Ветерани. архів 2012

..коротенька біографія, фото та відео, ветеранів ВВВ, які мешкають на території селища Борова. Інформація була актуальна на 2012 рік..

Лебідь Анатолій Кирилович

Народився 7 лютого 1925 р. у місті Козятин Вінницької обл. В сім’ї залізничника. Закінчив 7 класів до початку війни. Навчався у середньоросійській школі №27. Під час війни був полоненим у концтаборі. Після визволення Козятина у 1943р працював при комендатурі. 2 квітня 1944 р. був знову мобілізованний до лав армії.
Воював:
Перший Український фронт, піхота, командир полкової гармати. Був поранений. Переніс операцію по видаленню осколків в Польші.Демобілізувався у 1950 р. у званні гвардії-сержант.
Одружений, має доньку та сина.

Дядченко Петро Васильович

Народився 10 травня 1918 р. у Недригайлівському р-н, Сумської обл. Переїхав до Борової у 1952р. До початку війни працювава головним бухгалтером в фінслужбі м.Львів. Воював спочатку на воєнно-морському флоті, а потім на Першому Українському фронті. Має три поранення та одну контузію. На пенсію пішов з посади зам.ректора з господарчої частини вузу «Нархоз».

Мавріна Христина Сергіївна

Ветеран ВОВ. Донор. Медсестра.
Людина, яка все своє життя присвятила рятуванню людей, на війні і в лікарні.
Народилася у 1922 році 20 червня, у с. Будища, (відсутні дані детальні про дитинство та ін.), з перших днів війни була мобілізована і по 1946 рік служила.
Детальніше на фото та відео.
Відео коротеньке, але наданної інфрмації вдосталь, та й важко згадувати..
Фото, з дитинства до сучасних часів, як мить – все життя..
Детальніше ТУТ..

Поліщук Микола Іванович

фронтовик, сапер, ветеран ВВВ..
Детальніше ТУТ

Жеребцов Євдоким Андрійович

Народився 14 березня 1927р. в Білорусії, в селі Гусевиці, Гомельської обл. В сім’ї робітника. В с.Борова проживає з 1936 року. В 1944 році був призваний до лав Червоної армії. Охороняв воєнні об’єкти в місті Фастові. Після навчання служив в артилерійських військах. Згодом був переведений у 1946 році до авіачастини. Служив там до 1952р. в званні сержант помічник командиру взводу. Після демобілізації працював на КВРЗ до 1967р. З 1967р. працював на ДОКу с.Борова. Звідти пішов на пенсію 1987.

Качан Дмитро Сергійович

Народився 6 листопада 1926 р. в Новосибірській обл. в с. Веселовка в родині робітників. З 1944 приймав участь у боях з японцями, а по 1952 рік служив на Далекому Сході, піхотинць, має звання сержанта. Під час боїв отримав поранення та контузію. Інвалід 1 групи.З 1961 року проживає в селищі Борова.

Мінаков Анатолій Степанович

Народився 15 червня 1926 року в Курській обл. Хотижинський р-н., село Путчино в родині селян. В Борові проживає з 1955 року. Служив автобаті водієм. Має поранення. На пенсію пішов з РСУОПКО м.Києва.

Шпаковський Микола Іванович

Народився 8 квітня 1926 року в Житомирській обл. Коростишивський рн., село Грабовка в родині поляків. Під час окупації був на примусових роботах в Германіі. Приймав участь в бойових діях на території Польші та Германії в артилерійських військах в званні рядового. В Борові проживає з 1950 року. Має поранення, інвалід 2 групи. На пенсію пішов з КВРЗ.

Гамаюнова Антоніна Миколаївна

Народилася 06.09.1925р. в Тюменській обл. в селі Локті в сім’ї робітників. В с.Борова проживає з 1965 р. Приймала участь в бойових діях медсестрою на Першому Українському фронті.
Інвалід ІІ групи.

Обухівська Катерина Сергіївна

Народилася 24.02.1925 р. в м.Бишів в сім’ї хліборобів. Проживає в с.Борова з 1950 року.
Воювала від Львову до Берліну в зенітно-артилерійських військах Першого Українського фронту в званні рядової. До мобілізації була в партизанах. Має поранення, інвалід І групи. На пенсію пішла з Київської поліграфічної фабрики.

