Став "Комбінат"

..став “Комбінат” названо завдяки споруді, що стоїть на горі з такою-ж назвою, де свого часу працював цех переробки та консервування овочей та фруктів, оку та пюре, що збирали з дослідних ділянок тогочасного КОКОСу..

..зараз господарство втратило свої позиції: зникло тваринництво і ферма з коровами, занепав тепличний комплекс, задичавів сад. Всі ці господарські об”екти використовували воду з річки в своїх цілях: поїли, поливали і т ін.. Став був “стратегічно важливим” для господарства об”єктом! Тепер це просто ставок, який причетний до господарства, і все…
..гребля стоїть без ремонту вже давно, кам”яний місток і пороги потроху руйнуються, сходи перекатів обвалились і торчать з плит арматуринами, по яким сочиться вода. Сам став заріс водорослями і замулився глинищем з пагорбів, заростають очеретом берега..

..зарослі вигрібають саморобними “тралами”, очищаючи місце лову для вудки, складаючи “капусту” на берег. Для невеличкої втіхи, поседіти на березі з вудкою, треба “прополоти” чимало за годину. А потім ще спробувати щось упіймати..

..невтішна картина доповнюється тихим безладом на плесі: є рибалки, що відверто браконьєрствують, сітками та електровудками вибивають рибу! Звичайним рибалкам, що користуються вудками і стають свідками таких дій, дуже прикро. Став загального користування перестає таким бути. Кажуть, що звертались у місцеву міліцію, писали заяву. Що порушника повинні були попередити чи покарати, але…
..неважко здогадатись, що було далі: міліціянти отримали від порушника рибки, віддали вилучені сітки, і …все. Саме так розповіли рибалки..
..тож на правоохоронців вони махнули рукою, бо ті проявили себе, і планують якісь інші дії..

..про спробу навести лад, про певні кроки, була невеличка “балачка”: закупити під осінь рибу білий амур, випустить його в став, щоб виїв зайву рослинність на дні, прорідив плесо. Спроби скинутись виникали, але відсутня координація і відповідальний за це, як на ставку “Цетральному”, де є своя “Спілка рибалок” селища Борова. Може організуються?

..ось такий стан речей на данний момент зі ставком “Комбінат” на р.Стугна в селищі Борова. Може є поради чи спроби вирішити проблему, в темі на форумі. микрозаймы

Comments are closed.