Багато розмов дуже тривалий час точилося навколо вивозу лісу, вирубки лісу, знищення “легенів” навколо Борової. Тож за сприяння депутатської комісії з екології, ГО “Громадський актив селища Борова” та туристичного гуртка “Всюди Буду!” для бажаючих депутатів, учнів, виконкому, апарату селищної ради адміністрацією Плесецького лісництва було організовано зустріч для розвіювання чи підтвердження думок про лісове господарство, для діалогу з безпосередніми учасниками процесів, що відбуваються в “нашому” (насправді, зовсім в не нашому) лісі, для питань та відповідей.
Дуже цікава історія лісового господарства, підпорядкування, економічна діяльність. Якщо коротко, то “наш” ліс знаходиться на території Плесецької, Дзвонкової та Мало-Солтанівської сільських рад. До Борівської селищної ради не відноситься жодного метру навколишнього лісу. Тому кошти від продажу лісу, від санітарних рубок йдуть (в тому числі) і в бюджети цих сільських рад. Так, наприклад, тільки за один рік було перераховано 1,5 млн. грн. в одну, понад 1 млн. грн. в другу і 170 тис. грн. в третю сільради. Також багатьох турбує питання “масового винищення лісу”. Нам пояснили на цифрах, що нормативна вирубка лісу з “нашого” лісового масиву – 15 лісовозів в день. Саме це і бачимо на наших шляхах. Щодо санітарних рубок – “раніше такого не було”, то ж і екологічний стан всього довікілля змінився, і води стали отруйними, і повітря занадто забрудненим, і для китайського короїда відкрився шлях в наші краї, і з “кукурузників” ліси вже не оприскують. А шкідники, як ті колоради, вже й витривалі до будь-яких отрутохімікатів і теплі зими сприяють їх активному розмноженню цілий рік, то й хворіє ліс, а лікування, на жаль – тільки через вчасну вирубку, бо промислова вартість вчасно зрубаного дерева 2,5 тис грн. за 1 м3, пошкоджене дерево вже коштує 1 тис. грн., а “дрова” – всього 300 грн.
Звичайно, рекомендуємо переглянути відео, де наочно, з цифрами, картами все показано-пояснено.https://borova.org/plesecke-lisnictvo-zu … 7-11-2016/… Дуже сподіваємося, що всі, хто не мав змоги з об’єктивних причин приєднатися до відвідин лісового господарства, отримають з відео відповіді на багато своїх питань, а також дізнаються цікаві речі і про ліс, і про історію. Наприклад про те, що “Як гартувалася сталь” – це оповідь саме про борівську вузкоколійку, яку не досить уважний до назв Микола Островський “переніс” в Боярку Старший лісничий – Василь Володимирович – показав нам не тільки свою безпосередню роботу (лісове господарство, вирощування молодняка та декоративних рослин, роботу камери спостереження за протипожежним станом лісу, нову протипожежну станцію з автомобілями), але й проявив себе як людина, що небайдужа до історії нашого краю: розповів про Змієві вали (та показав їх на карті і в природі), про події 1941-1943 років в наших лісах, навіть про льдовиковий період – залишки якого є в нашому лісі. микрозаймы и займы онлайн без отказа