художня виставка Василя Легкого

12 квітня о 18.00 в галереї імені Олени Замостян розпочне роботу художня виставка Василя Легкого.

Василь Юрійович Легкий народився у Києві в 1981 році.

Закінчив видавничо-поліграфічний факультет НТУУ «КПІ» (Київський політехнічний інститут) за  спеціальністю художника-графіка.

Нині – майстер-викладач літографської майстерні Національної художньої академії мистецтв і архітектури у м. Києві.

Не так часто буває, а скоріше, то взагалі винятково, коли прізвище майстра так точно передає основну рису його творчості – легкість.  Митець працює у різноманітних жанрах художньої творчості,  але особливість виставки “Мої Мандрівки” Василя Легкого полягає в тому,що більшість робіт-живописні,створені у мандрах, і несуть у собі той казковий, мінливий світ, який нас оточує. Художник ловить сонячні моменти Буття, і ось вони перед нами. Оскільки географічні вектори такі різнонапрямлені, складається враження, що Василь Легкий перебуває одночасно повсюди: то блукає замріяними вуличками та площами Львова, то милується краєвидами болгарського Пловдива, а то знову вирушає у чергову подорож нескінченними шляхами мальовничої України…

Казкове місто Лева з його дивовижною архітектурою, Камянець -Подільський (художник добирав найцікавіші історичні місця, з особливою, характерною атмосферою), Одеські мальовничі дворики,у яких галасує дітлашня, а ось і Болгарія-античний театр у Пловдіві, сучасний театр – у Варні, на березі моря, а ось і саме море, вже поблизу Одеси – водні обшири, радісна, галаслива публіка на пляжах… Пензлю художника вдалося відтворити блиск води, тепло сонячного проміння, засмагу на тілах відпочиваючих.

А яким є Киів з погляду мандрівника? І ми разом з художником опиняємось на старому Подолі, де серед лабіринту будинків зеленіють маківки церков, згодом бачимо Дніпровську набережну, прогулюємося схилами Дніпра до Аскольдової могили і ось уже вдихаємо пахощі бузку у ботанічному саду. Робота, виконана темперою, так і називається “Бузок цвіте”.

Потім ми мандруємо до музею Архітектури та побуту Украіни де бачимо лірника,що грає на цьому дивовижному інструменті під церквою святоі Параскеви, мальовничий ярмарок на сільському майдані, хатки Поділля – ці роботи виконані у живописній техніці і чудово передають особливий колорит етнографічного дійства, а за мить ми опиняємося у дендропарку Софіівка. Особливо цікавими є акварелі художника, для яких характерна кольорова мозаїчність, деталізація, особливе, поетичне бачення світу – зокрема це такі роботи, як “Садиба Козловського”, “Лісове озеро”, “Хата у Пилипці”.В техніці акварелі виконана і “Хата в Бучаку” – художник прагне зберегти красу цього дивовижного села хоча б у своїх роботах.

Роботи митця  ніби віддзеркалюють характер самого художника,  доброзичливий і добрий, проникливий і концентрований погляд у саму суть речей для пізнання її глибинної істинності, а згодом – для її перенесення та втілення у матеріальну форму.

 

Представлений на нинішній виставці доробок автора створений у творчих мандрах  2014–2017рр.

 

Мирослава Татарчук,

старший науковий співробітник  НДВ народного мистецтва

Нацонального музею народної архітектури та  побуту України

ВАСИЛЬ ЛЕГКИЙ. НОВІ РОБОТИ.
Василь Легкий
митець. садок. картина
декілька нових робіт Василя Легкого..
взять деньги в долг на карту

Comments are closed.