Починається Великий Піст, який триває сорок днів, на згадку про те, як Сам Син Божий, Ісус Христос, молився й постив сорок днів у пустелі, готуючи себе на страсті, які Він переніс за для нас і за для нашого спасіння.
Саме ці сорок днів – це десята частина Божого року, що їх призначила Свята Церква для того, щоб ми постили і добрими вчинками змивали з себе бруд наших гріхів. Це – час на підрахунок нашого життя за цей рік, і час щоб ми приготувались до великого свята Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа. Тому в сьогоднішній Євангелії Христос нагадує нам: “Не збирайте собі скарбів на Землі, але на Небі…..”.
Сьогоднішня неділя – це Неділя Прощення, коли ми перепрошуємо інших за наші образи що спричинили один одному.
Цілим єством відчуваймо, промовляючи митареву молитву: “Боже, будь милостивий до мене, грішного; Твій терновий вінець сплетений із тернин наших гріхів – прости нам,Господи!
Великий піст, в період якого ми вступаємо, є часом покаяння і наближення до нашої земної і небесної Пасхи – нашого позбавлення, до Царства Небесного. Час Великого посту – це час покаяння і очищення. Без покаяння немає очищення, а без очищення немає спасіння.
У кожного з нас по-своєму будуються відносини з людьми. Про декого з ближніх ми думаємо: до чого ж важка для мене ця людина, випадково (а насправді Промислом Божим) поставлена біля мене. А хтось так само думає про нас. Але як би там не було, ми йдемо всі разом, і ми зобов’язані йти разом. Ми зобов’язані розуміти один одного і допомагати один одному, бо, тільки носячи тяготи один одного, можна виконати закон Христов (Гал.6,2).
Тільки той, хто любить іншого, виконав закон Христов (Рим. 13,8).
Чому ж треба прощати своїх ближніх? Прощати гріхи ближнім – це закон Євангелія, це веління Самого Господа. “Якщо ви, – говорить святе Євангеліє, – прощатимете людям їх провини, то і вам простить Отець ваш Небесний, а якщо не прощатимете людям провин їх, то і Отець ваш не пробачить вам провин ваших” (Мф.6,14-15).
У чому ж треба прощати наших ближніх? У всьому, що ображає і заподіює біль. Все це необхідно прощати і викорінювати. Тільки у взаємному смиренні, взаєморозумінні і всепрощенні можливо для людини знайти душевний мир і вступити на шлях покаяння, наближаючись до Бога.
Ворожнечу між нами породжує гріх, з яким необхідно боротися. Гріх, по вченню святих отців, – вогонь, що горить: у міру зменшення горючої речовини вогонь згасає, у міру добавки речовини – ще з більшою силою розгорається.
На шляху всепрощення зустрічається багато перешкод. Головна з них – наша самолюбність і гордість.
Усвідомлюючи це, підійдемо до відповідального моменту в нашому житті. Вирвемо з свого серця усілякі образи, від душі пробачимо наших ближніх і дальніх – і тоді простить нас Бог.
Зрештою, треба також зазначити, що постити – це не значить морити себе голодом. Хто не може постити — люди у старшому віці, малі діти до 7 років, вагітні і матері, що годують немовлят, і хворі, нехай споживають їжу, але остерігаються від зла і злих намірів та вчинків. Час посту – це час милостині, добрих справ і нашої жертвенності в ім`я Спасителя і Господа нашого Ісуса Христа.
Нехай терплячий наш Спаситель благословить всіх нас тут присутніх і наш український нарід, щоб ми перейшли Святий Піст із великою користю для наших душ.
Простіть мене.
Прости мене, Господи. займы онлайн без залога