випадкова археологія 114

.чергові знахідки з теренів Мотовилівського куща, а саме в лісовому масиві поруч залізниці, але на значній відстані в глибині лісу, де колись була гілка вузкоколійки, і що видобуто з грунтів, та тепер надано для огляду. Знахідка схожа на звичайний костиль.

..їх чимало знайдено на схилі, що утворений від насипу під полотно залізничної колії, у розсипаному виді. Стан збереження помірний, враховуючи середовище і терміни, бо гілку залізниці розібрали понад 60 років.

..опис насипу свого часу був:  вузкоколійка. ліс. 29.11.2016


..приблизно знайдено в межах 231 кварталу..


..добре видно на цій мапі діогональний штрипунктир, яким ймовірно гілку вузькоколійки і зазначено, бо тепер по насипу йде стежина.


..стара мапа з кварталами, і на ній вказано місце де йде вузькоколійка.


..сучасна мапа лісництва

 приклад кріплення до шпал через прокладку рейки костилем.


..тильне фото прокладки. З теренів інетів.


..типовий комплект: костиль, прокладка, ще й пластина додаткова. Це теж надано як зразок з інтернетів..


фото кріплень..


..приблизно так на кресленні виглядає костиль.

..там тягло було запряжене і споживало сіно-солому, паротяги чи якась механізація була відсутня, лише транспортування колод до магістралі і виробництва.

..ці знахідки, як додаток до раніше видобутого, що в описі: випадкова археологія 98 – ..коліща від вагонетки вузкоколійки з лісу поруч ст.Мотовилівка, яке знайшов випадково і передав місцевий мешканець (за що йому велика дяка), бо попередню знахідку кажуть хтось здав у металобрухт. Це черговий доказ існування вузкоколійки до насипу і карт в цьому лісі.

  займы онлайн

Comments are closed.