Роман Олександрович Рабінович

У 2007 році у школі був створений краєзнавчий музей, основоположником і меценатом якого був колишній вчитель школи Рабинович Р.О. В музеї зібрані матеріали з історії сіл Червона та Велика Мотовилівка, історія освіти, речі давнього побуту, матеріали з історії Великої вітчизняної війни, а також матеріали про воїнів – афганців.
Учні місцевої школи можуть реально доторкнутися до історії рідного краю. Музей є осередком культурного і патріотичного виховання школярів.

Роман Олександрович Рабінович проживає і працює у Сполучених Штатах Америки.

Але й далеко від України він не забуває про свою батьківщину, де залишив частинку свого серця. Роман Олександрович всіляко допомагає школі, в якій він працював; школі, в якій кожен вчитель і кожен учень пам’ятає свого колегу і наставника, шанує його і поважає. Саме завдяки йому, у Великомотовилівській школі створено краєзнавчий музей. Експонати у музеї збиралися протягом багатьох років. І, звичайно, величезну роль у зібрані експонатів відіграв Роман Олександрович. Його натхнення, самовідданість, наполегливість, а головне – любов до рідної землі, любов до історії рідного краю допомогли зібрати найбільшу колекцію фотографій, історичних документів і пам’яток, пов’язаних з мотовилівською землею. Створена ним книга „Історія рідного краю” найточніше описує історію Мотовилівки. Праця, якою може гордитися кожен житель села, адже подібне видання мають лише одиниці населених пунктів Київської області.

Книга присвячена дуже важливій і актуальній нині темі – краєзнавству. Видана на спонсорські кошти мотовилівчан.

Київ. Видавнича група “Сучасність.” Тираж 500 примірників.

Ідея зробити краєзнавчий музей в школі з’явилася ще багато років тому. Але за певних обставин подія, що допомогла б мешканцям Мотовилівки ширше поглянути на власну історію, відкладувалася. Та в 2007 році за ініціативи і наполегливої праці вчителів та учнів, було, врешті-решт, відчинено двері музею для всіх бажаючих.

Історичні пам’ятки до музею приносять учні, їх рідні, вчителі. В музеї є:експонати з фотографіями воїнів-афганців, ветеранів ВВВ, фотографії вчителів, які стояли у першоджерел освіти села, грамоти, цінні архівні документи, старовинні речі побуту. Але значну частку в краєзнавчій кімнаті займають експонати, матеріали на які зібрані саме Р.О.Рабіновичем під час проживаня у селі.
Ще за час вчителюваня Романа Олександровича, спостерігалася повна його відданість улюбленій справі. Кожен помічав його самовідданість, бажання навчити дітей не боятися різноманітних справ і, насамперед, шанувати історію краю, шанувати свою батьківщину. І це йому вдалося! Колишні учні і колеги Рабіновича пам’ятають його і з повагою відносяться до свого наставника.

У своїх листах Роман Олександрович пише лише щирі і відверті слова, адресовані всім його колегам. Він морально і матеріально підтримує розвиток музею у школі. Для музею він став «хрещеним батьком».

Треба сказати, що й після багатьох років розлуки зі школою, Роман Олександрович залишається з нею, живе її буденними і святковими справами. Справді – зі школою поріднився на вік.
Стосовно музею – не забуваймо простої істини: хто забуде минуле, тому немає місця в майбутньому. Тож запрошуємо вас до нашого краєзначчого музею. І ви поринете в світ історії, краєзнавства. Ви відчуєте неперевершені враження від побаченого світу, який створили учні і вчителі Великомотовилівської школи!

джерело

Comments are closed.