с.Веприк. Конференція присвячена Кирилу Стеценко.

У селі Веприк відбудеться конференція присвячена Кирилу Стеценко. Початок 27.04.2012 о 12 годині в школі біля музею-садиби. Планується виступи краєзнавців-істориків та творчих колективів.
..о 15.00 в краєзнавчому музеї м.Фастів відбудеться виступ-концерт дітей з музичної школи, які будуть виконувати твори К.Стеценка.

Кирило Стеценко
(24.05.1882 – 29.04.1922)

Кирило СтеценкоВидатний український композитор, музично-громадський діяч.
Автор опер “Полонянка”, “Кармелюк”, “Іфігенія в Тавріді” та чотирьох дитячих опер, кантат, музики до вистав “Сватаня на Гончарівці”, “Гайдамаки”, “Про що тирса шелестіла”, солоспівів. Кращі хорові твори – “Сон”, “Веснонько-весно”, кантати “Шевченкові”, “Єднаймося” – увійшли до скарбниці української класичної музики.

Перейти до списку пісень >>

Місце народження: с. Квітки Корсунь-Шевченківського району на Черкащині

Біографія
Кирило Григорович Стеценко народився у селі Квітки Черкаського повіту на Київщині в родині маляра-самоука. З 1892 учився в рисувальній школі М. Мурашка і Софійській духовній бурсі у Києві. З 1899 співав у хорі М. Лисенка, у якому пізніше був помічником дириґента. 1903 закінчив Київьку Духовну Семінарію і до 1907 навчався в Музично-Драматичній Школі М. Лисенка. 1907 заарештований за участь у громадській діяльності і висланий на Донеччину. З 1908 повернувся з заслання і навчав співу у Білій Церкві і Тирнові. 1911 висвятився на священника і отримав парафію на Поділлі. З 1917 працював у Києві в музичному відділі Міністерства Освіти; організував капелю ДУМКА, з якою подорожував по Україні. 1921 знову на парафії в с. Веприку на Київщині, де й помер.

Своєю творчістю й діяльністю Стеценко був продовжувачем національного напряму української музики, розпочатого М. Лисенком. Музичній мові Стеценка притаманні багатство мелодій і різноманітність гармонійних засобів. У його творчості важливе місце посідають сольоспіви (понад 30) на слова Т. Шевченка, І. Франка, Лесі Українки, О. Олеся тощо. Багатогранна хорова музика Стеценка: церковні твори (дві літургії, панахида), кантати, хори а капеля і з фортепіяновим супроводом та обробки українських народних пісень. Музика до п’єс (“Сватання на Гончарівці” Г. Квітки-Основ’яненка, “Про що тирса шелестіла” С. Черкасенка, “Бувальщина” А. Велисовського), опери (не закінчені “Полонянка”, “Кармелюк”), драматична сцена “Іфіґенія в Тавріді” за драмою Лесі Українки, музика до поеми Т. Шевченка “Гайдамаки”, дитячі опери (“Івасик-Телесик”, “Лисичка, котик і півник”). Стеценко автор шкільних співаників.

Література:
1. Козицький П. Кирило Стеценко (спроба критично-біографічної характеристики) у ж. Музика, ч. 2 — 5. К. 1923;
2. Грінченко М. Кирило Стеценко — композитор (критично-життєписний нарис). X. — К. 1930;
3. Пархоменко Л. Кирило Григорович Стеценко. К., 1963;
4. Лісецький С. Риси стилю творчості К. Стеценка. К., 1977;
5. Федотов Є. Кирило Григорович Стеценко-педагог. К., 1977.

Джерело: Вікіпедія http://uk.wikipedia.org/

Дивіться також:
http://bezcenzury.com.ua/ua/archive/2148/2174/2175.html
http://memorial.org.ua/education/music/stecenko/1.htm
займ онлайн

Comments are closed.