Шубіна Антоніна Денисівна

Народилася 23.03.1924 р. в селі Мировка Кагарлицького району. Перед війною провчилася рік в медичній школі. Після звільнення села Мировка у 1944 році, була мобілізована в госпіталь №160 8972 військово-польової пошти, де працювала до кінця війни. Інвалід ІІ групи. В Борові проживає з 1965 року. Маючи освіту акушера-гінеколога, працювала медсестрою в тублікарні селища, і проробила там 23 роки. Звідти пішла на пенсію.

Шварцах Петро Євгенієвич

Народився 05.06.1927 р. в місті Чичильник Вінницької обл. Батько вчителював, мати техрбітник. Воював на Далекому Сході 7 років: Корея, Маньчжурія, Сибір..
Служив в автотранспортних військах. Демобілізувався в 1951 р. З 2002 р. проживає в Борові. На пенсію пішов з Вінницької фабрики.

Васильченко Микола Трохимович

Народився 20 червня 1926 р. в селі Руликів Васильківського району. В Борові проживає 83 роки свого життя. Мати Марія Микитівна, батько Трохим Кононович.
Воював на Першому Українському фронті, призваний до армії у 17 років. З 1947 року по 1955 був командиром піхотного зводу. Демобілізувався у званні старший сержант. Має три поранення і три контузії, І група інвалідності.

Круковська Юлія Миколаївна.

Народилась 31 січня 1928 року в м.Ленінград, в Борові проживає з 1934 року. Під час війни була в партизанському загоні ім.Соколова. Інвалід І групи. Рідна сестра Круковської Марії 1918 року народження, яка працювала на трикотажній фабриці м.Київ, і її взяли в підпільну групу.
Мати Ганна Павлівна, батько Микола Іванович. Юлія Миколаївна працювала на заводі медичних аппаратів м.Києва. У 50 років пішла на пенсію.

Дзюнзюк Микола Петрович

Народився 26.04.1926 р. в Житомирській обл. в с.Пустельники в сім’ї хлібороба. Мати Марія Михайлівна, батько Петро Іванович. В Борові проживає з 1955 р. Воював на Першому Українському фронті в артилерійських військах танкового батальону в званні рядового. До пенсії працював водієм в КПІ.

Шиян Олексій Тимофієвич

Народився 30 березня 1914 року в Киргизії, Іссикульська обл. Тюркський р-н., село Михайлівка. Мати Пелагея, батько Тимофій – родина колоспників. Воював Четвертий Український фронт, спочатку водієм, а потім танкістом. Після війни працював на військовому заводі на озері Іссик-Куль, випробовував торпеди, пропрацював 30 років.
Має поранення, контузію, інвалідність.

Чабак Марія Антонівна

Народилася 03.02.1923р. в селі Карапиші, Миронівського р-н., Київської обл. в родині залізничника. В Борові проживає з 1943 року. Перед війною у 1939 році закінчила медичне училище і працювала в «Октябрській» лікарні. У 1940 році працювала в госпіталі в Черновіцах. В перший день війни приймала поранених прикордонників о 4 ранку 22 червня. Під час відступу до Ростову-на-Дону, її дивізію направили на формування нової дивізії в місті Дербент (Дагестан). Звідти направили на Севастополь, де в штольнях був їхній госпіталь. Має поранення, інвалід ІІ групи. На пенсію пішла з лікарні в с.Глеваха з психоневрологічного відділення, де відпрацювала 26 років. Із своїм чоловіком познайомилась в рідному селі після війни. Згодом він працював вчителем математики в Борівській школі.

Крохмалюк Михайло Іванович

Народився 10.01.1920 р. в Хмельницькій обл. Білогірський р-н., село Карасиха в родині хлібороба. Мати Антоніна Семенівна, батько Іван Євдокимович. Через великий голод, родина переїхала до с.Глеваха, Київської обл. До війни закінчив курси шоферів. Призваний до лав радянської армії у 1940 р. на Далекій Схід в міста Бекін, Уссурі, Іман. В 1942 році його перевели на Другий Український фронт, 8 механізірований корпус, самоходно-артилерійський полк. В основному брав участь у звільненні м. Корсунь-Шевченків, м.Олександрівка (Кіровоградська обл.). Згодом полк було перекинуто на 2 Білоруський фронт. Дійшов до меж Берліна на самоходці. Війну закінчив на р.Одер. Після війни працював на базі Главхліба, потім залізничні перевезення пошти м.Києва, на пенсію пішов з ДОКу с.Борова. У Борові проживає з 1965 р.

