Святий Пантелеймон

Святий Пантелеймон (грец. Παντελεήμων — все-співчутливий, † 305) — ранньохристиянський великомученик, за фахом був лікарем, став відомий як великий цілитель.

Святий Пантелеймон походив із поганської родини, що проживала в Нікомидії (сьогоднішнє м. Ізміт, Туреччина) у Малій Азії. За професією був лікарем. До Христової віри його навернув і охрестив св. Єрмолай. Пантелеймон відзначався великим милосердям до вбогих, яких лікував без грошей, часто чудесним способом. Оскаржений своїми колегами-лікарями перед імператором Діоклетіаном у тому, що він проповідує Христову віру, Пантелеймон загинув мученицькою смертю 305 року.

Свята голова Пантелеймона до сих пір зберігається в руському Пантелеймоновому монастирі на Афоні. Частиці мощей святого знаходяться в багатьох містах України та Росії.

Іконографія[ред.ред. код]

На православних іконах він представлений юнаком в одязі святих цілителів — синьому хітоні зі золотими нарукавниками, синій сорочці зі золотим оплеччям та коричневому плащі, зібраному на грудях. На лівому плечі вузький білий пасок, подібний дияконському орарю. В правій руці мученицький хрест, в лівій — коробочка для ліків, по формі нагадуючи чудотворні реліквії.

Пам’ять[ред.ред. код]

Джерело[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

срочный займ без проверок

Comments are closed.