сесійні клопоти. вхід

..маємо питання, про формат відвідування сесій місцевих рад громадянами, що проводяться нашими обранцями. Відомо, що всі подібні заходи є відкритими та з вільним доступом, де є можливість послухати про різні питання та їх рішення, і навіть занотувати чи задокументовати у будь який спосіб. А згодом зберегти, систематизувати або навіть розповсюдити цю інформацію, закріплену законом. Водночас є чутки, що є певні обмеження в окремих місцевих радах, на подібні речі..

..можливо це дійсно просто “чутки” і подібне у наш час не можливе, тому як приклад цитата: “Формат “обмеженого доступу” є дискримінацією та порушенням принципу гласності органів влади, оскільки фактично в такому випадку громадяни позбавлені можливості відвідати засідання міської ради, якщо в них немає знайомих депутатів чи посадовців.”

..джерело: ЗАКОН УКРАЇНИ Про місцеве самоврядування в Україні
17. Сесії ради проводяться гласно із забезпеченням права кожного бути присутнім на них, крім випадків, передбачених законодавством. Порядок доступу до засідань визначається радою відповідно до закону. Протоколи сесії ради є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації”.

{Частина статті 46 в редакції Закону № 1170-VII від 27.03.2014}

..а далі ще текст по темі:
“..Враховуючи, що в Україні відбувається процес децентралізації та повзучої реформи місцевого самоврядування, радам передають усе більше повноважень. Тому обов’язково потрібно забезпечити зручні та доступні механізми контролю з боку громадян органів місцевого самоврядування. Інакше є ризик, що корупція просто перейде з національного рівня на місцевий.”
джерело

..децентралізація та створення громад! Саме так і повинно відбуватись, коли до сусідів приходять порадитись про спільні питання, або шляхи їх вирішення. Відвідувати сесії місцевих рад, ознайомитись з колом питань, шукати шляхи вирішення і …потроху зближатись. Тому варто започаткувати традицію, коли в селах Мотовилівського куща (майбутньої громади), будуть запрошувати на сесії сусідів на вирішення спільних питань..

займы на карту

Comments are closed.