Самалюк Ніна Павлівна

Народилася 8 травня 1929 р. у с.Свіса Сумської обл. Ямпільського р-н. в родині військового, який загинув під час війни. Батько Цегельник Павло Пантелеймонович, мати Дарина Олексіївна. Воювала в партизанських загонах в лісах Брянщини під керівництвом Ковпака. До пенсії працювала в м.Глухів Сумської обл. завідуючою дитсадком. В Борові проживає з 2003 року.

Марцих Петро Несторович

Народився 14 серпня 1925 р. в с.Томашівка, Рокитнянського р-н, Київської обл. в родині робітників. Воював: Денінградський фронт, Друга Ударна армія, кулеметна рота, піхотинець. Інвалід ВОВ друої групи. Має поранення. До пенсії був головним бухгалтером інституті картопляного господарства в м.Немішаєв. В Борові проживає з 2000 р.

Власік Василь Кирилович

Народився 30 березня 1922 р. с. Яхни Лісові, Вінницька обл., у родині селян. Воював в Румунії, Югославії, війну закінчив в Австрії в піхотних військах. Має поранення, інвалід другої групи. До пенсії працював фельдшером. У Борові проживає з 2001 року..

Чапрак Іван Лукич

Народився 3 липня 1922 року в Польші, Грубишівський р-н, село Стрижовичі. Мати Софія, батько Лука. Служили у панички Юрильківської. Призваний у 1944 році в перший Укріїнський фронт, 333 полк, дивізія 117. Стрілок. Розвідник. Дійшов до Берліна. Має три поранення та одну контузію. В Борові проживає приблизно 40 років. На пенсію пішов з молокозаводу селища Борова.

Машовець Микола Карпович

Народився 10 березня 1922 року в с.Грушня Бишівського р-н. мати Тетяна Парфирівна, батько Карпо Олексійович. Родина селян. Служив спочатку на Донбасі, але сильно захворів, і його перевели до 3 Білоруського фронту, 95 стрілецький полк, 31 стрілецька дивізія, зв’язківець, під керівництвом Жукова. Пройшов з Київа, Литву, Західну Прусію до Кенісбергу. 24 квітня 1945 року був тяжко поранений і отримав контузію, і закінчив війну у Кенісбергі. Після війни переїхав до Борової, у 1945 році. Працював до пенсії у Фастівському «межколгоспстрою».

Дубовенко Іван Степанович

Народився 07.07.1931 р. в Житомирській обл. Попільнянський р-н., село Харліївка. Мати Харитина, батько Степан, селяни. Був у партизанському загоні під керівництвом Ліщинського. В с.Борова проживає з 1962 року. З цього ж року почав працювати на КОКОСі і до самої пенсії, понад 40 років.

Учасники бойових дій

1. Гамаюнова Антоніна Миколаівна 06.09.1925р
2. Дядченко Петро Васильович 10.05.1918р.
3. Дзюндзюк Микола Петрович 24.04.1926р.
4. Крохмалюк Михайло Іванович 10.01.1920р.
5. Лебідь Анатолій Кирилович 17.02.1925р.
6. Лисенко Марія Олексіївна 15.09.1923р.

Неповнолітні, призвані для розмінування:

1. Жеребцов Євдоким Андрійович 13.03.1927р.
2. Полищук Микола Іванович 19.11.1926р.
3. Ромаш Олександр Сергійович 01.04.941р.

Інваліди війни:

1. Власік Василь Кирилович 1922р.
2. Васильченко Микола Трохимович 1926р.
3. Качан Дмитро Сергійович 1926р.
4. Кострицький Петро Васильович 1931 р.
5. Крюковська Юлія Миколаївна 1928р.
6. Мавріна Христина Сергіївна 1922р.
7. Марцих Петро Несторович 1925р.
8. Машовець Микола Карпович 1922р.
9. Никоненко Іван Іванович 1947р.
10. Обухівська Катерина Сергіївна 1925р.
11. Стаховський Олексій Михайлович 1924р.
12. Самолюк Ніна Павлівна 1929р.
13. Чабак Марія Антонівна 1923р.
14. Чапрак Іван Лукіч 1922р.
15. Шубіна Антоніна Денисівна 1924р.
16. Шпаковський Микола Іванович 1926р.
17. Шварцах Петро Євгенович 1927р.
18. Шиян Олексій Тимофійович 1914р.
19. Шуковський Святослав Петрович займы онлайн

Comments are closed.