Яблучний Спас 2014

19.08.2014 у Борівському храмі «Успіння Пресвятої Богородиці» УПЦ відбулось свято Преображення Господнє, народна назва «Яблучний Спас».
Фотолітопис подій вже є, чиало фото зібрано, але нагадаємо про “Яблучний Спас”: Яблучний спас (другий). 2013 р.., свято Преображення Господнє 2012 (Яблучний Спас), преображення господнє. Яблучний Спас (другий Спас)(2011р.)

..події свята проходять завжди за одним “сценарієм”, тому фотозвіт рік у рік майже схожий, але завжди є відмінність і люди, що створюють це свято та приймають безпосередню участь. Текст вставлю як нагадування, зміст незмінний..

..у Борівському храмі «Успіння Пресвятої Богородиці» УПЦ відбулося свято Преображення Господнє, народна назва «Яблучний Спас» або «Другий Спас».
Було багато прихожан та жителів селища, котрі привели своїх дітей та малюків, які долучились до події . Тривала служба закінчилася освяченням земних дарів: меду, яблук, слив, груш…
..трохи фото та відео додається..

..19 серпня відзначають свято Преображення Господнє, або Спас. Цього дня у церквах святять яблука, груші, мед і обжинкові вінки, або колосся жита та пшениці.

Преображення Господнє відзначається з ІV ст. на спомин про велику подію в житті Ісуса Христа, коли він, здійснивши половину свого земного служіння і довівши достатньо свою божественність вченням та чудесами, вирішив незвичайним способом показати учням славу свого Божества. Про цю подію розповідається в Євангеліях від Луки та Матвія.

Так, розповівши своїм учням про таємницю своєї смерті та воскресіння, а також про близькі страждання, Ісус почув від них заперечення, тоді, докоряючи їм, він узяв трьох апостолів Петра, Якова та Іоана і вирушив з ними на гору Фавор, де під час молитви лице його просяяло, ніби сонце, а одяг зробився білим і блискучим, як світло. З’явились пророки Мойсей та Ілля й почали розмовляти з Ісусом. Раптом надзвичайна біла хмара накрила всіх. Із хмари почувся голос Бога: «Це є син мій улюблений, на якому моє благовоління; його слухайте».

У Біблії розповідається, що людина не може побачити Бога й після цього залишитися живою, тому всьому світові Бог з’явився не у своїй Славі — люди не змогли б витримати її, а зробити подібним до людей, утілившись у своєму синові. У момент Преображення Бог дав можливість лише трьом апостолам побачити поєднання двох природ у Христові: сяяння у людському тілі Христа божественного світла. Згідно з християнським віровченням, сяяння Фаворського світла – звістка людству про те, що всяка матерія може бути обожненою. Обожнення людини – це відновлення того образу, за яким людина створена, це звістка про можливість преображення всього світу й людства…

Народні назви цього свята – Другий або Яблучний Спас.
Крім яблук, цього дня на церковну паперть приносили й інші плоди врожаю: горох, картоплю, огірки, жито, ячмінь тощо. Усе це священик після обідні мав благословити та почитати над ним молитву, за що вдячні прихожани ділились з ним так званими початками – потроху від кожного сорту з принесених плодів.

Побожні люди не їдять до Спаса фруктів, бо на тім світі душі померлих не скуштують яблучка.

Повернувшись з церкви, родина, урочисто сідала за стіл і розговлялася: їли яблука з медом і запивали виноградним або яблуневим вином, — «щоб садовина родила». Пригощали одне одного пирогами, фруктами.
Свячений мед та віск зберігають до наступної весни і використовують для підгодовування бджіл.

Існує повіря, що свячені на Спаса яблука допомагають при сліпоті. Освячене зілля також використовують: волошки – проти падучої, запою, внутрішнього жару; відвар сон-трави – при безсонні.

Спаса – за народною мітологією, — це день поминання мертвих родичів. Таким чином, у весняно-літній сезон мерці з’являються тричі: на Страсний Четвер, на Зелені свята і на Спаса.

За народними прикметами, на Спаса літо зустрічається з осінню, першим холодом. У деяких регіонах України від цього свята вже починалися приморозки, тому й говорили: «Прийшов Спас — держи рукавиці про запас!».

..зроблено чимало фото селян, які відвідали свято у цей день, тому приємного перегляду численних світлин..

понад 70 фото..

понад 140 фото..

понад 240 фото..

..ВІДЕО МАЙЖЕ НА ГОДИНУ..
займы на карту

Comments are closed.