп ЗДО «Калинка» Токар В.М.;

вихователь ЗДО «Віночок» Панасенко Т.М.

Відсутні: депутат селищної ради вона ж завідуюча  ЗДО «Віночок»  Комендантова С.В., депутат  комісії Сладков С.А.

 

ВИСТУПИЛИ:

Бондаренко Л.Г. повідомила, що для здійснення всіх необхідних виплат в повному обсязі по заробітній платі для 47 працівників дитячих садочків смт Борова «Калинка» та «Віночок» за грудень місяць районна субвенція вичерпана, а кошти з місцевого бюджету в необхідній кількості можливо виділити лише на черговій або позачерговій сесії селищної ради.

Бухальська М.А.запропонувала знайти шляхи вирішення цього питання шляхом обговорення, щоб підготувати рекомендації комісії з висновками.

Босой Д.А. пояснив ситуацію, що у зв’язку з тим, що з причини ігнорування більшістю депутатів сесій селищної ради (1 – чергова, 6 – позачергових), де одне з головних питань було питання про внесення змін до бюджету та відповідним перерозподілом коштів на заклади дошкільної освіти селища, виник дефіцит коштів на рахунках захищених статей видатків.

Роземборська В.І. ознайомила присутніх з посадовими окладами ЗДО «Калинка» та «Віночок», відмітивши, що загальна кількість працівників складає 47чол.(з них 45 – власне працівники ЗДО «Калинка» та «Віночок», а також 2 бухгалтери….. Висловила думку, що фінансове питання можна вирішити шляхом вимушеного закриття селищних ЗДО на 2-4 дні.

Микитюк Л.О. запропонувала, враховуючи, що діти в зимовий період часто хворіють і не відвідують ЗДО, об’єднувати групи, щоб ЗДО не закривати, і тоді кожен вихователь по черзі буде працювати з дітьми,а лише 1 день буде без оплати.

Гончарова Л.М. пояснила, що часу до кінця грудня залишилося обмаль – всього тиждень і запропонувала закрити ЗДО в дні «робочих» субот 22 та 29 грудня. Інші дні – 24, 25 грудня в державі і так оголошено вихідними.

Іванченко А.А., Роземборська В.І. зазначили, що у будь-які вихідні дні залишаються працювати лише 4 кочегари ЗДО «Калинка», оператор газової установки ЗДО «Віночок»,  4 сторожі.

В обговоренні брали участь усі присутні. З розумінням поставилися до примусового заходу щодо закриття ЗДО «Калинка» та «Віночок» на кілька днів.

 

УХВАЛИЛИ:

 1. Інформацію про причини недофінансування ЗДО «Калинка» та «Віночок» узяти до відома.
 2. Профільній комісії підготувати рекомендації та висновки для адміністрації Борівської селищної ради та Фастівської РДА.
 3. Рекомендувати БСР підготувати відповідне Розпорядження, з врахуванням складної ситуації щодо відсутності законних механізмів здійснити виплату заробітної плати в повному обсязі працівникам місцевих ЗДО у грудні 2018 року, закрити їх на 2 дні – 22 та 29 грудня, які є робочими суботами.»

 

До протоколу існує додаток, що носить назву: Висновки та рекомендації робочої групи постійної комісії депутатів VII скликання  Борівської селищної ради з питань охорони здоров’я,  освіти, екології, спорту, культури та молоді, зроблені в результаті розширеного засідання комісії на основі протоколу №4 від 20.12.2018 року про оплату праці працівникам  ЗДО «Калинка» та ЗДО «Віночок» смт Борова Фастівського району Київської області.

Витяг з цього документу:

Робоча група …..провела роботу, зафіксовану протоколом №4 відповідної комісії від 20.12.2018 року та встановила:

 1. ЗДО «Калинка»: 23 працівники – 1 завідуюча, 1 медсестра, 5 вихователів, 1 музичний керівник, 3 помічники вихователя, 1 завгосп, 2 кухаря, 1 двірник, 1 робітник по ремонту, 2 сторожі, 4 кочегари, 1 праля.
 2. ЗДО «Віночок»: 22 працівники – 1 завідуюча, 2 медсестри, 5 вихователів, 1 музичний керівник, 4 помічники вихователя, 1 помічник кухаря, 1 завгосп (кастелянша, праля), 1 кухаря, 2 двірник, 1 робітник по ремонту, 2 сторожі, 1 оператор газової котельні.
 3. 2 бухгалтери, які обслуговують садочки.
 4. Станом на грудень 2018 року в зв’язку з тим, що депутати (в тому числі і завідуюча ЗДО «Віночок», яка одночасно є депутатом БСР Комендантова С.В. не відвідують сесії , а 03.12.2018 року Комендантова С.В. взагалі написала заяву про складання нею повноважень як депутата БСР) саботують сесії БСР, одним з питань на яких є перерозподіл бюджетних коштів (кошти на рахунку БСР є в повному обсязі) на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ (захищені статті бюджету) на виплату заробітної плати 47 працівникам ЗДО смт Борова не вистачає 15000 грн. + 6,5 тис. на нарахування.
 5. Примусити працювати людей безкоштовно БСР не має права. В 2019 році оплатити їм відпрацьовані в 2018 році дні не має процедури.

Зогляду на встановлені обставини робоча група комісії висловлює наступні висновки і рекомендації:

 1. Рекомендувати БСР дефіцит коштів погасити за рахунок закриття ЗДО «Віночок», ЗДО «Калинка» 22.12.2018 року та 29.12.2018 року на повний робочий день.
 2. Рекомендувати заробітну плату за 22 та 29.12.2018 року виплатити: сторожам, кочегарам та оператору газової котельні (всього 9 осіб), які повинні утримувати приміщення ЗДО в належному стані.
 3. Рекомендувати керівникам ЗДО «Калинка» та ЗДО «Віночок» довести до відома батьків і факт закриття ЗДО 22, 29.12.2018 року так і причини закриття.
 4. Довести до відома голови Фастівської РДА та начальника відділу освіти Фастівської районної ради про обставини та причини закриття ЗДО смт Борова 22.12.2018 та 29.12.2018 року.

 

… Висновки і рекомендації повинні бути негайно доведені до відома всіх вказаних осіб та підлягають оприлюдненню на сайті  www.borova.org

 

 

  займ на карту онлайн

Comments are closed.