Троїцька поминальна субота

Перед святкуванням Зіслання Святого Духа проходить Троїцька батьківська поминальна субота. Вона починається з вечора п’ятниці спеціальною службою – парастасом (з грецької – клопотання). Вся Православна Церква молиться перед Господом за своїх одвіку спочилих членів. Таким чином вони прилучаються до свята заснування Церкви Христової. Адже Дух Божий все в світі освятив: і живих, і померлих. Тому отці Церкви поминали своїх відійшлих у вічність батьків, братів і сестер.

Панахиди служилися ще в катакомбній Церкві, коли перші християни в Римській імперії були гнані. І слово «панахида» в буквальному перекладі з грецької мови означає «служіння вночі». Коли Церква стала вільною, вийшла з катакомб, то панахида стала службою за покійних. Із часом з’явилися особливі поминальні суботи у період постів.
Батьківською ж субота називається тому, що батьки ближче за всіх до своїх дітей. А поминають раніше тих, хто ближче по плоті. Звичайне поминання починається з покійних батьків. Віруючі моляться за тих, що народили їх, прародичів, тому поняття «Батьківська субота» пов’зане з кровними узами. Близькі йдуть в інший світ із пристрастями, пороками, гріхами, тому православні в ці дні особливо просять у Господа, щоб Він помилував їх. У храми приносять милостиню: хліб, єлей та інше, пишуть поминальні записки з іменами покійних, щоб і священик, і вся громада спом’янули їх у молитвах. получить займ на карту

Comments are closed.