Якщо децентралізація..

Якщо децентралізація, то з користю для людей і на справді добровільних началах

Якщо говорити про реформи в цілому, то я особисто готовий їх ­підтримувати і втілювати в життя. Але лише тільки ті з них, які принесуть користь простим громадянам нашої країни, мешканцям як великих, так і малих сіл.

Сьогоднішня децентралізація, на мою думку, невчасна і недоцільна. Після об’єднання громад ми втратимо інфраструктуру невеликих населених пунктів , а їхнім жителям буде складніше отримувати адміністративні послуги.

Бажання до об’єднання в нашому районі є не у всіх. В основному до цього прагнуть ті громади, які вважають, що їхній населений пункт буде центром і основні кошти вони зможуть витрачати на себе. А це, на превеликий жаль, так і є. Взяти до прикладу Мотовилів­ський кущ, куди входять селище Борова, Червономотовилівська сільська рада, села Оленівка та Мотовилівська Слобідка. У 2015 році за ініціативи голови районної ради Геннадія Сиваненка в Боровій проходило обговорення питання щодо децентралізації. Після того зібрання я лише ще більше впевнився у тому, що з об’єднання користі не буде. ­Пояснюю, чому. Тодішній Борів­ський очільник і депутати селищної ради закликали до об’єднання, бо після цього надійдуть кошти і їх можна буде витратити на будівництво нових очисних споруд, реконструкцію водогону та каналізації. Всі ці об’єкти знаходяться у Боровій. Тож виникає запитання: а для чого жителям сіл Мотовилівська Слобідка та Оленівка борівські очисні та каналізація? Ніхто ж не запропонував загальний ­проект, користь від якого була б усім громадам цього куща. А те, що кошти залишатимуться у центральних населених пунктах – це факт. Адже більшість депутатів знову ж таки будуть звідти, а те мізерне представництво від інших громад проти більшості не попре.

Небайдужі до свого майбутнього жителі Мотовилівської Слобідки ­згадують минуле, зокрема часи, коли об’єднували колгоспи. У нашому селі в 50-ті роки було самодостатнє, багате господарство, а після з’єднання краще не стало. Я особисто пам’ятаю, що в сімдесяті роки у селі мали будувати клуб, навіть викопали котлован, завезли фундаментні блоки та цеглу, але в один “чудовий” день усі будівельні матеріали забрали у ­Велику Мотовилівку.

Втім, зміни потрібні, і я сподіваюся на те, що нашим реформаторам вистачить мудрості прислухатися до думки народу і провести децентралізацію з користю для людей, а, головне, на по-справжньому добровільних началах, щоб громади мали реальну можливість самим вирішували свою долю.

Наша країна багата, в ній живуть працьовиті люди, які заслуговують на краще життя і щасливе майбутнє. Слава Україні!

Євген Осадчий,

Мотслобідський сільський голова

джерело займ

Comments are closed.