Відставка як наслідок

Преамбула :

нижче наведена типова стаття з типового районного видання про чергову типову місцеву проблему: усунення непокірного серетаря місцевої ради. І як то воно було..

Фа́була

31 жовтня 2017 року вісімнадцять депутатів та міський голова проголосу­вали за зняття мене з посади секретаря міської ради.

Чому пишу цю статтю? Тому що хочу донести до фастівчан свої думки про причини тих чи інших рішень керівників міста, їх наслідки та методи, які використовує керів­ництво міста. Це добре прослідковується на прикладі моєї відставки.

Ініціатором мого звіль­нення виступив колишній регіонал, колишній заступник міського голови (за часів президентства Яну­ковича) Олег Нестеренко спільно із соратницею міського голови Наталією Базюченко. Так от. Причини. Причини мого призначення два роки тому. Наслідки призначення. І відставка як наслідок. Вважаю, що два роки тому, після оголошення результатів виборів, міський голова і його команда не могли повністю взяти контроль над владою у місті. Тому міський голова, на мою думку, зробив ви­гляд, що він дотримується принципів демократії, і для створення більшості в раді пішов на компроміс, призначивши на деякі посади людей не зі своєї команди. Людей, які думають не про лояльність до міського голови, а про інтереси фастівчан. Таким чином я стала секретарем міської ради.

За період моєї роботи на цій посаді щось вийшло, щось не дуже, але робота ради спрямовувалася мною на добробут міста. А це когось завжди не ­влаштовувало, особливо ­депутатів-восхвалителів міського голови. Їм не подобалося, що ми з однодумцями працювали без домовленостей, чесно і для людей. Працювати було непросто. Весь час відчувалося намагання з боку лояльних до міського голови сил створити штучне протистояння та кон­флікти. Наслідком такого проти­стояння став розкол у більшості і переформатування більшості. На мою думку, лояльність до себе міський голова купував посадами. І моя посада стала розмінною монетою в цих торгах. Адже мої принципи чесності, справедливості, професіоналізму – це ніщо, якщо ти сліпо не виконуєш будь-яку забаганку міського голови.

І всі депутати поділилися на своїх і чужих. Своїм, як відомо – все, чужим – закон. Робота нелояльних до міського голови депутатів на округах не підтримувалася, не фінансувалася, ініціативи таких депутатів відправлялися на смітник. На моє переконання, таким чином міський голова зібрав нову більшість і вирішив забрати всю владу собі. Депутати відправили мене у відставку, а на моє місце призначили Сергія Ясін­ського, причому все це відбулося незаконно. Я звернулась до суду, і він підтвердив незаконність ухваленого радою рішення депутатів. 6 лютого суд прийняв рішення “поновити Датко Наталію Іванівну на посаді секретаря Фа­стівської міської ради, а рішення Фастівської міської ради №2-ХХХІІ-VІІ від 31.10.2017 р. “Про дострокове припинення повноважень секретаря Фастів­ської міської ради сьомого скликання” визнати незаконним та скасувати”.

8 лютого мене було поновлено на посаді, але цього ж дня я написала заяву на звільнення. Я вважаю, що на будь-якій посаді головне – принципи, порядність, професіоналізм. А теперішня влада, на мою думку, цінує пристосуванців, безпринципних статистів, які потрібні лише для того, щоб надавати законність рішенням купки поплічників міського голови. А будуть корисні ці рішення для фастівчан чи ні – це вже не на першому місті. Головне – лояльність.

На моє переконання, для окозамилювання проводяться якісь заходи, а в цей час у закритих кімнатах діляться бюджетні кошти. Невідкрито, непрозоро, непублічно…

Хочу закликати фастівчан активніше включатися в контроль міської влади, щоб побороти продажність, підлабузництво, блат і корупцію хоча б у нашому маленькому місті. А міський голова і його безпринципні підлабузники повинні зрозуміти, що маючи абсолютну владу, вони мають і абсолютну відповідальність. Про наслідки цього нехай спитають у трьох десятків депутатів Партії регіонів у міській раді минулого скликання.

Я та мої однодумці дивимося з оптимізмом на майбутнє Фастова, бо хочемо, щоб він був красивим, затишним, комфортним, процвітаючим, сучасним, європейським. Хочу побажати в подальшому нашим фастівчанам: коли на ви­борах ви заходите в кабін­ку для голосування, щоб поставити “+” навпроти прізвища свого кандидата, добре подумайте, адже ви обираєте майбутнє своїх дітей, а продавшись на виборах і жаліючись на життя, згадайте, за кого ви проголосували.

Здоров’я, добра, миру всім нам та розвитку на­шому місту!


З повагою – Наталія Датко,  депутат Фастів­ської міської ради, фракція ВО “Батьківщина”

Редакція “Перемоги”, відповідно до журналістських стандартів, ­готова опублікувати й іншу точку зору – точку зору тих, хто має інший погляд на ситуацію у міській раді.

 

п.с.: влучна цитата “А теперішня влада, на мою думку, цінує пристосуванців, безпринципних статистів, які потрібні лише для того, щоб надавати законність рішенням купки поплічників..” (с) кредит

Comments are closed.