танк, підбитий у Василькові

Радянський танк, підбитий німцями у Василькові. Сторінка у ФБ “Васильків на старих світлинах” надає нових архівних повідомлень, а прискіпливий аналіз дописувачів насичає фактами і цікавими свідченнями.

..нижче фрагменти зі спілкувань відеосно теми:

Nigram Neanonim Думаю, таки не підбитий, а залишений у вигляді БВТ (броньована вогнева точка). Аргументую:
1. ближній до нас БТ-7 на колісному, а не гусеничному ходу. Траки складені поверх надгусеничних полиць. У бій вони так не ходили, це варіант для більш швидкого та економного пересування автомобільними дорогами. При наближені до лінії зіткнення танк переводився на гусеничний хід.
2. При цьому, не видно спроб знищити техніку, яка вийшла з ладу, при підході супротивника. Танк з бензиновим двигуном. Тряпку в бак – і тікай. Але він явно не горілий. Коло люка не закопчене і бандажі колес цілі.
3. Ліхтарі таки побиті. В останньому для танку бою, бо замінити фару не довго, а для нічного руху танк має бути готовий.
4. Тактику, коли знерухомлений танк витягується на перехрестя вулиць, а інший з максимально захищеної позиції прикриває лише його, щоб піхота близько не підійшла, вигадали ще задовго до того у Іспанії. Не беруся стверджувати, але дуже схоже.

І да, я радий, що у нас тут знавці танків зібралися, але на фото БТ-7 ранніх серій до 37-го року (обидва). У БТ-5 в лобовій проекції вертикальна пластина броні лише на люці мехводія, а у БТ-7 вертикальна деталь зверху від борта до борта.

Denys Pereverzev Nigram Neanonim Друже дякую за інфо… в мене дужі великі сумніви шо це Васильків тікали як могли… ваша версія?

Nigram Neanonim    Денис Переверзев а от теж уявлення не маю, що то у нас могли бути тут за танки. Чисто теоретично у нас тут був збірний загін ген.Матикіна неподалік, в якому до відходу на лінію КіУРа лишалося 40 танків майже без палива. За таких умов декілька машин якра могли лишити прикривати відхід.

Але я б не скидав з вагів і варіант, що це той Васильків, що у Шполянському р-ні Черкаської області. В тих місцях і танків більше було, і бої точилися, і трофеїв німці взяли немало.

Liudmila Shkulkova Ще був такий танк. Ймовірно, на Соборній

Nigram Neanonim Так, якби на Соборній з цього ракурсу ще був би собор🙂
А звідки відомо, що це фото з нашого Василькова? У мене щодо нього суперечливі думки, деякі з яких треба б перевірити

Liudmila Shkulkova На Соборній приблизно це місце може бути

Nigram Neanonim Так, я тут порився і з великою долею ймовірності можу тепер сказати, що то за танки, звідки вони до нас приїхали, коли були підбиті і т.д.
Станом на 29 липня 41-го року фронт на васильківському напрямі проходив по лінії Він.Стави-Пінчуки. Оборонялися там 165-та та 175 сд РСЧА (стрілецькі дивізії робітничо-селянської червоної армії). У стик між цими дивізіями німці нанесли удар силами трьох своїх дивізій: 99-ї лпд, 71-ї та 95-ї. І так вдало ударили, що у радянській обороні виник розрив у 20 км. Щоб закрити його, з фастівського напрямку було відведено збірний загін П.М. Матикіна (на момент створення – 2000 переважно моторизованої піхоти, 40 танків, з яких 7 Т-34, інші БТ та Т-26). Із залишками 175 стр.дивізії та 3 кд цей загін спробував закріпитися у Василькові, але після боїв 30-31 липня відійшов до лінії КіУРу.
Більше радянських танків у Василькові не було до самого звільнення, але тих уже німці фотографуватьи не могли б так.
І тут ще два моменти:
1. Версія про відому з Іспанії тактику прикриття нерухомого танка рухомим отримує дотичне підтвердження, адже командир загону Матикін був учасником війни в Іспанії (називався “полковник Філіппе”. Ймовірно, бо Пилип Миколайович).
2. Мене насторожував Т-34, бо дуже же в нього помітні тактичні знаки на башті. У Василькові частин з такими не було. Були ближче до Умані та аж геть під Одесою. Але характер формування загону Матикіна з того, що було під рукою у Києві, включаючи танки інших частин, що проходили там ремонт, може такі знаки пояснити.

кредит на карту

Comments are closed.